Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Brownlee
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Ithaca/Weston
REVERE
Revere
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
F 0-0
E. Bartlett
WEST GEAUGA
Revere Duals
Champ. Round 1
165
01/08
L
F 3-2 1:35
X. Palmer
Holmen
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 7 Placement Matches
160
01/08
W
DEC 13-7
B. Harwood
Riverdale
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 6 Semi and WB
160
01/08
W
DEC 2-0
J. Lamprich
Holmen
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
160
01/08
L
F 2-0 1:13
H. Eggers
NAPOLEON
NAPOLEON @ REVERE
Round 1
165
01/08
W
DEC 7-4
J. Strong
TUSLAW
TUSLAW @ REVERE
Round 1
165
01/08
L
F 2-1 5:14
E. Bartlett
WEST GEAUGA
WEST GEAUGA @ REVERE
Round 1
165
01/08
L
F 2-0 1:02
S. Infante
ST IGNATIUS
ST IGNATIUS vs. REVERE
Round 1
165
12/11
L
F 2-0 0:27
E. Hicks
Perry(Perry)
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
165
12/11
L
DEC 4-2
E. Brickman
Padua
The North Coast Classic
Round 6 (32 Man)
165
12/10
W
F 2-0 1:12
S. Justice
Lutheran West
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
165
12/10
W
F 6-0 5:06
B. Predovic
Nordonia
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
165
12/10
W
F 7-5 4:00
N. Manzi
South(Willoughby)
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
165
12/04
L
Replay
F 4-1 4:41
A. Stuczynski
Twinsburg
Solon Comet Classic 2021
2nd Wrestleback (32 Man)
165
12/03
L
Replay
F 7-1 1:54
t. Lillard
Aurora
Solon Comet Classic 2021
Round 1 (32 Man)
165
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/12
L
F 2-0 0:53
J. Thomas
Perry (Perry)
REVERE @ Perry (Perry)
Round 1
170
12/11
L
F 2-0 1:01
B. Sherman
WALSH JESUIT
WALSH JESUIT vs. REVERE
Round 1
170
12/11
L
F 2-0 2:43
Q. Bruder
Fairview (Fairview Park)
Fairview (Fairview Park) vs. REVERE
Round 1
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/18
L
F 2-0 2:42
H. Holcolm
CANTON SOUTH
2020 Bill Dies Memorial
Friday Rd 3-Consi 2
152
01/18
L
F 16-2 2:49
D. Patten
STOW-MUNROE FALLS
2020 Bill Dies Memorial
Friday-Rd 2-Champ 2 + Consi 1
152
01/04
L
DEC 4-3
R. Fertig
Kent Roosevelt
2020 Suburban League
11th Place
152
01/04
L
F 4-0 1:49
V. Schiqvone
NORDONIA, OH
2020 Suburban League
Conso Semis (16 Man)
152
01/04
L
F 2-0 0:27
L. Scandlon
Wadsworth
2020 Suburban League
Round 2 (16 Man)
152
01/04
L
F 15-2 2:47
D. Patten
---
2020 Suburban League
Round 1 (16 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024