May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colin Fuhrman
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Askren Wrestling Academy
Marysville Middle School
Marysville WC
Oak Creek
Oak Creek Attack
Oak Creek Attack Wrestling Club
Oak Creek East
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
W
F 7-0 2:43
A. Morales-Alonso
Whitewater Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 3 2nd Wrestleback (32 Man)
150
03/23
W
Replay
F 6-0 2:37
J. Gullickson
Viroqua Blackhawks WC
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 1 (32 Man)
150
03/16
W
NC 0-0
C. Butler
Whitefish bay
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Placement
150
03/09
W
MD 10-1
B. Kedinger
Slinger Red Rhinos Wrestling Club
Port Washington Piranhas Youth Wrestling
Round 2 (5 Man)
140-147
03/09
W
F 1-7 2:06
C. Bennett
Askren Wrestling Academy
Port Washington Piranhas Youth Wrestling
Round 1 (5 Man)
140-147
02/24
L
F 5-0 0:50
X. O
Holland Woods Middle School
Sc4 Middle School Tournament
Placement Matches (8 Man)
155
02/24
W
F 5-2 2:14
C. Eum
Holland Woods Middle School
Sc4 Middle School Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
155
02/24
W
F 2-1 2:56
K. Swisse
Fort Gratiot Middle School
Sc4 Middle School Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
155
02/23
L
F 2-0 0:25
P. Smith
Fort Gratiot Middle School
Sc4 Middle School Tournament
Quarterfinals (8 Man)
155
02/18
W
DEC 5-4
R. Williams
Delavan-Darien Youth Wrestling Club
Union Grove Bronco Brawl
Round 2 (5 Man)
143-155
02/18
W
F 2-0 1:13
T. Hines
Kenosha Wrestling Academy
Union Grove Bronco Brawl
Round 1 (6 Man)
143-155
02/11
W
DEC 4-1
N. Ferrell
Askren Wrestling Academy
2024 Mukwonago Grizzly Open
Placement Matches (8 Man)
134-144
02/11
W
F 2-0 0:54
J. Vandenberg
Wisconsin
2024 Mukwonago Grizzly Open
round 3
134-144
02/11
L
DEC 5-0
G. Gross
Team Nazar Training Center
2024 Mukwonago Grizzly Open
round 2
134-144
02/11
W
F 5-0 0:57
H. Carson
Mukwonago Wrestling Club
2024 Mukwonago Grizzly Open
round 1
134-144
02/04
W
DEC 6-4
K. Weisensel
WYSO- Waterloo
Slinger Red Rhino Open
Round 5
129-140
02/04
W
DEC 10-4
C. Barber
Port Washington Piranha
Slinger Red Rhino Open
round 4
129-140
02/04
W
DEC 7-0
J. Brucker
Kewaskum Wrestling
Slinger Red Rhino Open
round 3
129-140
02/04
W
F 2-0 2:05
B. Gartman
Grafton Wrestling Club
Slinger Red Rhino Open
round 2
129-140
01/28
W
F 9-1 2:11
L. Winter
Oak Creek Attack Wrestling Club
Racine Coach Fenderson Classic
Round 3 (4 Man)
133-140
01/28
L
F 4-5 2:15
D. Solesky
Stateline Stingers Wrestling Club
Racine Coach Fenderson Classic
Round 1 (4 Man)
133-140
01/21
L
DEC 4-3
M. Rodgers
Brown Deer Jr Falcons Wrestling Club
Brawl in Menomonee Falls
Round 5 (5 Man)
133-144
01/21
W
F 4-0 2:30
E. Abbasov
Waukesha Wrestling Club
Brawl in Menomonee Falls
Round 4 (5 Man)
133-144
01/21
W
F 2-0 1:27
M. Ward
Southside Lutheran WC
Brawl in Menomonee Falls
Round 2 (5 Man)
133-144
01/21
L
DEC 12-7
D. Solesky
Stateline Stingers Wrestling Club
Brawl in Menomonee Falls
Round 1 (5 Man)
133-144
01/21
W
F 5-0 1:00
B. Eisenbraun
Wisconsin
Racine Coach Fenderson Classic
Round 2 (4 Man)
133-140
01/20
W
F 2-0 0:59
A. Hackbarth
Sussex Sabercats Wrestling Club
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 3 (4 Man)
140-152
01/20
W
DEC 3-2
E. Green
Askren Wrestling Academy
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 2 (4 Man)
140-152
01/20
W
F 6-0 1:43
C. Davis
Wisconsin
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 1 (4 Man)
140-152
01/14
W
F 6-0 1:59
K. Debrabant
Wisconsin
2024 Wolverine Brawl
round 4
138-143
01/14
W
F 2-0 0:26
I. Branch
Waukesha Wrestling Club
2024 Wolverine Brawl
round 2
138-143
01/14
L
DEC 3-1
C. Walshire
B.A.M. Training Center
2024 Wolverine Brawl
round 1
138-143
01/07
W
F 4-0 2:47
Z. Tolle
McHenry Wrestling Club
2024 Wolverine Brawl
ROUND 3
138-143
01/06
W
MD 12-0
K. Juul
Forest Park
Jr SEC Conference Tournament
Round 3 (4 Man)
133-140
01/06
W
TF 15-0 2:54
B. Weisrock
Greenfield
Jr SEC Conference Tournament
Round 2 (4 Man)
133-140
01/06
W
DEC 7-3
S. Ryback
Muskego
Jr SEC Conference Tournament
Round 1 (4 Man)
133-140
12/03
W
DEC 9-2
D. Cernoch
BAM
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 5 (5 Man)
135-140
12/03
W
FOR 0-0
E. Paulley
Richmond Wrestling Club | Askr
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 3
135-140
12/03
W
MD 10-2
M. Taube
Hartford Wrestling Club
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 2
135-140
12/03
W
F 2-0 0:35
J. Hoag
Antioch Predators Wrestling Cl
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 1 (5 Man)
135-140
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/18
L
DEC 4-0
M. Mulhearn
Riot Room
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 5
125-136
06/18
L
MD 11-2
D. Solesky
Stateline Stingers
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 4
125-136
06/17
L
DEC 4-0
N. Anzia
Cedar Grove Belgium
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 3
125-136
06/17
L
DEC 10-5
H. Ebel
Jefferson Wrestling Club
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 1
125-136
01/22
L
F 4-0 2:28
K. Thomas
Hazel Park Wrestling
Warren Woods Tower Open & Novice
Placement Matches (16 Man)
130
01/22
W
TF 17-1 3:49
E. Picarello
Marysville WC
Warren Woods Tower Open & Novice
Cons. Semis (16 Man)
130
01/22
L
F 7-7 4:18
W. Hixson
Algonac Mat Rats
Warren Woods Tower Open & Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
01/22
W
TF 16-0 4:30
A. Dias
Warren Pride WC
Warren Woods Tower Open & Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
01/22
W
F 2-0 0:53
M. McGinnis
Hazel Park Wrestling
Warren Woods Tower Open & Novice
Round 1 (16 Man)
130
01/07
L
DEC 4-1
S. Blockwitz
Forest Park
JR SEC conference tournament
Placement Matches (8 Man)
104-114
01/07
W
DEC 2-0
B. Goeb
Whitnall
JR SEC conference tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
104-114
01/07
W
F 8-0 1:57
S. Gulinski
Greendale
JR SEC conference tournament
Quarterfinals (8 Man)
104-114
11/12
W
F 5-0 1:58
P. Chesebro
Mukwonago
Forest Park Wrestling Invite
Round 3 (4 Man)
106-114
11/12
W
DEC 9-2
T. Hart
Burlington
Forest Park Wrestling Invite
Round 2 (4 Man)
106-114
11/12
W
DEC 7-0
J. Garcia
Forest Park
Forest Park Wrestling Invite
Round 1 (4 Man)
106-114
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021