Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wesley Kubiak
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2008-2009
2007-2008
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
F 0-0 5:26
Z. Lade
Bay Port
D1 Reg. 1 - Green Bay Preble/East
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
160
02/14
L
MD 9-1
A. Steinfeldt
Green Bay West/SW
D1 Reg. 1 - Green Bay Preble/East
Quarterfinals (8 Man)
160
02/11
L
DEC 7-3
J. Taylor
Ashwaubenon
Pulaski @ Ashwaubenon
Round 1
160
02/07
L
MD 11-2
Z. Lade
Bay Port
Pulaski @ Bay Port
Round 1
160
02/06
L
DEC 9-2
A. Steinfeldt
Green Bay West/Southwest
Green Bay West/Southwest @ Pulaski
Round 1
160
01/31
L
MD 9-1
D. Schroth
Hortonville
Pulaski Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/31
L
MD 9-0
Z. Klarkowski
Denmark
Pulaski Invitational
Round 1 (16 Man)
160
01/10
L
DEC 6-4
C. Dvorak
Stoughton
Cheesehead
Round 4 1/8/05 11:00 AM
160
01/10
L
F 0-0 1:30
M. Hanson
DeForest
Cheesehead
Round 3 1/8/05 9:00 AM
160
01/10
L
MD 12-0
D. Phillips
Pewaukee
Cheesehead
Round 2 1/705 8:00 PM
160
01/10
L
F 0-0 2:48
A. Yde
Hartland Arrowhead
Cheesehead
Round 1 1/7/05 6:00 PM
160
01/09
L
MD 13-3
A. Caelwaerts
Sheboygan North
Sheboygan North @ Pulaski
Round 1
160
12/19
L
MD 17-4
M. Pennings
Green Bay Preble/East
Green Bay Preble/East @ Pulaski
Round 1
171
12/13
W
F 0-0 2:49
K. Kinzer
Racine Horlick
Neenah Varsity Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
171
12/13
L
F 10-8 5:08
M. Vejvoda
Stoughton
Neenah Varsity Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
171
12/13
L
DEC 6-2
K. Wilson
Marshfield
Neenah Varsity Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
171
12/13
L
F 4-1 4:54
J. Gallagher
Neenah
Neenah Varsity Dual Tournament
Cross Bracket (8 Team)
171
12/12
L
DEC 6-5
J. Olson
East De Pere
Pulaski @ East De Pere
Round 1
171
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 0-0 1:27
J. Fuller
Wisconsin Rapids Lincoln
D1 Sect. B - Wisconsin Rapids
Quarterfinals (8 Man)
171
02/09
L
DEC 4-3
N. Sobrilsky
Green Bay Preble/East
D1 Reg. 1 - New London
1st, 3rd, 5th (8 Man)
171
02/09
L
MD 12-3
D. Vollmar
Ashwaubenon
D1 Reg. 1 - New London
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
171
02/09
W
DEC 12-7
Z. Abel
New London
D1 Reg. 1 - New London
Quarterfinals (8 Man)
171
02/09
W
NC 0-0
Z. Abel
New London
D1 Reg. 1 - New London
2nd & 4th (8 Man)
171
01/25
L
TF 15-0
E. Osesek
Manitowoc Lincoln
Manitowoc Lincoln @ Pulaski
Round 1
160
01/12
L
DEC 11-6
M. Hanson
Deforest
Cheesehead
Round 6 1/8/05 3:30 PM
160
01/12
L
F 0-0 2:43
J. Gruettner
Muskego
Cheesehead
Round 5 1/8/05 1:00 PM
160
01/12
L
TF 18-3 5:49
C. Kipp
Luxemburg Casco
Cheesehead
Round 3 1/8/05 9:00 AM
160
01/12
L
F 0-0 1:17
L. Fehr
Brookfield East
Cheesehead
Round 2 1/705 8:00 PM
160
01/12
W
FOR 0-0
C. Forfeit
Cashton
Cheesehead
Round 4 1/8/05 11:00 AM
160
01/11
L
DEC 4-1
Z. Lade
Bay Port
Bay Port @ Pulaski
Round 1
160
01/04
L
DEC 8-2
A. Caelwaerts
Sheboygan North
Pulaski @ Sheboygan North
Round 1
160
12/28
L
DEC 4-2
J. Rolli
Mineral Point
Northern Exposure
---
160
12/28
W
DEC 6-2
M. Hendricks
Clintonville
Northern Exposure
Round 3
160
12/28
L
F 0-0 2:34
S. Schneider
Rhinelander
Northern Exposure
Round 1
160
12/28
L
F 0-0 1:28
C. DeHart
Merrill
Northern Exposure
---
160
12/28
W
F 0-0 3:40
J. Rick
Plymouth
Northern Exposure
Round 2
160
12/28
W
F 0-0 3:39
K. Caze
Franklin
Northern Exposure
Round 4
160
12/28
L
F 0-0 4:56
L. Fehr
Brookfield East
Northern Exposure
Round 5
160
12/07
W
DEC 4-1
A. Robillard
De Pere
De Pere @ Pulaski
Round 1
160
11/30
W
MD 11-2
L. Joosse
Sheboygan South
Pulaski @ Sheboygan South
Round 1
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024