Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chris Gandy
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
4a Madras
Madras
Madras High School
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
L
F 10-6 4:29
T. Ishida
Ontario
Rollin Schimmel Memorial Wrestling Tournament
Round 4- Semifinals & Consolation
285
12/22
W
F 2-0 0:55
A. Romero
Ontario
Rollin Schimmel Memorial Wrestling Tournament
Round 3- Quarterfinals & Consolation
285
12/22
L
F 2-0 1:25
J. Griffin
Pendleton
Rollin Schimmel Memorial Wrestling Tournament
Round 2- Championship & Consolation
285
12/18
W
F 2-0 1:47
R. Abrahamson
Mountain View High School
2021 Adrian Irwin Memorial Mens Tourn.
Placement Matches (32 Man)
285
12/18
W
F 2-0 1:15
R. Abrahamson
Mountain View High School
2021 Adrian Irwin Memorial Mens Tourn.
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
12/12
L
F 2-0 4:35
K. Yeager
LaPine High School
2021 Adrian Irwin Memorial Mens Tourn.
6th Wrestleback (32 Man)
285
12/12
L
F 3-0 5:17
J. Fuentes
Bend Senior High
2021 Adrian Irwin Memorial Mens Tourn.
Semis & 5th WB (32 Man)
285
12/09
W
F 2-0 0:43
E. Gomez
Gresham
Rollin Schimmel Memorial Wrestling Tournament
Round 5- All Placing Rounds
285
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/26
L
F 2-0 1:41
I. Pena
Mazama
OWA 4A State Championship
Round 3
285
06/26
W
MD 10-1
J. Bennett
Phoenix
OWA 4A State Championship
Round 2
285
06/25
L
F 7-0 3:55
C. Gazeley
Sweet Home
OWA 4A State Championship
Round 1
285
06/12
L
F 3-2 1:37
J. Martin
Baker
OSAA 4A Special District 4
Placement Matches (16 Man)
285
06/12
W
DEC 6-2
H. Spor
Sisters
OSAA 4A Special District 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
06/12
W
F 5-0 4:29
E. Newman
Baker
OSAA 4A Special District 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
06/09
W
F 2-0 2:34
A. Brown
---
Madras @ Corbett
Round 1
285
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 2-2 1:50
A. Ceja
McLoughlin/Weston McEwen
OSAA 4A Special District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
285
02/21
L
F 2-0 1:41
D. King
Sisters
OSAA 4A Special District 4
Round 1 (16 Man)
285
02/08
L
F 4-0 2:49
J. Moore
Wilsonville
White Buffalo Invite 2020
Placements
285
02/08
L
F 2-0 1:13
D. King
Sisters
White Buffalo Invite 2020
Semis
285
02/08
L
F 4-0 4:41
J. Moore
Wilsonville
Wilsonville @ Madras
Round 1
285
02/01
L
F 7-0 2:22
K. Parish
---
Cottage Grove 2nd Chance
round 2
224-245
02/01
W
F 2-0 0:14
B. Davis
---
Cottage Grove 2nd Chance
round 1
224-245
01/31
L
F 4-1 2:17
K. Parrish
Pleasant Hill
Cottage Grove Invitational
Round 5
285
01/31
L
F 2-0 1:35
L. Burden
Grants Pass
Cottage Grove Invitational
Round 4
285
01/31
W
F 2-0 0:24
C. Moran
Mazama
Cottage Grove Invitational
Round 2
285
01/17
W
DEC 9-2
F. Ignacio
4a Molalla
Oregon Classic HS 2020
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
285
01/17
L
F 8-9 4:27
F. Ignacio
4a Molalla
Oregon Classic HS 2020
Round 3 (4 Team)
285
01/17
L
F 7-0 2:23
G. Shuckle
4a La Grande
Oregon Classic HS 2020
Round 2 (4 Team)
285
01/17
W
F 2-0 1:05
G. Morales
4a Woodburn
Oregon Classic HS 2020
Round 1 (4 Team)
285
12/28
W
F 2-0 1:55
K. Yeager
La Pine
2019 Bob Bishop Invitational
Placement (16 Man)
285
12/28
W
F 2-0 1:30
B. Brown
Taft
2019 Bob Bishop Invitational
Cons. Semis (16 Man)
285
12/28
L
F 2-0 1:27
J. Lommen
Neah-Kah-Nie
2019 Bob Bishop Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/28
W
F 2-0 1:04
R. Hansen
Taft
2019 Bob Bishop Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/13
L
F 4-1 1:00
W. Johnson
Culver High School
Culver Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
220
12/13
L
F 10-2 4:23
W. Holliday
Crook County High School
Culver Invitational
#2
220
12/07
L
F 2-0 1:58
K. Yeager
La Pine
Central Oregon Officials Tourn JV
Round 5 (5 Man)
203-220
12/07
L
F 2-0 1:24
D. Puckett
North Lake
Central Oregon Officials Tourn JV
Round 4 (5 Man)
203-220
12/07
W
F 5-0 1:15
G. Warthen
Bend
Central Oregon Officials Tourn JV
Round 3 (5 Man)
203-220
12/07
W
F 5-1 1:25
J. Ornelas-Carrillo
Ridgeview
Central Oregon Officials Tourn JV
Round 2 (5 Man)
203-220
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020