Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jamel George
Results
High School Results
High School
High School
Other
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 3-1
J. Williams
---
2017 GHSA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A-182
02/10
L
DEC 8-4
J. Filipowicz
---
2017 GHSA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
4A-182
02/09
W
DEC 7-4
D. Williams
---
2017 GHSA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-182
02/04
L
F 0-0
M. WILEY
Woodward Academy
GHSA Class 4A - A Sectional
Placement (16 Man)
182
02/04
L
DEC 8-6
M. Cromer
Cairo
GHSA Class 4A - A Sectional
4th Wrestleback (16 Man)
182
02/04
W
DEC 6-5
H. JC
Central Carroll
GHSA Class 4A - A Sectional
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
02/04
W
F 0-0
A. Coppinger
Ridgeland
GHSA Class 4A - A Sectional
2nd Wrestleback (16 Man)
182
02/04
L
DEC 5-2
J. Williams
---
GHSA Class 4A - A Sectional
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
02/03
W
F 0-0
R. Castillo
Hardaway
GHSA Class 4A - A Sectional
Round 1 (16 Man)
182
01/21
W
DEC 6-3
J. Bethea
Lovett School
Chapel Hill @ Lovett School
Round 1
182
12/30
W
DEC 5-2
B. Williams
Woodland 1
ALX Invitational
Placement Matches (16 Man)
182
12/30
W
DEC 6-4
C. Barrow
Mt Zion
ALX Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
12/30
W
FOR 0-0
C. Mefford
Harrison
ALX Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/17
W
DEC 9-6
T. Jackson
Dunwoody
Gorilla Warfare
Placement (12 Man)
182
12/17
W
F 6-1 4:20
E. Linares
Discovery
Gorilla Warfare
Round 5
182
12/17
W
FOR 0-0
D. Gladwell
Chattahoochee
Gorilla Warfare
Round 3
182
12/12
L
F 0-0
J. Hall
Alexander
Douglas County Championship
Champ. Round 1
195
12/10
W
F 0-0
C. Perry
Alexander
CRWA Invitational
Placement Matches (16 Man)
195
12/10
L
FOR 0-0
D. Urquilla
Heard County
CRWA Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
12/10
L
DEC 7-6
Q. Kersey
Troup County
CRWA Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
12/10
W
DEC 8-6
J. Ragan
LaGrange
CRWA Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/07
W
F 0-0
A. Horton
New Manchester
Douglas County Championship
Champ. Round 1
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024