Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryder Mathison
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 0-0 3:15
J. Hoof
Tomah
Tomah Quad
Round 1
126
02/02
W
F 0-0 1:44
U. Bowe
Chippewa Falls
Tomah Quad
Round 1
120
02/02
L
MD 13-2
L.
Marathon
Tomah Quad
Round 1
126
01/31
L
F 0-0 4:55
B. Banse
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
Holmen @ Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
Round 1
120
01/21
W
F 2-2 1:17
J. Walker
De Pere
2024 WI Challenge Series Finals
Varsity Reserve 3rd Place
113
01/20
L
F 2-0 4:50
M. Miller
Wisconsin Rapids Lincoln
2024 WI Challenge Series Finals
Round 4.1 -Semis
113
01/20
W
MD 12-1
K. Siira
Pewaukee
2024 WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
113
01/20
W
F 2-0 0:32
T. Stivarius
Watertown
2024 WI Challenge Series Finals
Round 2
113
01/20
W
F 2-0 0:40
J. Doriot
Kaukauna
2024 WI Challenge Series Finals
Round 1
113
01/06
L
DEC 14-7
H. Anderson
Richland Center
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Placement
113
01/06
W
F 2-0 0:30
C. Smith
Aquinas
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Semifinals
113
12/08
L
F 0-0 3:48
C. Jensen
Nekoosa/Assumption/Port Ed.
Holmen @ Nekoosa/Assumption/Port Ed.
Round 1
120
12/02
L
DEC 4-0
A. Leegaard
Albert Lea Area
Zumbrota-Mazeppa JV Dual Tournament
Round 1
127
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
W
DEC 6-1
J. Thoreson
Albert Lea Area
Zumbrota Duals
Round 1
120
01/06
W
Replay
DEC 5-2
B. Precht
Willard
The Clash XX Wrestling Duals
Round 3 (4 Team)
113
01/06
L
Replay
TF 17-0 3:59
M. Williams
North Scott
The Clash XX Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
113
01/06
L
Replay
TF 15-0 4:00
H. Frank
Caledonia-Houston
The Clash XX Wrestling Duals
Round 1 (4 Team)
113
01/06
L
Replay
F 20-7 3:23
J. Jr
Joliet Catholic
The Clash XX Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
01/06
L
Replay
F 7-1 1:21
B. Gonzalez
Xavier
The Clash XX Wrestling Duals
Round 2 (4 Team)
113
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022