Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Smith
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2013-2014
2012-2013
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
F 7-3 5:59
T. Jones
---
Minnesota Section 6AA Individual
Placement Matches (16 Man)
132
02/22
W
DEC 5-2
J. Mosley
---
Minnesota Section 6AA Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/22
W
F 2-0 1:31
B. Tiffany
New London-Spicer
Minnesota Section 6AA Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/07
W
DEC 8-2
J. Gutlovics
Milaca
Zimmerman @ Milaca
Round 1
145
02/04
W
DEC 9-8
B. Poole
Mora
Zimmerman @ Mora
Round 1
138
01/25
W
DEC 5-2
K. Schoenecker
---
Chisago Lakes `Legends` Tourney
Placements
132
01/24
W
DEC 7-5
K. Nordstrom
Simley
Chisago Lakes `Legends` Tourney
Semis
132
01/24
W
F 4-0 1:20
C. Scott
Mahtomedi
Chisago Lakes `Legends` Tourney
quarters
132
01/15
W
TF 18-1 4:00
J. Lange
Pine City/Hinckley-Finlayson
Pine City/Hinckley-Finlayson @ Zimmerman
Round 1
145
01/11
W
F 4-0 1:41
R. Kutz
Foley
Foley @ Zimmerman
Round 1
138
01/04
L
DEC 10-9
G. Boulduan
White Bear Lake
Zimmerman @ White Bear Lake
Round 1
138
12/14
W
DEC 4-0
B. Keefe
Stewartville
2013 East Ridge Ruckus
Placement Matches (16 Man)
138
12/14
L
DEC 5-3
D. Fitzpatrick
Mahtomedi
2013 East Ridge Ruckus
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/14
W
DEC 2-1
E. Kluck
---
2013 East Ridge Ruckus
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/14
W
F 0-0 1:55
J. Escobar
Irondale
2013 East Ridge Ruckus
Round 1 (16 Man)
138
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
DEC 8-7
J. Anderson
---
Section 6AA
2nd Place Match (16 Man)
132
02/23
W
F 7-2 5:28
D. Auren
Princeton
Section 6AA
Placement Matches (16 Man)
132
02/23
W
MD 9-0
T. Jones
---
Section 6AA
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/23
W
DEC 8-2
L. Kerfeld
Albany
Section 6AA
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/22
L
DEC 6-2
D. Auren
Princeton
Section 6AA
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/01
W
DEC 4-3
B. Lucking
Mora
Zimmerman @ Mora
Round 1
132
01/30
W
DEC 4-2
Z. Hunter
---
Pine City/Hinckley-Finlayson @ Zimmerman
Round 1
138
01/26
L
DEC 3-2
D. Fitzpatrick
---
Chisago Lakes Wrestling Legends Tourney
1st Place
132
01/26
W
DEC 8-1
W. Juhl
Big Lake
Chisago Lakes Wrestling Legends Tourney
Semis & WB
132
01/25
W
MD 11-2
D. Burshem
New Richland Heartland Ellendale Geneva
Chisago Lakes Wrestling Legends Tourney
Quarterfinals
132
01/19
L
MD 14-4
T. Manderfeld
---
Zimmerman @ Foley
Round 1
132
01/11
W
MD 14-2
R. Sandberg
Milaca
Zimmerman @ Milaca
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024