May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Nickel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2017-2018
2015-2016
Team Name
FOX VALLEY ELITE
Fox Valley Elite
Kaukana
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
F 7-13 3:30
A. Wicks
---
WIAA Team State
D1 - Semi-Finals (Fri 7:30pm.)
126
02/12
L
DEC 8-4
T. Leon
Kaukauna
FVA JV Tournament
Finals (8 Man)
132 A
02/11
W
F 6-0 2:08
T. Forsberg
Fond du Lac
FVA JV Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132 A
02/11
W
F 2-0 0:40
C. Huettl
Hortonville
FVA JV Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132 A
01/31
W
F 2-0 1:20
T. Lemons
Appleton East
Kaukauna @ Appleton East
Round 1
132
01/26
L
F 2-5 5:02
A. Skrundz
Burlington
WI Challenge Series Finals
Round 5 Placement
132
01/25
W
MD 15-2
R. Wilcott
Marshfield
WI Challenge Series Finals
Round 4.1 -Semis
132
01/25
W
F 2-0 0:42
N. Foster
---
WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
132
01/25
W
F 2-2 1:04
S. Craker
---
WI Challenge Series Finals
Round 2
132
01/24
W
F 4-0 0:56
B. Cittadino
---
Appleton West @ Kaukauna
Round 1
132
01/12
W
F 2-0 0:40
C. Buchinger
---
WI Challenge Series Little Chute Qual
Round 7 - 1st, 3rd, 5th
132
01/11
W
F 4-0 0:49
B. Cittadino
---
WI Challenge Series Little Chute Qual
Round 6 - Cons 8, All 16 & 32
132
01/11
W
F 2-0 1:34
B. Deal
Green Bay Preble
WI Challenge Series Little Chute Qual
Round 4 - All 8, 16 & 32 Quarter Final and Cons
132
01/11
W
F 2-0 1:03
T. Secor
Ashwaubenon
WI Challenge Series Little Chute Qual
Round 2 - All 8, 16 and 32
132
01/11
W
F 6-1 0:59
N. Lamers
---
WI Challenge Series Little Chute Qual
Round 1 (32 Man)
132
01/10
W
F 10-1 3:06
C. Alft
Neenah
Kaukauna @ Neenah
Round 1
132
12/21
W
F 2-0 0:46
C. Wesley
Sheboygan South
Willard Schmidt Scramble
Finals Round
132
12/21
L
F 6-2 3:35
J. Hendricks
West DePere
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
132
12/21
W
F 2-0 0:36
B. Habighorst
Waupaca
Willard Schmidt Scramble
Round 3 (16 Man)
132
12/21
W
F 2-0 1:25
P. Zirpel
Kimberly
Willard Schmidt Scramble
Round 2 (16 Man)
132
12/21
W
F 6-2 0:51
G. Coshenet
Winneconne
Willard Schmidt Scramble
Round 1 (16 Man)
132
12/14
L
F 4-2 0:57
A. Riggins
---
Go-Hawk Title Town Duals
Round 2 (3 Team)
132
12/13
W
F 2-0 0:20
N. Aparicio
Appleton North
Appleton North @ Kaukauna
Round 1
132
12/11
W
F 2-0 0:55
C. Eckstein
Oshkosh West
Kaukauna @ Oshkosh West
Round 1
132
12/07
W
F 2-0 0:40
C. Wendt
Appleton West
2019 Kimberly JV Tournament
Round 3 (4 Man)
132A
12/07
W
F 4-0 0:43
K. Lor
Green Bay Preble
2019 Kimberly JV Tournament
Round 2 (4 Man)
132A
12/07
W
F 2-0 0:13
C. Schuh
Freedom
2019 Kimberly JV Tournament
Round 1 (4 Man)
132A
12/06
W
F 4-1 0:34
P. Rosin
Kimberly
Kaukauna @ Kimberly
Round 1
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
W
DEC 4-0
P. Potrykus
Wittenberg-Birnamwood
Shawano Holiday Youth Tournament
Round 4
98-105
12/11
L
DEC 6-0
J. Cleereman
---
Shawano Holiday Youth Tournament
Round 3
98-105
12/11
W
DEC 2-0
J. Rossum
---
Shawano Holiday Youth Tournament
Round 2
98-105
12/11
W
MD 9-0
T. Bogacz
---
Shawano Holiday Youth Tournament
Round 1
98-105
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/02
W
F 0-0 0:39
J. Hibbard
MISHICOT
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 5 (6 Man)
73-79
01/02
W
F 10-0 1:42
K. Otis
KIMBERLY
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 4 (6 Man)
73-79
01/02
W
F 0-0 2:55
M. Nohr
BRILLION
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 3 (6 Man)
73-79
01/02
L
DEC 3-0
A. Koltz
DENMARK
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 2 (6 Man)
73-79
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022