Jun 19-22, 1:30 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Tomorrow · 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cooper LaVigne
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2015-2016
2014-2015
Team Name
Maple Valley Wolfepack
Maple Valley Wolfpack
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
DEF 0-0
K. Bradshaw
White River Hornets
PCJWL A Division Championships
Round 3
58
01/23
L
DEF 0-0
C. Borden
---
PCJWL A Division Championships
Round 2
58
01/16
L
F 2-0 0:43
K. Rhinehart
Bethel All-Stars
PCJWL 1A Sub Division Tournament
Finals
58
01/16
W
F 2-0 0:40
L. Rivas
---
PCJWL 1A Sub Division Tournament
Round 4
58
01/16
W
MD 11-2
S. Seniours
Orting Cougars
PCJWL 1A Sub Division Tournament
Round 2
58
01/02
W
F 2-0 1:31
J. Volmer
Federal Way Spartans
Federal Way Spartans vs. Maple Valley Wolfpack
Round 1
8u 58
12/12
W
DEC 7-2
K. Bradshaw
White River Hornets
White River Hornets @ Maple Valley Wolfpack
Round 1
8u 58
12/12
W
DEC 6-2
K. Rhinehart
Bethel All-Stars
Bethel All-Stars @ Maple Valley Wolfpack
Round 1
8u 58
12/12
W
F 0-0
I. Gilcrist
Orting Cougars
Orting Cougars @ Maple Valley Wolfpack
Round 1
8u 58
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/17
W
DEC 4-3
M. Delaney
Enumclaw Yellowjackets
PCJWL A Division
3rd, 4th, 5th, 6th
54
01/17
L
DEC 3-2
T. Fathers
Maple Valley Wolfepack
PCJWL A Division
Round 3
54
01/17
L
F 8-8 2:49
K. Thompson
---
PCJWL A Division
Round 2
54
01/17
W
DEC 8-2
C. Triplett
---
PCJWL A Division
Round 1
54
01/11
L
DEC 4-0
Z. Lee
University Place Vikings
PCJWL 1A Sub Divisions
Finals
54
01/10
W
F 12-2 2:57
D. Erickson
University Place Vikings
PCJWL 1A Sub Divisions
Round 4
54
01/10
W
F 5-0 0:53
P. Halpin
Olympia Wrestling Club
PCJWL 1A Sub Divisions
Round 1
54
12/13
W
F 9-4 1:45
K. Bradshaw
White River Hornets
Maple Valley Wolfpack vs. White River Hornets
Round 1
8u 54
12/06
W
F 2-0
M. Porter
Olympia Wrestling Club
Olympia Wrestling Club vs. Maple Valley Wolfpack
Round 1
8u 54
12/05
L
F 0-0 1:41
Z. Lee
University Place Vikings
University Place Vikings vs. Maple Valley Wolfpack
Round 1
8u 54
11/28
L
F 5-0 0:53
J. Losee
Puyallup Falcons Wrestling Club
Tough Guy
2nd Wrestleback (32 Man)
54
11/28
L
DEC 10-4
K. Brant
Yelm Twisters
Tough Guy
Round 1 (32 Man)
54
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024