Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zach Owens
Results
High School Results
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Riverview (Riverview)
Riverview (Riverview)
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 9-3 TB1
G. Schroeder
Wharton
FHSAA 3A R2
Round 4 (semis and WB)
160
02/24
W
F 7-2 2:17
C. Carey
Lakeland
FHSAA 3A R2
Round 3 (16 man)
160
02/23
W
DEC 5-0
W. Alvarez
Osceola
FHSAA 3A R2
Round 2 (quarters and WB)
160
02/23
L
TF 19-4 4:58
J. Totten
Palm Harbor University
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
160
02/17
L
DEC 5-3
G. Schroeder
Wharton
FHSAA 3A-D7
Placement Matches
160
02/17
W
DEC 10-3
P. McCarthy
Steinbrenner
FHSAA 3A-D7
Round 5 (consi semis)
160
02/17
L
DEC 6-2
K. Khatib
Wiregrass Ranch
FHSAA 3A-D7
Round 4 (semis and WB)
160
02/16
W
F 0-0 3:09
K. Keating
Bloomingdale
FHSAA 3A-D7
Round 2 (quarters and WB)
160
02/10
W
MD 12-1
T. Lee
Spoto
2018 Federal Division Championship
Placement Matches (8 Man)
160
02/10
W
F 0-0 4:20
K. Almskog
Durant
2018 Federal Division Championship
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/09
L
DEC 10-3
K. Drake
Newsome
2018 Federal Division Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
160
01/28
L
MD 16-7
J. Totten
Palm Harbor University
Live Greco Invitational
Placement Matches (16 Man)
160
01/27
W
DEC 6-2
N. Verastegui
George M. Steinbrenner
Live Greco Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/27
W
MD 11-1
C. Rangel
St Cloud
Live Greco Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/27
W
F 0-0
A. Dean
Berkeley Prep School
Live Greco Invitational
Round 1 (16 Man)
160
12/30
L
DEC 8-5
R. McDaniel
North Gwinnett
Knockout Christmas Classic
4th Wrestleback (32 Man)
162
12/30
W
TF 17-0 2:17
D. Gentry
University (Orange City)
Knockout Christmas Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
162
12/29
W
F 6-0 2:41
R. Bell
Bishop Kenny
Knockout Christmas Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
162
12/29
L
MD 12-4
A. Vidaud
---
Knockout Christmas Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
162
12/29
W
F 8-0 3:29
J. Kaminski
Freedom
Knockout Christmas Classic
Round 1 (32 Man)
162
12/09
L
DEC 2-1
J. Finken
Newsome
Jim Graves Invitational
Round 9 (10 Man)
160
12/09
L
MD 12-1
A. Vidaud
Southwest Miami
Jim Graves Invitational
Round 8 (10 Man)
160
12/09
W
F 0-0 2:31
M. Franco
Braddock
Jim Graves Invitational
Round 7 (10 Man)
160
12/09
L
DEC 5-2
D. Terza
Hillgrove
Jim Graves Invitational
Round 6 (10 Man)
160
12/09
W
F 0-0 3:52
H. Joseph
Dr. Lennard Sr
Jim Graves Invitational
Round 5 (10 Man)
160
12/09
W
F 0-0 2:53
J. Quintana
Bloomingdale Sr
Jim Graves Invitational
Round 4 (10 Man)
160
12/09
L
DEC 6-1
B. Spurling
---
Jim Graves Invitational
Round 3 (10 Man)
160
12/08
W
MD 11-2
Z. Mayer
Bradenton Christian HS
Jim Graves Invitational
Round 2 (10 Man)
160
12/08
W
F 0-0 1:10
T. Heath
Plant
Jim Graves Invitational
Round 1 (10 Man)
160
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 7-4
W. Smith
---
FHSAA 3A-R2
Round 3 (16 man)
152
02/24
W
F 0-0 3:30
T. Young
Plant City
FHSAA 3A-R2
Round 2 (quarters and WB)
152
02/24
L
DEC 10-4
C. Sosa
Lake Nona
FHSAA 3A-R2
Round 1 (16 Man)
152
02/18
W
DEC 5-3
F. Abukias
Wharton
FHSAA 3A-D7
Placement Matches
152
02/18
W
F 3-2 3:59
J. Postoskie
Steinbrenner
FHSAA 3A-D7
Round 5 (consi semis)
152
02/18
L
DEC 3-2
C. Trinidad
Alonso
FHSAA 3A-D7
Round 4 (semis and WB)
152
02/18
W
DEC 10-7
F. Abukias
Wharton
FHSAA 3A-D7
Round 2 (quarters and WB)
152
01/29
L
NC 0-0
C. Davidson
---
Live Greco
Placement Matches (16 Man)
152
01/28
W
F 0-0 3:57
J. Kampmann
Palm Harbor University
Live Greco
4th Wrestleback (16 Man)
152
01/28
W
DEC 7-2
C. Rangel
St Cloud
Live Greco
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/28
W
F 0-0 2:10
I. Miles
Gaither
Live Greco
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/28
L
DEC 9-3
Z. Young
---
Live Greco
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/28
W
DEC 7-5
F. Abukias
Wharton
Live Greco
Round 1 (16 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024