May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Drury
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
W
Replay
DEC 9-4
A. Minor
Pleasant Hill
MSHSAA Boys State Championships
3rd & 5th (16 Man)
138 Class 2
02/22
L
Replay
F 8-0 2:54
A. Hunter
Kirksville
MSHSAA Boys State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
138 Class 2
02/22
L
Replay
F 5-0 3:44
P. Crane
Hallsville
MSHSAA Boys State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
138 Class 2
02/22
W
Replay
DEC 4-3
E. Avery
Knob Noster
MSHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
138 Class 2
02/22
W
Replay
F 7-4 4:29
L. Morris
Moberly
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
138 Class 2
02/17
W
MD 11-1
E. Peregoy
Sullivan
MSHSAA Boys Class 2 District 1
Placement
138
02/17
W
F 4-1 1:36
C. Crocker
Central (Park Hills)
MSHSAA Boys Class 2 District 1
Semifinals
138
02/17
W
F 10-0 3:30
M. Williams
Kennett
MSHSAA Boys Class 2 District 1
Quarterfinals
138
02/08
W
F 15-4 2:14
A.
Valle Catholic
Ste. Gen/Valle/Cape Central
Round 1
138
02/07
W
F 6-2 1:46
L. Margetta
Central (Cape Girardeau)
Ste. Gen/Valle/Cape Central
Round 1
138
02/03
W
MD 15-2
C. Crocker
Central (Park Hills)
24th Annual Central Rebels Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
02/03
W
MD 11-0
D. Visnovske
North County
24th Annual Central Rebels Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/03
W
F 8-2 1:41
B. Myers
St. Francis Borgia
24th Annual Central Rebels Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/03
W
F 2-0 1:11
N. Warren
Ste.Genevieve B
24th Annual Central Rebels Invitational
Round 1 (16 Man)
138
02/01
L
DEC 9-8
J. Amsden
Farmington
Ste. Gen/Farmington
Round 1
138
01/31
L
DEC 9-8
J. Amsden
Farmington
Ste. Genevieve @ Farmington
Round 1
138
01/24
W
MD 14-2
P. Lemmons
Notre Dame (Cape Girardeau)
Desoto/Herculaneum/Notre Dame/Ste. Genevieve
Round 1
144
01/24
L
MD 10-2
D. Eakins
DeSoto
Desoto/Herculaneum/Notre Dame/Ste. Genevieve
Round 1
144
01/20
W
DEC 2-0
T. Leavitt
Sikeston
SEMO Boys Regional Wrestling Tournament
Placement Matches (16 Man)
138
01/20
W
DEC 5-1
J. Amsden
Farmington
SEMO Boys Regional Wrestling Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/20
L
MD 12-2
C. Schlick
Jackson
SEMO Boys Regional Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/20
W
MD 11-1
C. Crocker
Central (Park Hills)
SEMO Boys Regional Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/19
W
DEC 5-1
J. Amsden
Farmington
SEMO Boys Regional Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
138
01/14
W
F 5-0 1:55
M. Reeves
St. Xavier
Steve Johnston Memorial Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
01/13
W
TF 19-1 4:16
B. Lamoureux
Paducah Tilghman
Steve Johnston Memorial Invitational
Round 4 (16 Man)
138
01/13
L
F 4-0 3:34
H. Gibb
Marion (H.S.)
Steve Johnston Memorial Invitational
Round 3 (16 Man)
138
01/13
W
F 2-0 1:22
R. Thomasson
St. Xavier
Steve Johnston Memorial Invitational
Round 2 (16 Man)
138
01/13
W
F 15-1 5:33
E. Richardson
Evansville North
Steve Johnston Memorial Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/11
L
DEC 7-1
C. Schlick
Jackson
Ste. Gen/Jackson/Sikeston
Round 1
138
01/10
W
DEC 2-1
T. Leavitt
Sikeston
Ste. Gen/Jackson/Sikeston
Round 1
138
12/16
L
F 4-0 3:26
A. Hunter
Kirksville
Sam Richardson Duals
Round 1
138
12/16
W
F 15-2 2:42
N. Coyle
Reeds Spring
Sam Richardson Duals
Round 1
138
12/16
W
F 2-0 1:50
D. Sanders
Moberly
Sam Richardson Duals
Round 1
138
12/16
W
F 5-0 1:22
I. Myers
Chillicothe
Sam Richardson Duals
Round 1
138
12/16
W
F 2-0 1:38
R. Meadows
Cameron
Sam Richardson Duals
Round 1
138
12/16
W
F 10-0 3:23
L. Losch
Owensville
Sam Richardson Duals
Round 1
138
12/15
L
F 3-4 3:48
R. Coons
Mid-Buchanan
Sam Richardson Duals
Round 1
138
12/15
W
TF 15-0 4:56
G. Holt
Fulton
Sam Richardson Duals
Round 1
138
12/13
L
DEC 7-1
D. Ransom
Sullivan
Ste. Gen/Sullivan/MICDS
Round 1
144
12/07
W
F 0-0 2:23
R. Buehre
Festus
Ste. Genevieve @ Festus
Round 1
144
12/02
W
F 0-0
H. Vanderweide
Basehor-Linwood HS
Steve Leslie Invitational 2023
FINALS
144
12/02
L
F 5-4 2:45
K. Phillips
Savannah
Steve Leslie Invitational 2023
Round 5
144
12/02
L
F 8-0 1:16
L. Patterson
Kirksville
Steve Leslie Invitational 2023
Round 4
144
12/02
L
F 10-2 3:54
G. Leininger
Southern Boone
Steve Leslie Invitational 2023
Round 3
144
12/02
W
F 2-0 1:23
C. Kean
Benton
Steve Leslie Invitational 2023
Round 2
144
12/02
W
F 2-0 0:41
B. Morgan
Nevada
Steve Leslie Invitational 2023
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 2-5 4:00
A. Valentine
St. Mary`s (St. Louis)
MSHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
132 Class 2
02/23
W
Replay
DEC 8-2
R. Marcum
Excelsior Springs
MSHSAA Boys State Championships
1st WB (16 Man)
132 Class 2
02/23
L
Replay
F 2-0 1:44
L. Perry-South
St. Charles
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
132 Class 2
01/21
L
FOR 0-0
T. Leavitt
Sikeston
SEMO Regional Boys Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/21
L
DEC 15-11
J. Flieg
Valle Catholic
SEMO Regional Boys Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/18
W
F 6-2 1:52
C. Poole
Central (Cape Girardeau)
Central (Cape Girardeau) @ Ste. Genevieve
Round 1
132
01/14
W
F 2-0 1:26
K. Eason
Parkway Central
St. Charles Invitational - Boys 2023
1st place
132
01/14
W
F 2-0 2:00
L. Graves
Wright City
St. Charles Invitational - Boys 2023
5th WB Semi`s
132
01/14
W
F 11-3 4:56
S. Brown
Pattonville
St. Charles Invitational - Boys 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/13
W
F 2-0 0:56
A. Matson
STEAM Academy at MSB
St. Charles Invitational - Boys 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/13
W
F 0-0 2:54
J. Milam
Jackson
Jackson/St. Gen
Round 1
132
01/12
L
F 10-1 3:15
T. Leavitt
Sikeston
Jackson/St. Gen
Round 1
132
01/07
W
TF 16-1 6:00
W. Kuehn
Valle Catholic
12th Annual Ste. Gen. Duals
Round 5
138
01/07
L
F 10-0 3:30
C. Gardner
Mehlville
12th Annual Ste. Gen. Duals
Round 2
132
01/07
W
F 6-4 5:02
E. Harmon
Dexter
12th Annual Ste. Gen. Duals
Round 1
132
01/05
L
F 8-3 0:59
J. Tucker
Hillsboro
Ste. Genevieve @ Hillsboro
Round 1
132
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020