May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Charles Morton
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
86. Camden Greasers
Camden
Camden B
Camden County
Camden County High School Wres
The Outsiders
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
DEC 6-2
D. Edwards
Colquitt County
GHSA State Championships
Consol Finals 3/4 (All Class)
7A-145
02/15
W
DEC 6-4 SV
R. Roberto
Hillgrove
GHSA State Championships
Consolation Semis (All Class)
7A-145
02/14
L
TF 15-0 5:51
R. McDaniel
North Gwinnett
GHSA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
7A-145
02/08
L
DEC 4-1
D. Edwards
Colquitt County
GHSA Class 7A Section A
Placement (16 Man)
145
02/08
W
DEC 9-5
M. Mitchell
Mountain View
GHSA Class 7A Section A
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/08
L
TF 15-0 4:39
R. McDaniel
---
GHSA Class 7A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/07
W
DEC 5-2
N. Pratt
---
GHSA Class 7A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/07
W
TF 15-0 3:20
J. Medina
Kennesaw Mountain
GHSA Class 7A Section A
Round 1 (16 Man)
145
01/30
W
MD 8-0
J. Lago
Etowah
GHSA State Championships
Consolation Quarters (All Class)
7A-145
01/29
W
MD 12-4
Y. Hardaway
Rockdale County
GHSA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
7A-145
01/16
W
F 2-0 1:05
W. Phipps
West Forsyth
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
145
01/16
W
MD 16-3
M. Bridge
Collins Hill
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
1st & 3rd (16 Team)
145
01/16
W
TF 16-1 4:48
M. Mitchell
Mountain View
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
145
01/16
W
F 5-0 1:06
A. Knuckles
Parkview
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
145
12/30
W
MD 11-3
L. Teillon
Lambert
GHSA State Championships
Round 1 (16 Man)
7A-145
12/22
W
F 0-0 0:38
J. Puni
Union County
Yulee Duals
Champ. Round 1
160
12/15
L
MD 17-8
J. Paradice
Colquitt County
Capital City Classic
Placement Matches (32 Man)
145
12/14
W
F 3-3 5:27
N. Wilson
Wakulla Hs
Capital City Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
145
12/14
W
DEC 12-5
L. Gall
Mosley
Capital City Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
12/14
W
MD 10-1
D. Duvenhage
Cairo
Capital City Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/07
W
DEC 14-8
M. Patrick
---
Danny Byron Day 2
Round 5 (6 Man)
145 Gold
12/07
W
MD 14-4
J. Maffi
---
Danny Byron Day 2
Round 4 (6 Man)
145 Gold
12/07
L
MD 15-3
E. Butler
Lake Gibson
Danny Byron Day 2
Round 3 (6 Man)
145 Gold
12/07
W
DEC 6-2
P. Bryant
Camden
Danny Byron Day 2
Round 2 (6 Man)
145 Gold
12/07
L
DEC 4-1
G. Janssen
Fleming Island
Danny Byron Day 2
Round 1 (6 Man)
145 Gold
12/06
W
MD 10-1
J. Fabela
Hernando
Danny Byron Invite
Placement Matches (8 Man)
145 Blue
12/06
W
F 2-0 1:33
J. Maffi
---
Danny Byron Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
145 Blue
11/16
W
DEC 6-1
L. Brown
---
Camden Aina Memorial
Round 4
148
11/16
W
DEC 7-4
L. Boree
Clay High
Camden Aina Memorial
Round 2
148
11/16
W
TF 17-1 3:18
B. Ethridge
---
Camden Aina Memorial
Round 1
148
10/19
W
FOR 0-0
J. Morton
---
Palm Bay Fall Classic 2
Round 5
152 & 160
10/19
W
TF 19-2 1:59
A. Sartin
Space Coast
Palm Bay Fall Classic 2
Round 4
152 & 160
10/19
W
DEC 5-2
J. Dinberg
Palm Bay
Palm Bay Fall Classic 2
Round 3
152 & 160
10/19
W
MD 15-1
B. Brown
Barracuda
Palm Bay Fall Classic 2
Round 2
152 & 160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
L
DEC 7-5
K. Tyre
Pierce County HS
Yulee Duals
Champ. Round 1
152
12/15
L
MD 11-3
L. Myers
Choctawhatchee
Capital City Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
152
12/15
W
F 13-0 3:36
S. Johnson
Robert E. Lee
Capital City Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
12/14
L
DEC 9-4
J. Osteen
Wakulla Hs
Capital City Classic
Round 1 (32 Man)
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/25
L
TF 16-1 3:59
A. Warren
90. Perry Meridan Blue
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 5 (8 Team)
138
06/25
W
MD 12-3
R. Younger
83. Bloomington South White
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 3 (8 Team)
138
06/25
L
F 2-0 0:10
A. Szigeti
84. Oregon Clay Gold #5
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 6 (8 Team)
138
06/25
L
TF 16-1 4:19
R. Soto
---
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 2 (8 Team)
138
06/25
W
DEC 7-2
K. Rowe
87. Combat Athletics
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 7 (8 Team)
138
06/25
L
F 11-0 2:21
C. Glaropoulos
116. New England Gold
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
2nd Wrestleback (16 Team)
138
06/25
W
F 2-2 2:41
C. Crossman
85. Cowboy Wrestling Club
2018 AAU Scholastic Duals Community 1
Round 1 (8 Team)
138
12/02
L
DEC 6-4
N. Santos
Camden County HS 2
2017 Keystone Invitational
Placement (20 Man)
145
12/02
W
F 0-0 3:51
A. Lugo
Boone HS
2017 Keystone Invitational
Round 9 (20 Man)
145
12/02
L
DEC 6-0
A. Slade
Bishop Kenny HS
2017 Keystone Invitational
Round 8 (20 Man)
145
12/02
W
F 0-0 3:26
O. Shao
Admiral Farragut Academy
2017 Keystone Invitational
Round 7 (20 Man)
145
12/02
W
F 0-0 1:31
T. Petrie
Fletcher HS
2017 Keystone Invitational
Round 6 (20 Man)
145
12/02
W
F 0-0
A. Weatherspoon
Valdosta HS
2017 Keystone Invitational
Round 5 (20 Man)
145
12/02
W
F 0-0 0:36
J. Sobczak
Columbia HS
2017 Keystone Invitational
Round 4 (20 Man)
145
12/01
L
TF 18-2
W. Vincent
Camden County HS 1
2017 Keystone Invitational
Round 3 (20 Man)
145
12/01
W
F 0-0 5:13
C. Spossey
Pedro Menendez HS
2017 Keystone Invitational
Round 2 (20 Man)
145
12/01
W
F 0-0 2:20
K. Watson
Crestview HS
2017 Keystone Invitational
Round 1 (20 Man)
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 5-2 1:25
C. Starks
Brookwood High School
2017 Georgia Freshman State
1st & 3rd (16 Man)
138
02/18
W
DEC 12-7
W. Gooch
---
2017 Georgia Freshman State
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/18
W
F 2-1
D. Bennett
Alexander High School Wrestlig
2017 Georgia Freshman State
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/18
W
F 0-12
K. Reynolds
Veterans HS
2017 Georgia Freshman State
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021