Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Izaiah Zaitouni
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Beebe Trained
Beebe Trained
Beebe Trained Blue
Osceola Fundamental
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
W
TF 16-1 3:13
O. Brown
Quest for Gold
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 4 (6 Team)
150
04/27
L
Replay
F 3-2 1:03
M. Kersey
Spec Ops
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (4 Team)
150
04/27
W
Replay
DEC 6-0
E. Twigg
BHWC Florida Supreme
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (6 Team)
150
04/27
L
F 11-1 2:39
T. Maple
Funky Monkey
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (4 Team)
150
04/27
W
Replay
MD 16-2
B. Thompson
Finger Lakes Elite
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (6 Team)
150
03/01
L
Replay
F 4-0 1:57
A. Sutton
New Smyrna Beach Sr H S
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
150 2A
02/24
W
DEC 3-1
J. SMITH
Manatee
FHSAA 2A R3
Placement Matches
150
02/24
W
DEC 5-3
T. Celestin
Naples
FHSAA 2A R3
Round 5 (consi semis)
150
02/24
L
F 2-0 1:48
D. McCall
Jesuit
FHSAA 2A R3
Round 4 (semis and WB)
150
02/23
W
DEC 4-2 SV
J. Tobia
North Ft Myers
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
150
02/23
W
MD 10-1
T. Celestin
Naples
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
150
02/15
L
DEC 6-2
J. SMITH
Manatee
FHSAA 2A D10
Placements
150
02/15
W
DEC 8-3
A. Marracco
St Petersburg
FHSAA 2A D10
Round 4 (Semis and WB3)
150
02/15
W
F 0-0 3:17
B. White
Pinellas Park H.S.
FHSAA 2A D10
Round 2 (Quarters and WB1)
150
02/15
W
F 0-0 2:27
L. WARD
Hollins
FHSAA 2A D10
Round 1
150
02/10
W
DEC 5-3
J. BOND.
Palm Harbor University
PCAC Tournament 2024
Placement Matches (16 Man)
150
02/10
W
TF 17-2
B. Ross
Dunedin
PCAC Tournament 2024
Semis (16 Man)
150
02/10
W
TF 16-1
J. WINOWISKI
Countryside
PCAC Tournament 2024
Quarters (16 Man)
150
02/10
W
TF 17-2
K. Woods
Boca Ciega High School
PCAC Tournament 2024
Round 1 (16 Man)
150
02/07
W
F 0-0
W. Luna
Central (Brooksville)
Cobra Duals
Round 1
150
02/04
L
F 0-0 2:56
L. Casado
Land O`Lakes
Cobra Duals
Round 1
150
01/27
L
F 2-0 0:58
T. Gernhart
Brandon
6th Annual Palmetto Pride IBT
Placement Matches (8 Man)
150
01/27
W
F 8-6 2:49
C. Khaspekian
Sickles
6th Annual Palmetto Pride IBT
Cross Bracket (8 Man)
150
01/27
W
MD 11-1
G. Alexander
Zephyrhills
6th Annual Palmetto Pride IBT
Round 3 (8 Man)
150
01/27
W
DEC 8-1
J. James
Brandon
6th Annual Palmetto Pride IBT
Round 2 (8 Man)
150
01/27
W
F 11-0 2:27
L. Simpson
Booker H.S.
6th Annual Palmetto Pride IBT
Round 1 (8 Man)
150
01/14
L
MD 12-3
J. Solomon
Sumner Hs
2024 Jerry Mita
Placement Matches (32 Man)
150
01/13
W
DEC 4-2
R. Celiferme
Lely
2024 Jerry Mita
Semis & 5th WB (32 Man)
150
01/13
W
DEC 5-2
D. Monserrate
Steinbrenner
2024 Jerry Mita
Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/13
W
DEC 8-2
K. Lawhon
Golden Gate
2024 Jerry Mita
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
11/25
L
FOR 0-0
D. Bonney
Miami Palmetto High School Wre
49th SeaHorse Open
Round 5 (6 Man)
157
11/25
L
F 5-0 0:37
G. Balmeceda
Gladiator Wrestling
49th SeaHorse Open
Round 3 (6 Man)
157
11/25
L
F 10-1 2:57
K. Nazario
Golden Bears
49th SeaHorse Open
Round 2 (6 Man)
157
11/25
W
DEC 5-4
A. Persteins
Bad Bay WC
49th SeaHorse Open
Round 1 (6 Man)
157
11/11
L
F 5-0 0:48
D. Hall
Middleburg High School
Camden Aina Smith Memorial 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
11/11
W
MD 13-3
R. Bossowski
Tampa Bay Tiger Wrestling
Camden Aina Smith Memorial 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
160
11/11
L
F 2-1 2:38
E. Novoa
Camden Outsiders
Camden Aina Smith Memorial 2023
Round 1 (16 Man)
160
10/01
L
Replay
DEC 2-1
D. Wesby
AHWC
2023 Grappler Fall Classic
champ round
155
10/01
W
F 4-0 2:42
J. Radu
Wrestling Factory
2023 Grappler Fall Classic
2nd Wrestleback (64 Man)
155
10/01
W
Replay
F 10-0 3:51
I. Clifton
Pioneer
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
155
10/01
L
F 11-2 3:25
D. Beaufait
Dundee Wrestling
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
155
09/09
L
Replay
F 4-0 1:30
C. Baert
Flagler Wrestling Club
2023 Florida Super 32 Early Entry
4th Wrestleback (64 Man)
150
09/09
W
Replay
DEC 8-7
A. Buck
Camden
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (64 Man)
150
09/09
W
Replay
MD 13-0
S. Behrmann
Buchholz
2023 Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (64 Man)
150
09/09
L
Replay
DEC 8-5
B. Russelburg
Camden
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (64 Man)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
Replay
F 2-0 2:31
L. Davis
Charlotte
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (4 Team)
152
04/15
L
Replay
MD 14-1
D. Smith
Glasgow Wrestling Academy
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (4 Team)
152
04/15
L
Replay
DEC 3-0
H. Mustafa
Alpha Dogz Elite Silver
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (6 Team)
152
04/15
L
Replay
F 2-0 1:00
K. Nazario
Spec Ops
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (6 Team)
152
04/15
L
Replay
F 0-4 2:15
K. Lonergan
Black Hive WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 4 (6 Team)
152
04/15
L
Replay
F 5-0 0:50
B. Russelburg
Outsiders
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (6 Team)
152
04/15
L
Replay
DEC 8-6
B. Gerber
Neptune
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (6 Team)
152
02/25
L
F 4-0 3:04
E. Paul
East Lee County
FHSAA 2A R3
Round 3 (16 man)
145
02/24
W
DEC 10-7
C. Myrthil
Immokalee
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
145
02/24
L
F 2-0 0:49
J. Turner
Parrish High School
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
L
F 0-0 1:00
L. Francis
St Petersburg Catholic Hs
2023 Gibbs Gladiator Invitational
1st & 3rd (16 Man)
145
01/21
W
F 0-0 0:47
E. Ruffin
St Petersburg
2023 Gibbs Gladiator Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/21
W
F 9-2 5:00
Z. Prince
Countryside
2023 Gibbs Gladiator Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
09/10
L
Replay
F 7-0 1:46
L. Campbell
---
2022 Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (64 Man)
138
09/10
L
Replay
DEC 7-0
J. Flynn
Key West
2022 Florida Super 32 Early Entry
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
09/10
W
Replay
MD 9-0
E. Josephik
Hudson high
2022 Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (64 Man)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
L
Replay
F 2-0 0:37
I. Wolski
Backyard Boyz Blue
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (8 Team)
160
04/02
L
MD 10-0
L. Moore
Dark Knights WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 6 (8 Team)
160
04/02
L
MD 14-4
R. Tracy
CFWA
Tyrant Poseidon Duals High School
Finals (2 Team)
160
04/02
L
Replay
F 2-0 1:14
G. Duncan
Southside Mafia
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (8 Team)
160
04/02
L
Replay
F 2-0 1:22
E. Gamba
Kame Style
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (8 Team)
160
04/02
L
Replay
F 3-2 1:30
P. Godfrey
Citrus WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (8 Team)
160
04/02
W
Replay
MD 14-5
R. Herman
East Coast Xtreme
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 4 (8 Team)
160
04/02
L
F 2-0 2:23
B. Lehrman
Backyard Boyz White
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 7 (8 Team)
160
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021