Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ellen Norton
Results
High School Results
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Edmonds Woodway Lady Warriors
Edmonds-Woodway
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
DEF 0-0
A. Brown
Darrington
Lady Knights Invitational
Round 2 (8 & 16)
130
01/25
L
F 2-0 0:42
A. Hollander
Lakeside (Seattle)
Lady Knights Invitational
Round 1 (16 Man)
130
01/11
L
F 12-5 2:51
J. Kilroy
Marysville
Highway 9 Championships 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
01/11
L
F 6-4 3:47
O. Wong
Lakeside (Seattle)
Highway 9 Championships 2020
Round 1 (16 Man)
125
12/21
L
DEF 0-0
T. Bradley
Burlington Edison Tigers
Pride of Lady Lions Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
135
12/21
L
TF 16-0
T. Blackburn
Bellingham United
Pride of Lady Lions Invitational
Round 1 (32 Man)
135
12/14
L
F 2-0 2:15
A. Link
Cedarcrest
WIAA Everett Girls
2nd Wrestleback (16 Man)
135
12/14
L
F 4-0 2:54
I. Bookout
North Creek
WIAA Everett Girls
Round 1 (16 Man)
135
11/24
W
F 2-2 0:46
M. Mazemke
Camas
WIAA Everett Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 11-2 2:11
A. Lopez
Oak Harbor
WIAA Girls Sub-Regional 1.2
Round 2
120
02/01
L
F 4-0 1:06
L. Servin
Everett
WIAA Girls Sub-Regional 1.2
Round 1 (16 Man)
120
01/26
L
F 6-0 2:42
B. Yang
Lakeside (Seattle)
Lady Knights Invitational
Round 3 CONS 2nd Wrestleback (16 Man)
120B
01/26
L
F 2-0 3:39
S. Breaker
Monroe
Lady Knights Invitational
Round 2 (8 & 16)
120B
01/12
L
F 4-1 1:49
M. Miner
Tenino Girls
Napavine Tiger Classic
Semis & 3rd WB (16 Man) (All rest)
125
01/12
W
F 4-7 1:37
A. Arevelo-Martinez
Edmonds-Woodway Girls
Napavine Tiger Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
125
01/12
L
F 9-3 3:26
A. Clifton
Shelton Girls
Napavine Tiger Classic
Quarters & 1st WB (16 Man) and Round 2 (5 man)
125
01/12
W
F 2-0 1:13
M. Machowek
Aberdeen Girls
Napavine Tiger Classic
Round 1 (All)
125
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024