Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cooper Peterson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Trail Ridge
Trailblazer Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 3-0
K. Stock
Bourbon County Cowboys Wrestling Club
USAWKS 2024 District 1 Championships
4th Wrestleback (16 Man)
100
03/02
W
DEC 7-1
C. Simmons
De Soto Kids Wrestling Club
USAWKS 2024 District 1 Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
100
01/20
W
DEC 7-5
C. Pitts
Fort Scott Wrestling Club
Paola Open & Girls
Round 3 (4 Man)
100B
01/20
W
F 7-5 2:04
B. Brummer
Paola Wrestling Club
Paola Open & Girls
Round 2 (4 Man)
100B
01/20
L
DEC 4-0
P. Burlin
Southwest Timberwolves Kids Wrestling Club
Paola Open & Girls
Round 1 (4 Man)
100B
01/07
L
F 2-0 1:27
G. Oliveira
Greater Heights Wrestling
Southwest Timberwolves Open-Novice (AM)
Round 5
100
01/07
L
F 4-0 1:51
K. Stock
Bourbon County Cowboys Wrestli
Southwest Timberwolves Open-Novice (AM)
Round 4
100
01/07
W
DEC 4-2
R. Randall
Linn County Twisters
Southwest Timberwolves Open-Novice (AM)
Round 3
100
01/07
W
F 5-0 1:08
B. Knight
Wildcat Wrestling Club
Southwest Timberwolves Open-Novice (AM)
Round 2
100
12/03
L
DEC 4-2
B. Burt
Lawrence Elite Wrestling Club
Trailblazer Open/Girls
Round 6
100
12/03
W
F 3-0 2:01
H. Hale
Trailblazer Wrestling Club
Trailblazer Open/Girls
Round 3
100
12/03
W
F 2-0 0:28
B. Knight
Wildcat Wrestling Club
Trailblazer Open/Girls
Round 2
100
11/11
W
F 2-2 1:27
C. Boyd
Turner
2023 KVL Match Up
Round 5 (6 Man)
100A
11/11
W
F 2-0 0:19
R. Walker
Basehor Linwood Middle School
2023 KVL Match Up
Round 4 (6 Man)
100A
11/11
W
F 6-2 2:09
A. Rios
Trail Ridge
2023 KVL Match Up
Round 3 (6 Man)
100A
11/11
L
DEC 11-10
R. Strahm
Basehor Linwood Middle School
2023 KVL Match Up
Round 2 (6 Man)
100A
11/11
L
F 4-1 1:18
U. Morris
Trail Ridge
2023 KVL Match Up
Round 1 (6 Man)
100A
11/04
W
DEC 9-2
I. Bauswell
Tonganoxie
LV Warren Middle School Invitational
Round 4
100 A
11/04
L
DEC 7-3
U. Morris
Trail Ridge
LV Warren Middle School Invitational
Round 2
100 A
11/04
L
F 5-0 1:26
D. Quick
Lawrence West
LV Warren Middle School Invitational
Round 1
100 A
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022