Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sawyer Allen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Parkview Albany Youth Wrestlin
Parkview Albany Youth Wrestling
ParkviewAlbany Youth Wrestling
Sandwich wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
F 3-2 1:39
D. Zimmerman
Untouchables
Cheesehead Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
82
02/04
L
F 8-0 1:27
C. Geron
Stateline Stingers Wrestling Club
Janesville Parker Youth Tournament
Round 3
77-78
02/04
W
F 2-0 0:17
B. Hartmann
Big Foot Wrestling Club
Janesville Parker Youth Tournament
Round 2
77-78
02/04
W
F 2-0 0:16
J. Reilly
Evansville Wrestling Club
Janesville Parker Youth Tournament
Round 1
77-78
01/27
L
F 10-2 2:45
B. Herring
DeForest Gold Medal Wrestling
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 4
76-81
01/27
L
F 4-0 0:55
E. Grotelueschen
Dodgeland Youth Wrestling Club
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 2
76-81
01/27
W
F 2-0 1:00
M. Zanton
Middleton Area Wrestling Club
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 1
76-81
01/21
L
F 7-2 2:50
K. Jacobson
Alber Athletics
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 4
77-77
01/21
L
DEC 7-5
K. Rose
MGM Silver Spartans
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 3
77-77
01/21
L
F 2-0 0:45
B. Whipple
DuPec Wrestling Club
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 2
77-77
12/23
L
F 0-2 0:28
R. Perry
MGM Sliver Spartan
Andy Heine Memorial Tournament
Round 3
75-82
12/23
L
DEC 11-9 SV
C. Wichman
Muskego
Andy Heine Memorial Tournament
Round 2
75-82
12/23
L
F 4-0 1:59
B. Wagner
Poynette Panthers
Andy Heine Memorial Tournament
Round 1
75-82
12/16
L
MD 9-0
J. Lewis
Warrior Youth Wrestling
Warrior Youth Wrestling
Round 4
76-78
12/16
W
DEC 6-2
E. White
Lancaster Wrestling Club
Warrior Youth Wrestling
Round 3
76-78
12/16
W
DEC 4-2
E. Linnemann
The Law
Warrior Youth Wrestling
Round 2
76-78
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021