Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alex Hernandez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Forest Park
Forest Park
Weslaco
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
FOR 0-0
J. Lubinskas
Battlefield
Battle at the Bridge
4th Wrestleback (32 Man)
285
12/28
L
DEF 0-0 0:12
M. Moeleo
Locust Grove
Battle at the Bridge
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
12/28
W
F 4-1 2:17
J. Helmut
Millbrook
Battle at the Bridge
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
12/28
W
F 3-0 0:14
J. St.Clair
Patrick Henry (Roanoke)
Battle at the Bridge
Round 1 (32 Man)
285
12/07
W
F 0-0
G. Fisher
North Stafford
Forest Park @ North Stafford
Round 1
285
12/04
W
F 2-0 0:46
D. Peredery
Lake Braddock
Greg Stanley Sponsored by Jacobs and Co
Placement Matches (8 Man)
285
12/04
W
F 2-0 0:17
D. Peredery
Lake Braddock
Greg Stanley Sponsored by Jacobs and Co
Round 3 (8 Man)
285
12/04
L
F 9-2 3:51
J. Mancia
Woodbridge
Greg Stanley Sponsored by Jacobs and Co
Round 2 (8 Man)
285
12/04
L
F 2-0 1:34
A. Smith
Lake Braddock
Greg Stanley Sponsored by Jacobs and Co
Round 1 (8 Man)
285
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 3-2
B. Rios
Woodbridge Senior
Region 6B Wrestling Championships
Placement Matches (16 Man)
220
02/15
W
F 5-0 0:41
W. Galloway
Battlefield
Region 6B Wrestling Championships
4th Wrestleback (16 Man)
220
02/15
L
F 6-5 4:56
J. Alderman
Patriot
Region 6B Wrestling Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
02/15
W
F 4-0 1:57
J. Pressinger
Riverbend
Region 6B Wrestling Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
02/06
L
DEC 5-0
E. Gonzalez
Colgan
2021 VHSL Cardinal District Tournament
Championship Finals
220
02/05
W
F 7-0 1:18
M. Isename
---
2021 VHSL Cardinal District Tournament
Semi-Finals
220
01/24
W
F 0-0
M. Isename
---
Forest Park @ Potomac Senior
Round 1
220
01/07
W
F 0-0 1:30
T. Nix
Brentsville District
BDHS Quad
Champ. Round 1
285
01/01
L
F 0-0 3:39
A. Abdulrahim
Woodbridge Senior
BDHS Quad
Champ. Round 1
285
12/31
L
DEC 6-1
J. Lubinskas
---
BDHS Quad
Champ. Round 1
285
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 0:28
M. Lochli
---
Region 6B Championship
Cons. Semi (10 Man)
182
02/15
W
F 2-0 0:35
T. Lagana
Massaponax
Region 6B Championship
Cons Rd2
182
02/15
W
F 15-5 3:43
R. Huston
John Champe
Region 6B Championship
Cons. Round 1 (10 Man)
182
02/15
L
DEC 3-2
P. Pack
Osbourn
Region 6B Championship
Champ. Round 1 (10 Man)
182
02/08
W
F 2-0 0:51
O. Boczkowski
Potomac Senior
2020 VHSL Cardinal District Tournament
Placement Matches(3rd/4th, 5th/6th)
182
02/07
L
F 12-1 3:46
M. Lochli
---
2020 VHSL Cardinal District Tournament
Semi-Finals
182
02/07
L
F 2-0 1:38
L. Guerrero
---
UIL Boys District 16-6A
1st
220
02/07
W
F 2-1 1:42
F. Vargas
Weslaco East
UIL Boys District 16-6A
Semis and WB3
220
01/26
W
F 2-0 1:47
A. Freire
Albemarle
2020 John `Coach K` Kayajanian Memorial
Placement Matches (16 Man)
182
01/25
L
F 3-0 4:15
T. Robertson
---
2020 John `Coach K` Kayajanian Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
01/25
W
F 2-4 3:51
S. Dean
Louisa County
2020 John `Coach K` Kayajanian Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
182
01/25
L
F 2-0 4:18
C. Callaway
---
2020 John `Coach K` Kayajanian Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
01/25
W
F 2-0 0:23
A. Freire
Albemarle
2020 John `Coach K` Kayajanian Memorial
Round 1 (16 Man)
182
01/11
L
F 0-0 0:39
P. Cervantes
Fort Bragg High School
Michael Kroppmann Memorial Invitational
Round 3 (3 Man)
G 238
01/11
W
F 2-0 0:54
V. Lozoya
Los Fresnos
Wildcat Classic
3rd place
220
01/11
L
F 0-0 1:04
M. Apineru
Windsor
Michael Kroppmann Memorial Invitational
Round 2 (3 Man)
G 238
01/11
W
F 5-0 0:50
A. Ayala
Weslaco East
Wildcat Classic
4th Wrestleback (16 Man)
220
01/11
L
F 5-2 1:56
E. Garza
Sharyland Pioneer
Wildcat Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/11
W
MD 13-2
V. Lozoya
Los Fresnos
Wildcat Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/11
W
F 2-0 1:19
A. Ayala
Weslaco East
Wildcat Classic
Round 1 (16 Man)
220
01/04
L
DEC 6-2
R. Rendon
Corpus Christi King
18th Annual CY Fair ISD Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
Boys 220
01/04
W
F 2-3 2:31
E. Lessing
Conroe Grand Oaks
18th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
Boys 220
01/03
W
F 3-1 4:01
N. Reyes
Conroe
18th Annual CY Fair ISD Invitational
2nd Wrestleback (64 Man)
Boys 220
01/03
L
F 3-2 3:14
L. Everfield
Houston Clear Lake
18th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 220
01/03
W
F 0-0 2:47
R. Quiroga
Humble
18th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 1 (64 Man)
Boys 220
12/28
L
F 2-0 0:14
T. Lauver
Midd-west Hs
Battle at the Bridge
Quarters & 3rd WB (32 Man)
195
12/27
W
F 7-0 2:09
J. Hernandez
Forest Park
Battle at the Bridge
2nd Wrestleback (32 Man)
195
12/27
W
F 6-0 1:16
E. Vargas
Brooke Point
Battle at the Bridge
Round 2 Champ & WB (32 Man)
195
12/27
L
F 2-0 1:59
T. Trieu
Oakton
Battle at the Bridge
Round 1 (32 Man)
195
12/15
W
F 5-1 2:55
D. Martinez
Sharyland
Twin City Varsity Invitational
Placement (18 Man)
220
12/14
W
F 4-4 4:59
V. Lozoya
Los Fresnos
Twin City Varsity Invitational
Semis & 4th WB (18 Man)
220
12/14
W
F 4-2 1:16
E. Hernandez
Edcouch-Elsa
Twin City Varsity Invitational
Quarters & 2nd WB (18 Man)
220
12/07
W
F 5-1 3:50
M. Munoz
Mclean
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 5 (12 Man)
195
12/07
W
F 4-3 4:12
B. Rios-Alarcon
Woodbridge
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 4 (12 Man)
195
12/07
W
F 2-0 2:40
J. Herbert
Mclean
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 3 (12 Man)
195
12/07
L
TF 17-2 5:58
T. Lang
Brentsville District
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 2 (12 Man)
195
12/07
W
F 2-0 0:56
A. Malos
Osbourn
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 1 (12 Man)
195
12/06
L
F 12-6 3:37
E. Duron
Edinburg
Lone Star Invitational
1st place
220
12/06
W
F 17-9 5:35
R. Barrientes
Edinburg
Lone Star Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
12/06
W
F 4-0 0:39
Z. Fajardo
Weslaco East
Lone Star Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 9-5
A. Mejia
---
2019 VHSL Class 6 Region C/D Tournament
Semis Finals & Consi Quarters
6C 195
02/08
W
DEC 6-5
M. Nseka
Annandale
2019 VHSL Class 6 Region C/D Tournament
2nd RD Wrestle backs
6C 195
02/08
L
F 2-0 1:20
I. Causey
Colgan
2019 VHSL Class 6 Region C/D Tournament
Champ Quarter Finals
6C 195
02/08
W
F 2-2 1:35
J. Beres
Justice High School
2019 VHSL Class 6 Region C/D Tournament
1st Round Champ
6C 195
02/02
L
F 11-0 5:52
R. Nathaniel
C.D. Hylton
2019 VHSL Cardinal District Tournament
Placement Matches(3rd/4th, 5th/6th)
195
02/02
L
F 10-0 2:26
E. Ayi-Bonte
Potomac Senior
2019 VHSL Cardinal District Tournament
Semi-Finals
195
02/02
W
F 0-2 3:06
B. Rios
Woodbridge Senior
2019 VHSL Cardinal District Tournament
Quarterfinals
195
01/26
L
F 2-2 2:29
J. Walcutt
William Monroe
John `Coach K` Kayajanian Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
195
01/26
L
F 12-2 1:33
Z. Brown
Eastern View
John `Coach K` Kayajanian Memorial
Quarters (16 Man)
195
01/26
W
F 5-5 2:41
T. Robertson
Patrick Henry (Roanoke)
John `Coach K` Kayajanian Memorial
Round 1 (16 Man)
195
01/19
L
FOR 0-0
B. Hampton
Westfield
2019 Ultimate Challenge
Placement Matches (10 Man)
195
01/19
L
FOR 0-0
A. Villorroel
Westfield
2019 Ultimate Challenge
Round 5 (10 Man)
195
01/19
L
FOR 0-0
E. Brewer
Fairfax
2019 Ultimate Challenge
Round 4 (10 Man)
195
01/19
L
FOR 0-0
B. Jones
Colonial Forge
2019 Ultimate Challenge
Round 1 (10 Man)
195
01/04
L
MD 11-2
T. Traugutt
West Springfield
2019 Rock Ridge Duals
Round 1 (4 Team)
195
01/04
L
F 4-0 2:46
C. Rudolph
Robinson
2019 Rock Ridge Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
195
01/04
L
F 4-2 0:58
K. Gomez
Brooke Point
2019 Rock Ridge Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
195
01/04
L
F 8-1 4:27
C. Fitzhugh
Brooke Point
2019 Rock Ridge Duals
Round 2 (4 Team)
195
01/04
L
DEC 6-2
B. Rios
Woodbridge
2019 Rock Ridge Duals
Quarterfinals (8 Team)
195
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020