Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Emmit Nicori
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/12
L
F 2-0 0:59
P. Murphy
Dillingham High School
ASAA 2014 123A State Championships
Round 6
170
12/12
L
F 4-0 2:51
T. Skaflestad
Hoonah City School
ASAA 2014 123A State Championships
Round 1 Preliminaries 16 man
170
12/06
W
F 2-1 1:47
T. Hatch
Galena Hawks
Denali Conference Tournament 2014
Placement Matches (8 Man)
170
12/06
W
F 2-0 0:31
S. Poupard
Delta
Denali Conference Tournament 2014
2nd Wrestleback (8 Man)
170
12/06
L
F 8-5 5:24
M. Fagan
Hutchison High School
Denali Conference Tournament 2014
Semis & 1st WB (8 Man)
170
10/26
L
F 7-0 3:30
S. Johnson
Unalakleet Schools
Nome Invitational
Placement
170/182
10/25
W
FOR 0-0
T. Apangalook
Gambell Qughsatkut
Nome Invitational
Round 5 (10 Man)
170/182
10/25
W
F 9-2 1:15
B. Merdian
Galena Hawks
Nome Invitational
Round 4 (10 Man)
170/182
10/25
L
F 2-0 0:49
Z. Haviland
---
Nome Invitational
Round 3 (10 Man)
170/182
10/25
L
F 5-0 3:47
C. Freitas
---
Nome Invitational
Round 1 (10 Man)
170/182
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/07
L
F 5-0 0:53
I. Deaton
Valdez
Denali Conference 2013
Semis
160
11/30
W
F 9-0 2:43
S. Rogers
West Valley Wolfpack
Hutchison Meltdown Invite
Round 3 (4 Man)
160
11/30
L
F 2-0 1:10
D. Best
---
Hutchison Meltdown Invite
Round 2 (4 Man)
160
11/30
L
F 7-1 2:59
T. Betts
North Pole Patriots
Hutchison Meltdown Invite
Round 1 (4 Man)
160
11/02
L
F 10-0 2:37
K. McIntosh
Valdez
Lime Solar ACS Invite
4th Wrestleback (32 Man)
160
11/02
L
F 2-0 0:27
J. Erikson
Nome High School
Lime Solar ACS Invite
QUARTERS
160
11/01
W
F 6-5 4:44
A. Gilbert
Sand Point High School
Lime Solar ACS Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
11/01
W
F 4-3 1:30
B. Nicholson
Anchorage Christian School
Lime Solar ACS Invite
Round 1 (32 Man)
160
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/10
L
DEC 9-7
J. Colburn
Lathrop High School
Hutch Meltdown 2012
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
11/10
L
F 2-0 0:24
D. Best
North Pole High School
Hutch Meltdown 2012
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
11/09
L
F 7-4 2:46
R. Medrano
Hutchison High School
Galena High School @ Hutchison High School
Round 1
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024