Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rozalyn Richerson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Marshfield
Marshfield High School
Marshfield High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 8-0 2:52
A. Cottongim
Lebanon
MSHSAA Girls Sectional 3
Placement Matches (8 Man)
112
02/20
W
DEC 9-2
K. Conover
Lone Jack
MSHSAA Girls Sectional 3
2nd Wrestleback (8 Man)
112
02/20
L
F 2-2 1:41
J. Crisp
Diamond
MSHSAA Girls Sectional 3
Semis & 1st WB (8 Man)
112
02/20
W
F 2-0 0:47
A. Bennetzen
Odessa
MSHSAA Girls Sectional 3
Quarterfinals (8 Man)
112
02/06
L
F 5-0 0:24
A. Moore
Cassville
MSHSAA Girls District 5
Placements
112
02/06
W
F 3-7 5:02
J. Crisp
Diamond
MSHSAA Girls District 5
Semis and WB3
112
02/06
W
F 2-0 0:32
R. Ward
Joplin
MSHSAA Girls District 5
Quarters and WB1
112
01/21
L
F 0-0 1:27
A. Moore
Cassville
Big 8 Girls Tournament
Round 2 (Best of 3)
112
01/20
L
F 8-1 1:37
A. Moore
Cassville
Big 8 Girls Tournament
Round 1 (Best of 3)
112
01/16
W
F 12-3 3:33
A. Gerber
Eldon
Lady Tiger Pride Battle
Round 4
112
01/16
W
F 2-0 1:02
I. Lucho
Grandview
Lady Tiger Pride Battle
Round 1
112
01/09
L
DEC 5-2
A. Moore
Cassville
Midwest Materials Seneca Girls Tourney
Round 5
112
01/08
W
F 2-0 1:07
M. Callaghan
Nevada
Midwest Materials Seneca Girls Tourney
Round 4
112
01/08
W
F 5-1 1:42
I. Coello
Branson
Midwest Materials Seneca Girls Tourney
Round 3
112
01/08
L
F 8-0 2:42
N. Tagg
Jay
Midwest Materials Seneca Girls Tourney
Round 2
112
01/05
W
F 2-0 0:45
J. Benhumea
---
McDonald County @ Marshfield
Round 1
112
12/30
W
F 2-0 1:48
J. Yates
Marshfield
Eldon Girls Invitational
Round 5 (6 Man)
112
12/30
W
F 3-2 1:21
S. Keeter
Versailles
Eldon Girls Invitational
Round 4 (6 Man)
112
12/30
W
F 4-14 5:54
A. Jastal
Monett
Eldon Girls Invitational
Round 3 (6 Man)
112
12/30
W
F 9-3 2:24
J. Scott
Jefferson City
Eldon Girls Invitational
Round 2 (6 Man)
112
12/30
W
F 2-0 0:34
V. Wester
Eldon
Eldon Girls Invitational
Round 1 (6 Man)
112
12/17
W
F 2-0 1:05
J. Moody
Waynesville
Marshfield @ Waynesville
Round 1
112
12/15
W
F 2-0 0:54
M. Smith
---
Rolla/Sullivan/Marshfield
Champ. Round 1
112
12/14
W
F 5-0 2:43
G. Skyles
Rolla
Rolla/Sullivan/Marshfield
Champ. Round 1
112
12/12
L
F 4-2 3:41
J. Donnelly
Washington
Union Girls tournament
1st Place Matches 16, 8
107
12/12
W
F 5-1 1:34
A. McCollum
Eureka
Union Girls tournament
Round 4
107
12/12
W
F 2-0 0:36
J. Alfermann
Union
Union Girls tournament
Round 3
107
12/11
W
F 4-0 0:52
P. Basler
Ste. Genevieve
Union Girls tournament
Round 2
107
12/11
W
F 2-0 0:42
T. Johnson
St. Clair
Union Girls tournament
Round 1
107
12/04
W
F 2-0 0:25
A. Richardson
West Plains
West Plains @ Marshfield
Round 1
112
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 6-2 4:23
D. Taylor
Park Hill South
Bolivar Duals
Champ. Round 1
106
03/04
L
F 5-0 2:30
K. Stivers
---
Bolivar Duals
Champ. Round 1
106
02/08
L
MD 11-0
A. Lopez
Harrisonville High School
MSHSAA Girls District 3
Semifinals
110
02/08
W
F 0-2 1:50
A. Bennetzen
Odessa High School
MSHSAA Girls District 3
2nd Wrestleback (16 Man)
110
02/08
L
F 2-0 0:30
T. Mustain
Camdenton High School
MSHSAA Girls District 3
Quarterfinals
110
02/08
W
F 0-0 0:41
A. Ford
Branson High School
MSHSAA Girls District 3
Round 1 (16 Man)
110
02/01
L
F 2-0 1:01
K. Artherton
Cassville
Big 8 Girls Tournament
Round 2 (Best of 3)
115
02/01
L
F 2-0 1:30
K. Artherton
Cassville
Big 8 Girls Tournament
Round 1 (Best of 3)
115
01/29
L
F 4-0 3:23
E. Sporleder
Blair Oaks
Osage Girls `Warpath`
4th
110
01/28
L
MD 12-1
R. Baker
Fulton
Osage Girls `Warpath`
2nd
110
01/22
L
F 2-0 1:41
B. Pearish
Webb City
Marshfield @ Webb City
Round 1
106
01/18
L
F 7-0 3:05
R. Baker
Fulton
2020 Branson GIRLS Invitational
Round 4 (No 3 Man RR)
110
01/18
W
F 2-7 4:44
A. Fimbres
Fayetteville
2020 Branson GIRLS Invitational
Round 3 ALL Brackets
110
01/18
L
F 10-6 3:56
A. Jastal
Monett
2020 Branson GIRLS Invitational
Round 2 (No 3 man RR)
110
01/04
L
F 2-0 0:42
G. Jones
Hollister
52nd Kinloch Classic
Semi. and Cons.
106
01/03
L
F 2-0 0:56
T. Bollinger
---
52nd Kinloch Classic
Round 5 (24 Man)
106
01/03
L
F 2-0 1:01
K. Justice
---
52nd Kinloch Classic
Round 4
106
01/03
L
F 2-0 0:53
B. Ortiz
McDonald County
52nd Kinloch Classic
Round 3
106
01/03
L
F 10-0 2:19
R. Meek
---
52nd Kinloch Classic
Round 1 (24 Man)
106
12/20
W
F 2-0 1:18
A. Ford
Branson
Branson @ Marshfield
Round 1
110
12/19
W
F 0-0
M. Root
Waynesville
Waynesville @ Marshfield
Round 1
110
12/14
L
F 2-0 0:39
S. King
Branson
Union Girls tournament
Finals
110
12/14
W
F 2-0 0:30
T. Covard
Camdenton
Union Girls tournament
Round 5
110
12/14
L
F 2-0 1:36
C. Shoemate
St. Clair
Union Girls tournament
Round 4
110
12/14
W
F 7-1 1:29
C. Robinson
Central (Cape Girardeau)
Union Girls tournament
Round 2
110
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEC 4-2
S. Martin
Knob Noster High School
MSHSAA Girls District 3
Cons. Semis
110
02/02
L
F 7-2 1:01
E. Young
Lebanon High School
MSHSAA Girls District 3
Semifinals
110
02/02
W
F 2-0 0:32
K. Philbrook
Smith-Cotton High School
MSHSAA Girls District 3
Quarterfinals
110
01/26
L
F 0-0 3:16
K. Boman
Nixa 2
Women`s Thundering Herd Invitational
Round 3 (4 Man)
110
01/26
W
F 0-0 2:48
J. Bailey
---
Women`s Thundering Herd Invitational
Round 2 (4 Man)
110
01/26
W
F 0-0 4:57
A. Coger
Nixa
Women`s Thundering Herd Invitational
Round 1 (4 Man)
110
01/23
L
F 2-0 0:19
A. Leochner
Lebanon
Osage Girls Tournament
round3
116
01/22
W
F 2-0 0:33
I. Finnegan
Southern Boone
Osage Girls Tournament
round2
116
01/22
L
F 2-0 0:51
L. Miller
Buffalo
Osage Girls Tournament
Round 1 (8 Man)
116
01/05
L
DEC 10-7
J. Ems
Northwest (Cedar Hill)
The Wonder Woman
Placement (32 Man)
110
01/05
L
DEC 12-5
K. Philbrook
Smith-Cotton
The Wonder Woman
Semis & WB (32 Man)
110
01/05
L
F 12-1 5:12
M. Reed
Washington
The Wonder Woman
Quarters & WB (32 Man)
110
01/05
W
DEC 9-5
S. Martin
Knob Noster
The Wonder Woman
Round 2 Champ (32 Man)
110
12/27
L
F 2-0 0:38
T. Mustain
Camdenton
Parkview Girls Invitational
Round 5 (6 Man)
110
12/27
L
F 5-5 2:49
J. Bailey
Reeds Spring
Parkview Girls Invitational
Round 4 (6 Man)
110
12/27
W
F 2-0 0:45
E. Waters
Buffalo
Parkview Girls Invitational
Round 3 (6 Man)
110
12/27
W
F 15-5 1:01
A. Coger
Nixa
Parkview Girls Invitational
Round 2 (6 Man)
110
12/27
W
F 0-0
K. Boman
Nixa
Parkview Girls Invitational
Round 1 (6 Man)
110
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024