Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jovani Lamothe
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Mat Demon WC
Mat Demon Wrestling Club
Team Aggression
White River
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
L
TF 8-0 0:32
T. Blevins
Punisher Wrestling Company
WSWA Greco State Championship
Round 7
59
05/05
W
NC 0-0
K. Sato
Team Aggression Wrestling Club
WSWA Greco State Championship
1st Place
59
05/05
W
F 8-6 1:49
K. Sato
Team Aggression Wrestling Club
WSWA Greco State Championship
Round 4
59
05/05
W
TF 8-0 0:44
K. Boggs
Team Toss`em
WSWA Greco State Championship
Round 2
59
05/05
W
F 8-0 1:03
Z. Tackett
Hells Canyon Wrestling
WSWA Greco State Championship
Round 1
59
01/29
W
F 3-2 1:45
M. Specht
Bethel
PCJWL League Championships
Finals
61
01/28
W
DEC 7-0
K. Sato
Federal Way
PCJWL League Championships
Round 2 Front
61
01/28
W
F 2-0 0:57
T. Harris
Olympia
PCJWL League Championships
Round 1 (Quarters)
61
01/21
W
F 5-0 1:18
M. Specht
Bethel
PCJWL A Divisional
Finals
61
01/21
W
DEC 6-0
K. Sato
Federal Way
PCJWL A Divisional
Round 2
61
01/21
W
F 10-2 1:41
M. Nelson
Orting
PCJWL A Divisional
Quarterfinals (8 Man)
61
01/14
W
F 5-0 1:53
R. Crook-Hutsler
White River
PCJWL 2A Sub-Divisional
Placement Matches (8 Man)
61
01/14
W
F 10-0 1:31
B. Isham
Auburn
PCJWL 2A Sub-Divisional
Semis & 1st WB (8 Man)
61
11/18
L
Replay
DEC 6-0
T. Blevins
Punisher Wrestling Company
TOA - 2023 Northwest Bigfoot Battle
finals
56
11/18
W
Replay
F 7-0 1:57
J. LaPorte
Spartan Youth WC
TOA - 2023 Northwest Bigfoot Battle
Semis & 3rd WB (16 Man)
56
11/18
W
Replay
TF 15-0 2:22
E. Jr.
All-Phase WC
TOA - 2023 Northwest Bigfoot Battle
Quarters & 1st WB (16 Man)
56
11/18
W
Replay
F 5-0 0:43
C. Knigge
INWTC
TOA - 2023 Northwest Bigfoot Battle
Round 1 (16 Man)
56
10/15
L
Replay
DEC 7-3
J. Bandy
Hawkeye WC
RMN Events - Freakshow
Consi of 4
57 lbs
10/15
W
Replay
F 5-0 0:42
R. Guizar
Powerline
RMN Events - Freakshow
Consi of 8 #2
57 lbs
10/15
L
Replay
DEC 10-8 SV
B. Luzano
Millennia WC
RMN Events - Freakshow
Quarter-Finals
57 lbs
10/15
W
Replay
F 5-0 1:01
A. Cruz
Vasky Bros
RMN Events - Freakshow
Round of 16
57 lbs
10/15
W
Replay
F 2-0 0:23
N. Roman
Lawc
RMN Events - Freakshow
Round of 32
57 lbs
10/14
W
DEC 2-0
C. Ashford
Grindhouse WC
RMN Events - Freakshow
Finals
54 lbs
10/14
W
Replay
F 2-0 0:24
D. Marshall
Warriors Of Christ
RMN Events - Freakshow
Semi-Finals
54 lbs
10/14
W
Replay
F 7-0 1:23
K. Jr
Ford Dynasty WC
RMN Events - Freakshow
Quarter-Finals
54 lbs
10/14
W
Replay
F 7-0 1:43
M. Jimenez
NexGen RTC
RMN Events - Freakshow
Round of 16
54 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/14
W
F 2-0 0:41
D. Collins
Sanderson Wrestling Academy
The Supreme Gladiator Individuals III
1st & 3rd (16 Man)
50
05/14
L
DEC 5-1
J. Smith
Rising kingz wrestling club
The Supreme Gladiator Individuals III
4th Wrestleback (16 Man)
53
05/14
W
DEC 10-9
C. Marquez
La Familia
The Supreme Gladiator Individuals III
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
05/14
W
F 2-1 1:36
J. Sanchez
Top Dog Wrestling
The Supreme Gladiator Individuals III
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
05/14
W
F 4-0 0:25
T. Eum
Total Kaos
The Supreme Gladiator Individuals III
2nd Wrestleback (16 Man)
53
05/14
L
TF 15-0 2:00
L. Kaufman
Roundtree Wrestling Academy
The Supreme Gladiator Individuals III
Quarters & 1st WB (16 Man)
53
05/14
W
F 4-0 0:42
A. Padilla
Wolfpack Wrestling Academy
The Supreme Gladiator Individuals III
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
05/14
W
FOR 0-0
L. Montoy
Arreola Wrestling Club (AWC)
The Supreme Gladiator Individuals III
Round 1 (16 Man)
50
05/14
W
F 9-0 1:46
D. Molina
Legends of gold Las Vegas
The Supreme Gladiator Individuals III
Round 1 (16 Man)
53
04/01
L
Replay
DEC 5-0 SV
K. Warne
Motherlode wrestling Club
2023 WOW Reno Worlds
Consi of 8 #2
52 lbs
03/31
W
Replay
F 2-0 0:10
A. Cruz
Vasky Bros
2023 WOW Reno Worlds
Consi of 8 #1
52 lbs
03/31
W
Replay
MD 13-0
M. Doyle
Nevada Elite
2023 WOW Reno Worlds
Consi of 16 #2
52 lbs
03/31
L
Replay
MD 8-0
K. Deputy
Orchard WC
2023 WOW Reno Worlds
Round of 32
52 lbs
12/18
W
MD 12-2
C. Herman
Tahoma
PCJWL Holiday Brawl
True Seconds
54
12/18
L
MD 12-0
P. Hanson
Sumner
PCJWL Holiday Brawl
Medals
54
12/18
W
F 2-0 0:36
L. Gallardo
Olympia
PCJWL Holiday Brawl
Round 6
54
12/18
W
F 2-0 0:54
M. Maren
Sumner
PCJWL Holiday Brawl
Round 4
54
12/18
W
F 5-0 0:56
B. Edwards
Franklin Pierce
PCJWL Holiday Brawl
Round 2
54
12/18
W
F 4-0 0:37
R. Isackson
Gig Harbor
PCJWL Holiday Brawl
Round 1 (32 Man)
54
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024