Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jacob rukavina
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2013-2014
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2009-2010
Team Name
Eastview
Eastview Lightning
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
DEC 7-2
C. Flaata
---
MN Section 3AAA Individual 2014
2nd Place Match (8 Man)
160
02/23
L
F 1-4 3:58
J. Graham
---
MN Section 3AAA Individual 2014
Placement Matches (8 Man)
160
02/22
W
TF 17-2 2:34
C. Busho
Rosemount
MN Section 3AAA Individual 2014
Semis & 1st WB (8 Man)
160
01/18
W
MD 16-3
D. Young
Apple Valley
Eastview @ Apple Valley
Round 1
160
12/29
W
DEC 9-3
M. McCauley
---
Bi-State Classic
3rd Place
160
12/28
W
DEC 7-1
M. Connor
---
Bi-State Classic
Round 10 WB (Session 3 1:00 pm)
160
12/28
L
DEC 3-1
T. Hettinga
---
Bi-State Classic
Round 7 Semis (Session 3 10:35 am)
160
12/28
W
F 17-3 5:20
N. Dresen
---
Bi-State Classic
Round 5.1 Quarterfinals (Session 2 7:30 pm)
160
12/27
W
TF 19-4 6:00
C. Ducat
---
Bi-State Classic
Round 3 (Session 1 3:00 pm)
160
12/27
W
MD 15-6
T. Anderson
Riverdale
Bi-State Classic
Round 2 (Session 1 11:45 am)
160
11/10
W
DEC 10-4
M. Njos
---
InterMat JJ Classic
Placement Matches (32 Man)
160
11/10
W
DEF 0-0
L. Westrich
Lakeville North
InterMat JJ Classic
6th Wrestleback (32 Man)
160
11/10
W
DEC 7-0
A. Morreale
---
InterMat JJ Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
160
11/10
W
MD 11-1
M. Wagner
Shakopee
InterMat JJ Classic
4th Wrestleback (32 Man)
160
11/10
L
F 0-1 3:22
M. Njos
---
InterMat JJ Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
11/10
W
F 0-0 2:58
D. Samudio
---
InterMat JJ Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
11/10
W
F 5-0 1:45
A. Koresh
Charles City
InterMat JJ Classic
Round 1
160
11/03
L
DEC 7-5
T. Mann
Arkansas Wrestling Academy
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
7th Place Matches
160
11/02
L
DEC 7-3
L. Breitenbach
---
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R10.2 - WB
160
11/02
W
DEC 1-0
L. Berry
NORMAN NORTH TIMBERWOLVES
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
160
11/02
W
DEC 5-2
T. Hild
Excel Wrestling
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R8 - Quarters & WB
160
11/02
W
DEC 3-1 SV
E. Parker
poeta
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R7 - WB (128, 64, & 32)
160
11/02
W
DEC 3-0
J. Page
Charles City
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
160
11/02
W
DEC 3-1
B. Potrykus
Wittenberg-Birnamwood
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R5 - WB (128 & 64)
160
11/02
L
DEC 6-2
L. Berry
NORMAN NORTH TIMBERWOLVES
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
160
11/02
W
DEC 5-2
A. Mounshed
Little Texans Wrestling Club
Cliff Keen USAW Preseason Nat. - HS Boys
R2
160
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
MD 20-7
M. II
Apple Valley
Apple Valley @ Eastview
Round 1
160
01/05
W
TF 16-0
T. Hall
Eden Prairie High School
Eden Prairie High School @ Eastview
Round 1
160
12/29
W
DEC 4-3
T. Luther
Mt Horeb/Barneveld
Bi-State Classic
3rd, 9th, 11th (Session 4 4:45 pm)
160
12/29
W
F 14-0 2:43
A. Bauer
South Saint Paul
Bi-State Classic
Round 10 WB (Session 3 1:00 pm)
160
12/29
L
DEC 3-2
D. Flock
Cashton
Bi-State Classic
Round 7 Semis (Session 3 10:35 am)
160
12/29
W
DEC 5-2
J. Mataczynski
Wausau West
Bi-State Classic
Round 5.1 Quarterfinals (Session 2 7:30 pm)
160
12/28
W
F 8-1 5:09
S. Treu
Hillsboro
Bi-State Classic
Round 3 (Session 1 3:00 pm)
160
12/28
W
F 2-0 0:47
R. Lange
Caledonia/Houston/Spring Grove
Bi-State Classic
Round 2 (Session 1 11:45 am)
160
12/07
W
DEC 8-4
L. Grossoehme
---
Burnsville @ Eastview
Round 1
170
10/28
L
DEC 12-10 SV
C. Carlson
---
InterMat JJ Classic
4th Wrestleback (32 Man)
152
10/28
L
DEC 12-5
A. Millsap
Junction City
InterMat JJ Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
10/28
W
MD 11-2
J. Deutschlander
---
InterMat JJ Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
DEC 8-2
P. Frieler
Burnsville
Eastview @ Burnsville
Round 1
152
01/28
W
F 0-0 1:00
J. Stensgard
East Ridge
East Ridge @ Eastview
Round 1
145
12/30
L
DEC 3-1
A. Koski
Hudson
Bi-State Classic
3rd, 9th, 11th (Session 4 4:45 pm)
145
12/30
W
F 2-0 0:25
I. Gaertner
Marshfield
Bi-State Classic
Round 9 WB (Session 3 12:10 pm)
145
12/30
L
F 6-4 4:36
K. Bode
Baraboo
Bi-State Classic
Round 8 WB (Session 3 11:20 am)
145
12/30
L
DEC 8-3
S. Digman
Cuba City/South Western
Bi-State Classic
Round 5.1 Quarterfinals (Session 2 7:30 pm)
145
12/29
W
F 0-2 3:56
C. Dahlgren
Mauston
Bi-State Classic
Round 3 (Session 1 3:00 pm)
145
12/29
W
MD 9-1
C. Stetzer
Verona
Bi-State Classic
Round 2 (Session 1 11:45 am)
145
12/29
W
F 2-0 0:27
B. Knoop
Shell Lake
Bi-State Classic
Round 1 (Session 1 10:30 am)
145
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
MD 12-4
D. Ayers
---
MN Section 3AAA Individual Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
130
02/25
L
F 0-0 5:17
K. Menge
Hastings Raiders
MN Section 3AAA Individual Tournament
Quarterfinals (8 Man)
130
12/30
L
DEC 5-0
H. Mulock
Baraboo
Bi-State Classic
3rd, 9th, 11th (Session 4 4:45 pm)
119
12/30
W
DEC 5-2
C. Hagens
Verona
Bi-State Classic
Round 9 WB (Session 3 12:10 pm)
119
12/30
L
TF 15-0 4:33
K. Sobotta
Arcadia
Bi-State Classic
Round 8 WB (Session 3 11:20 am)
119
12/30
L
TF 17-1 4:49
C. See
---
Bi-State Classic
Round 5.1 Quarterfinals (Session 2 7:30 pm)
119
12/29
W
DEC 3-2
N. Laack
Weston/Ithaca
Bi-State Classic
Round 3 (Session 1 3:00 pm)
119
12/29
W
DEC 8-2
M. Miller
Aquinas
Bi-State Classic
Round 2 (Session 1 11:45 am)
119
12/29
W
F 8-0 5:05
P. Sersch
---
Bi-State Classic
Round 1 (Session 1 10:30 am)
119
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
MD 12-0
R. Stahl
Black River Falls
Bi-State Classic
Round 6 WB (Session 3 9:45 am)
103
12/29
W
F 4-3 3:46
A. Vesely
Portage
Bi-State Classic
Round 5.2 WB (Session 2 Evening)
103
12/29
W
F 2-0 0:42
N. Lyddy
New Lisbon
Bi-State Classic
Round 4 (Session 2 7:00 pm)
103
12/28
W
MD 11-2
K. McClurg
Viroqua
Bi-State Classic
Round 3 (Session 1 3:00 pm)
103
12/28
L
DEC 10-8
A. Crone
Hartland Arrowhead
Bi-State Classic
Round 1 (Session 1 10:30 am)
103
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024