Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nick Gilson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 12-7
G. Cotton
Mukwonago
2019 Ken Popelka JV Super Conference
1st
138
01/26
W
MD 12-2
M. Lewis
Muskego
2019 Ken Popelka JV Super Conference
round 4
138
01/26
W
F 2-0 1:02
T. Schroeder
Brookfield East
2019 Ken Popelka JV Super Conference
round 2
138
01/26
W
F 2-0 0:31
B. Plumb
Muskego
2019 Ken Popelka JV Super Conference
Round 1 (16 Man)
138
01/05
L
NC 0-0
R. Decorah
Milwaukee Ronald Reagan
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 7 Placement Matches
138
01/05
W
F 5-2 1:27
M. Lewis
---
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 6 Semi and WB
138
01/05
W
F 2-0 0:44
I. McClung
Waukesha South
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 5 Wrestle Back 16-32 Man
138
01/05
W
F 14-0 3:36
H. Johnson
Westosha Central
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
138
01/05
W
F 2-0 0:23
J. Benavides
South Milwaukee
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 3
138
01/05
L
DEC 8-6 SV
M. Lewis
---
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 2 - Premlinary and WB
138
12/27
W
F 2-0 0:33
C. Vis
New Berlin West/Eisenhower
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 3 (4 Man)
145G
12/27
L
F 5-0 2:00
D. Acevedo
Elkhorn Area
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 2 (4 Man)
145G
12/27
W
F 2-0 1:46
A. Guerrero
Waukesha South
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 1 (4 Man)
145G
12/22
W
F 0-0 0:33
A. Guerrero
Waukesha South
Waukesha South vs. Mukwonago JV Matches
Champ. Round 1
145
12/08
W
FOR 0-0
P. Rockwell
Brookfield Central
Dan Gaynor JV Invite
Round 3 (4 Man)
138-141
12/08
W
MD 12-0
J. Reed
Slinger
Dan Gaynor JV Invite
Round 2 (4 Man)
138-141
12/08
W
F 9-0 2:19
K. Munoz
Beloit Memorial
Dan Gaynor JV Invite
Round 1 (4 Man)
138-141
12/01
L
F 2-0 1:01
E. Herman
Marshfield
Stoughton `Pieper` JV Tournament
Round 3 (4 Man)
140-144
12/01
L
F 4-2 1:49
D. Townsend
Middleton
Stoughton `Pieper` JV Tournament
Round 2 (4 Man)
140-144
12/01
W
F 16-2 4:29
D. Braun
Menomonee Falls
Stoughton `Pieper` JV Tournament
Round 1 (4 Man)
140-144
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 0-0 1:53
I. Eckert
Matanzas
Clay Rotary 2018
2nd Wrestleback (32 Man)
138
02/02
L
F 0-0 0:48
J. Satterfield
Nease H.S.
Clay Rotary 2018
Round 1 (32 Man)
138
01/27
L
F 9-2 4:08
J. McGillivray
---
2018 Ken Popelka JV Super Conference
round 3
132
01/27
L
MD 13-5
N. Schilz
---
2018 Ken Popelka JV Super Conference
round 1
132
01/20
L
TF 15-0 3:10
X. Klein
Stevens Point
WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
132
01/20
L
F 2-0 1:46
B. Bader
---
WI Challenge Series Finals
Round 1
132
01/06
L
MD 18-4
J. McGillivray
---
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 7 Placement Matches
132
01/06
L
F 11-5 2:50
B. Bischel
---
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 6 Semi and WB
132
01/06
W
F 4-1 2:39
N. Schilz
Greenfield
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
132
01/06
W
F 5-1 1:50
N. Kopp
---
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 2 - Premlinary and WB
132
12/27
L
DEC 10-4
S. Xiong
Milwaukee Lutheran
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 3 (4 Man)
136-146
12/27
L
F 2-2 1:55
Z. Aguilar
Waukesha South
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 2 (4 Man)
136-146
12/27
L
DEC 7-3
J. Benning
Brookfield Central
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 1 (4 Man)
136-146
12/09
W
MD 13-0
C. Heidmann
Whitefish Bay
Dan Gaynor JV Invite
Round 3 (4 Man)
118-129
12/09
W
TF 15-0 3:18
J. Whitehouse
---
Dan Gaynor JV Invite
Round 2 (4 Man)
118-129
12/09
W
F 2-0 1:43
J. Bloom
Living Word Lutheran
Dan Gaynor JV Invite
Round 1 (4 Man)
118-129
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
F 0-0 1:51
A. Cadman
Waterford
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 7 Placement Matches
126
01/07
L
F 0-0 4:43
E. Kain
Muskego
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 6 Semi and WB
126
01/07
W
F 0-0 0:35
Z. Isaacson
Burlington
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
126
01/07
W
F 0-0 1:29
N. Bitticks
Racine Case
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 2 - Premlinary and WB
126
01/07
W
F 0-0 3:36
J. Foss
Muskego
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 1 (32 Man)
126
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
F 4-0 0:47
C. Prucha
Mukwonago
2016 JV Super Conference Tournament
Round 3 (4 Man)
113
01/30
L
F 5-0 1:14
J. Olson
Brookfield Central
2016 JV Super Conference Tournament
Round 2 (4 Man)
113
01/30
W
DEC 11-8
A. Wolf
Waukesha South
2016 JV Super Conference Tournament
Round 1 (4 Man)
113
01/09
L
F 0-0 3:49
T. Rothen
---
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 7 Placement Matches
113
01/09
L
F 0-0 1:15
A. Wieczorek
---
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 6 Semi and WB
113
01/09
W
F 0-0 2:18
J. Babinec
Shoreland Lutheran
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
113
01/09
W
F 0-0 3:58
Z. Reeves
Muskego
WI Challenge Series Racine Park Qual
Round 2 - Premlinary and WB
113
12/19
L
F 15-2 3:45
C. Lewis
Mukwonago
Marty Loy Classic JV Tourney- 2015
Round 3 (4&8 man)
113-119
12/19
L
F 2-0 1:21
T. Sekora
Denmark
Marty Loy Classic JV Tourney- 2015
Round 2 (4&8 man)
113-119
12/19
L
F 2-0 0:44
J. Smith
Hudson
Marty Loy Classic JV Tourney- 2015
Round 1 (4&8man)
113-119
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024