Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaleb Mannel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Waupaca
Weyauwega-Frem.
Weyauwega-Fremont
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
DEC 2-1
P. Potrykus
Wittenberg-Birn.
WIAA D3 Sect. B @ Bonduel (at Shawano HS)
1st & 3rd (8 Man)
126
02/19
W
TF 17-1 3:38
T. Dennee
---
WIAA D3 Sect. B @ Bonduel (at Shawano HS)
Semis (8 Man)
126
02/19
W
TF 16-1 4:11
M. Walenta
Bonduel
WIAA D3 Sect. B @ Bonduel (at Shawano HS)
Quarterfinals (8 Man)
126
02/12
W
TF 18-1 1:57
M. Wilke
Shiocton
WIAA D3 Reg. B4 @ Shiocton
1st, 3rd, 5th (8 Man)
126
02/05
W
DEC 4-3
P. Potrykus
Wittenberg-Birnamwood
CWC Conference Wrestling Tournament
Finals
126
02/05
W
F 5-0 1:21
C. Salerno
Bonduel
CWC Conference Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/23
W
DEC 12-10
I. Carton
Shiocton
CWC Multi Dual
Champ. Round 1
138
01/15
W
DEC 8-3
C. Gruber
Coleman
Cutler Classic Invitational
Varsity 1st Place - Mat 2
132
01/15
W
TF 18-3 3:53
T. Englebert
Southern Door
Cutler Classic Invitational
Round 3
132
01/15
W
F 13-2 2:25
J. Molash
Oshkosh North
Cutler Classic Invitational
Round 2
132
01/08
W
F 10-3 1:24
V. Kielman
Stratford
Manawa Invitational
Round 3 (4 Man)
132
01/08
W
F 4-1 1:08
E. Wusterbarth
Oconto
Manawa Invitational
Round 2 (4 Man)
132
01/08
W
F 6-2 0:44
A. Jordan
Oconto
Manawa Invitational
Round 1 (4 Man)
132
01/07
W
TF 20-3
C. Fischer
---
Weyauwega-Frem. @ Bonduel
Round 1
138
12/28
W
MD 10-2
O. Krueger
Wrightstown
Mid-States Wrestling Classic
Placement Matches (32 Man)
132
12/28
W
TF 19-4
B. Groenewold
Horicon
Mid-States Wrestling Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
132
12/27
W
TF 18-2
S. Osadcii
Homestead
Mid-States Wrestling Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/27
W
MD 14-2
P. McLarty
Ozaukee
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/22
W
TF 17-1
B. Knetter
Stratford
Weyauwega Duals
Champ. Round 1
138
12/22
W
MD 13-2
D. Felippo
---
Weyauwega Duals
Champ. Round 1
138
12/18
W
F 15-3 4:47
B. Felser
Tomahawk
Tomahawk Duals
Round 3 (3 Team)
132
12/18
L
DEC 1-0
B. Sonnentag
---
Tomahawk Duals
Round 1 (3 Team)
132
12/17
W
F 0-0 1:17
D. Frazier
---
Manawa @ Weyauwega-Frem.
Round 1
138
12/04
W
DEC 11-6
B. Crowley
Omro
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Last Round
132
12/04
W
TF 19-2 4:59
V. Cook
---
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Second Last All
132
12/04
W
TF 18-1 2:54
K. Verbeten
Wrightstown
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Round 2 all
132
12/04
W
F 4-1 1:01
B. Birschbach
New Holstein
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
5+6 Round 1
132
12/03
W
TF 25-9
L. Sampson
Wisconsin Dells
Weyauwega-Frem. @ Wisconsin Dells
Round 1
138
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
DEC 3-0
C. Roberts
---
USAW HS National Recruiting Showcase
Round 6 QF
126
03/26
W
DEC 6-5
K. Field
Norton Wrestling Club
USAW HS National Recruiting Showcase
Round 5
126
03/26
W
DEC 1-0
K. Neumark
The Wrestling Academy
USAW HS National Recruiting Showcase
Round 4
126
03/26
L
DEC 4-2
B. Sonnentag
---
USAW HS National Recruiting Showcase
Round 2
126
03/26
W
F 4-2 3:54
T. Escobedo
---
USAW HS National Recruiting Showcase
Round 1 (64 Man)
126
03/12
W
DEC 9-5
K. Neumark
The Wrestling Academy
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - WI Qualifier
3rd Place
126
03/12
W
DEC 4-2 SV
C. Tavoso
Izzy Style Wrestling
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - WI Qualifier
Round 9 Consi Semi
126
03/12
L
DEC 1-0
W. Baysinger
---
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - WI Qualifier
Semis
126
03/12
W
DEC 8-1
T. Nafzger
Sarbacker Wrestling Academy
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - WI Qualifier
Round 6 QF
126
03/12
W
DEC 10-4
S. Smith
---
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - WI Qualifier
Round 4
126
01/15
W
DEC 7-4
B. Niewiadomski
---
Weyauwega-Frem. @ Rosholt
Round 1
132
01/08
W
MD 18-7
S. Flannery
---
Shiocton @ Weyauwega-Frem.
Round 1
126
12/31
W
TF 17-2
O. Bowers
Ashwaubenon
Weyauwega-Frem. @ Ashwaubenon
Round 1
132
12/30
L
DEC 6-2
L. Frezza
---
2020 TOA - Holiday High School Classic
Round 4
126
12/30
W
DEC 6-2
B. Hart
---
2020 TOA - Holiday High School Classic
Round 3
126
12/30
W
DEC 11-7
C. Reigstad
---
2020 TOA - Holiday High School Classic
2nd Wrestleback (64 Man)
126
12/30
L
DEC 4-0
E. Dessellier
Askren Wrestling Academy Lake Country
2020 TOA - Holiday High School Classic
Round 1 (64 Man)
126
12/24
W
F 0-0 1:45
E. Dammann
---
Pittsville @ Weyauwega-Frem.
Round 1
132
12/23
W
MD 13-3
L. Lagunes
Bonduel
Bonduel @ Weyauwega-Frem.
Round 1
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
MD 8-0
T. Ackman
---
2020 WIAA Individual State
5ths
D2-120
02/29
L
DEC 4-2
A. Schad
---
2020 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D2-120
02/29
L
MD 9-1
T. Larson
---
2020 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D2-120
02/28
W
DEC 8-3
T. Ackman
---
2020 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D2-120
02/22
W
MD 13-3
H. Joniaux
Luxemburg-Casco
WIAA D2 Sect. @ Oconto Falls
1st & 3rd (8 Man)
120
02/22
W
DEC 6-0
N. Hansen
Two Rivers
WIAA D2 Sect. @ Oconto Falls
Semis (8 Man)
120
02/22
W
DEC 9-3
C. Kruckeberg
---
WIAA D2 Sect. @ Oconto Falls
Quarterfinals (8 Man)
120
01/11
W
DEC 6-2
L. Cotton
---
Cutler Classic Invitational
Varsity 3rd Place
120
01/11
W
DEC 3-1
C. Gruber
Coleman
Cutler Classic Invitational
Round 4
120
01/11
L
MD 11-0
C. Greening
---
Cutler Classic Invitational
Round 3
120
01/11
W
DEC 6-1
L. Cotton
---
Cutler Classic Invitational
Round 2
120
01/10
W
MD 9-0
J. Ganter
Oconto Falls
Waupaca @ Oconto Falls
Round 1
120
12/21
L
F 6-5 5:09
T. Francois
West DePere
Willard Schmidt Scramble
Finals Round
120
12/21
W
DEC 10-6
A. Hart
Winneconne
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
120
12/21
W
F 7-0 3:40
D. Thoresen
Crivitz
Willard Schmidt Scramble
Round 3 (16 Man)
120
12/21
W
F 6-0 3:57
C. VanderLinden
Kaukauna
Willard Schmidt Scramble
Round 2 (16 Man)
120
12/13
W
DEC 9-7
C. Kater
---
Freedom @ Waupaca
Round 1
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
W
F 7-0 2:33
A. Rodriguez
---
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Championship (5th)
106
12/29
L
DEC 5-2
C. Ziebell
Slinger
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 9
106
12/29
W
DEC 4-3
T. Klein
---
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 8
106
12/29
W
MD 11-2
B. Kaus
---
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 7
106
12/29
L
DEC 8-1
J. Groshek
Stevens Point High
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
106
12/28
W
F 8-0 3:16
T. Beauchamp
---
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
106
12/28
W
DEC 9-3
M. Szombathelyi
---
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
106
12/13
W
F 2-0 0:46
B. Stencil
---
Waupaca vs. Denmark
Round 1
113
12/10
W
MD 11-1
Z. Lahay
---
Waupaca @ Freedom
Round 1
113
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022