Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Larry Evanow
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Cali Gold
Cali gold
Eureka Freestyle Wrestling
Eureka Freestyle Wrestling Clu
Evanow
Ferndale Wildcats
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
DEC 0-0
J. Bunch
---
Nor Cal Elementary State Championships
Placement Matches (32 Man)
55
02/11
W
F 0-0
J. Robinson
Live Oak Wrestling
Nor Cal Elementary State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
55
02/11
W
F 0-0 0:12
L. Salindong
Bidwell
Nor Cal Elementary State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
55
02/11
W
F 0-0
M. Dugas
Orland Wrestling Club
Nor Cal Elementary State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
55
01/07
W
TF 16-1 2:22
A. Mcmillien
Team South Carolina
NUWAY National Duals 08U - Mat Mayhem
Round 1 (4 Team)
52
01/07
W
DEC 2-0 SV
G. Hayden
Team OHWAY Red
NUWAY National Duals 08U - Mat Mayhem
Quarterfinals (8 Team)
52
01/07
W
DEC 7-2
J. Hayes
---
NUWAY National Duals 08U - Mat Mayhem
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
52
01/07
W
DEC 6-4
B. Blasko
Team PA Keystone
NUWAY National Duals 08U - Mat Mayhem
Finals (8 Team)
52
01/07
L
F 14-0 2:50
W. Detar
Team PA Liberty
NUWAY National Duals 08U - Mat Mayhem
Round 3 (4 Team)
52
01/07
W
F 2-0 0:35
B. Bellefeuil
MYWAY Silver
NUWAY National Duals 08U - Mat Mayhem
Round 2 (4 Team)
52
01/07
W
FOR 0-0
W. Detar
Team PA
Great Lakes Championship- Mat Mayhem
Placement Matches (16 Man)
52
01/07
W
DEC 6-3
C. Trukovich
Ashland Teamjaws
Great Lakes Championship- Mat Mayhem
4th Wrestleback (16 Man)
52
01/07
W
DEC 4-2
J. Hayes
Bay County Roadrunners
Great Lakes Championship- Mat Mayhem
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
01/07
W
DEC 7-4
D. Gant
---
Great Lakes Championship- Mat Mayhem
2nd Wrestleback (16 Man)
52
01/07
L
F 7-0 2:16
W. Detar
Team PA
Great Lakes Championship- Mat Mayhem
Quarters & 1st WB (16 Man)
52
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
W
F 3-6 2:40
M. Skidmore
Peterson Grapplers
2016 CAUSA Kids Folkstyle Championships
Placement Matches (32 Man)
50
03/26
W
F 9-7 2:53
C. Arreola
---
2016 CAUSA Kids Folkstyle Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
50
03/26
W
MD 17-4
J. Rios
Team Tribe Wrestling Club
2016 CAUSA Kids Folkstyle Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
50
03/26
W
F 9-0 1:29
N. Moreno
Blazers Wrestling Club
2016 CAUSA Kids Folkstyle Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
50
03/26
W
DEC 6-0
J. Livermore
Delta Wrestling Club
2016 CAUSA Kids Folkstyle Championships
Round 1 (32 Man)
50
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
MD 15-1
T. Carig
VACAVILLE WRESTLING CLUB
ST. VALENTINE`S DAY MASSACRE
Round 5 (5 Man)
B-2
02/15
W
FOR 0-0
B. GOFF
---
ST. VALENTINE`S DAY MASSACRE
Round 1 (5 Man)
B-2
02/15
W
F 0-0 0:47
C. Sae-Wong
Panther Cubs
ST. VALENTINE`S DAY MASSACRE
Round 3 (5 Man)
B-2
02/15
L
MD 11-1
M. Wickard
El Capitan Gauchos
ST. VALENTINE`S DAY MASSACRE
Round 2 (5 Man)
B-2
01/10
W
MD 9-0
P. Murphy
Iv youth wrestling
Southern Oregon Classic Qualifier
1st & 3rd (16 Man)
45
01/10
W
F 16-1 2:14
P. Johnson
Lakeview Mat Club
Southern Oregon Classic Qualifier
4th Wrestleback (16 Man)
45
01/10
W
F 6-2 0:45
B. Burden
Grants pass mat club
Southern Oregon Classic Qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
45
01/10
W
MD 12-3
S. Medford
COBRA ALLSTARS
Southern Oregon Classic Qualifier
2nd Wrestleback (16 Man)
45
01/10
L
DEC 5-4
C. Dawson
Umpqua Wrestling Club
Southern Oregon Classic Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
45
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024