Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Junior valdez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Washington Demons
Washington Matbackers
Washington Matbackers1
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 2-0 0:18
J. Sonberg
Osage
Iowa AAU Kids State Championship
Round3
120
02/26
W
F 15-14 3:34
Q. Albrechtsen
Muscle Mat Club
Iowa AAU Kids State Championship
Round2
120
02/25
L
F 2-0 0:25
B. Rissman
McDominate Training Center
Iowa AAU Kids State Championship
Round1
120
02/05
L
F 4-0 1:00
L. Lambert
DC Elite
Iowa AAU SE District 6 @ Washington
Placement (8 Man)
120
02/05
W
DEC 6-1
L. Reed
North Mahaska Warhawks
Iowa AAU SE District 6 @ Washington
Cons. Semis (8 Man)
120
02/05
W
F 4-0 1:04
W. Walters
Monte mat club
Iowa AAU SE District 6 @ Washington
Semis & WB (8 Man)
120
02/05
L
F 2-0 0:12
K. Elliott
---
Iowa AAU SE District 6 @ Washington
Quarterfinals (8 Man)
120
02/05
W
NC 0-0
L. Reed
North Mahaska Warhawks
Iowa AAU SE District 6 @ Washington
4th Place Match (8 Man)
120
01/22
W
F 2-0 0:14
T. Kleopfer
Husky Wrestling Club
Louisa-Muscatine Jr Club Tournament
Round 3 (4 Man)
112-118
01/22
L
DEC 8-1
R. Hamilton
DC ELITE
Louisa-Muscatine Jr Club Tournament
Round 2 (4 Man)
112-118
01/22
W
F 2-0 0:30
J. Wedekind
Louisa Muscatine
Louisa-Muscatine Jr Club Tournament
Round 1 (4 Man)
112-118
01/14
W
F 6-2 1:26
J. Kinzenbaw
Washington Matbackers
Washington Youth Wrestling Tournament
Round 3
Bracket52
01/14
W
F 4-0 0:40
J. Malcom
Tomahawk Wrestling Club
Washington Youth Wrestling Tournament
Round 1
Bracket52
01/08
W
F 6-1 1:39
C. Allsup
Pekin
Husky Wrestling Club Youth Tournament
Round 2 (3 Man)
11
01/08
L
DEC 11-5
J. Bair
Keokuk kids wrestling club
Husky Wrestling Club Youth Tournament
Round 1 (3 Man)
11
11/26
W
F 2-0 0:30
C. Allsup
Pekin
Little Warrior Wrestling Tournament
Round 4
114-121
11/26
W
F 2-0 0:09
L. Bolin
Mount pleasant panthers
Little Warrior Wrestling Tournament
Round 3
114-121
11/26
W
F 2-0 0:12
A. Entsminger
Fighting Goldfinch
Little Warrior Wrestling Tournament
Round 2
114-121
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020