Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Gill
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
WEST PLATTE
West Platte
West Platte Wrestling Club
West Platte Youth Wrestling
West Platte Youth Wrestling Club-AA
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
DEC 5-0
M. Campbell
STL Warrior-AA
2024 Missouri USA State Championships
Round 3
115
03/09
L
Replay
F 2-2 1:55
B. Staggs
Grain Valley Youth Wrestling Club-AA
2024 Missouri USA State Championships
Round 1
115
02/04
W
DEC 7-3
D. Weeks
Holden Youth Wrestling
Bronco Wrestling Open/Novice - AM (6U, 8U, 14U)
Round 3 (4 Man)
110-115A
02/04
L
DEC 3-2
W. Bolling
Eagles (Liberty North)
Bronco Wrestling Open/Novice - AM (6U, 8U, 14U)
Round 2 (4 Man)
110-115A
02/04
L
DEC 7-1
B. Jones
Phenom
Bronco Wrestling Open/Novice - AM (6U, 8U, 14U)
Round 1 (4 Man)
110-115A
01/28
W
DEC 11-5
E. Coons
TEAM CENTRAL
Victory Open
Round 5 (6 Man)
110
01/28
L
MD 13-0
W. Avila
PHENOM
Victory Open
Round 4 (6 Man)
110
01/28
L
F 10-1 2:27
W. Bolling
Eagle Wrestling Club
Victory Open
Round 3 (6 Man)
110
01/28
L
TF 17-2 3:18
C. Enderle
Greater Heights wrestling
Victory Open
Round 2 (6 Man)
110
01/14
W
F 9-4 4:14
R. Cochenour
Blue Pride Wrestling Club (BPW
Platte County Anchor Down Open/Novice
Placement Matches (8 Man)
110
01/14
W
M FOR 2-0
M. Woolridge
Greater Heights Wrestling
Platte County Anchor Down Open/Novice
2nd Wrestleback (8 Man)
110
01/13
L
F 2-0 2:31
A. Harned
Odessa
Platte County Anchor Down Open/Novice
Semis & 1st WB (8 Man)
110
01/13
W
FOR 0-0
L. Howell
Blue Pride Wrestling Club (BPW
Platte County Anchor Down Open/Novice
Quarterfinals (8 Man)
110
01/07
W
M FOR 0-0
T. Affolter
Odessa Youth Wrestling
Excelsior Springs Youth Open/Girls
Round 5
100-105
01/07
W
F 4-0 1:48
S. Burgener
Eagles Liberty North
Excelsior Springs Youth Open/Girls
Round 3
100-105
01/07
W
DEC 16-11
W. Bolling
Eagles Liberty North
Excelsior Springs Youth Open/Girls
Round 2
100-105
12/09
L
F 4-11 4:29
A. Jr.
Wildcat Wrestling Club
HOLIDAY SCRAP AT STALEY
Round 2 (3 Man)
110
12/09
L
F 2-2 1:25
M. Woolridge
Greater Heights Wrestling
HOLIDAY SCRAP AT STALEY
Round 1 (3 Man)
110
12/06
W
DEC 8-7
A. Sims
Lone Jack
Plattsburg Middle School Wrestling Meet
Round 5 (5 Man)
110-119
12/06
L
F 2-0 0:33
B. Dickmeyer
Savannah
Plattsburg Middle School Wrestling Meet
Round 4 (5 Man)
110-119
12/06
W
F 2-0 0:35
M. Blakeman
Plattsburg
Plattsburg Middle School Wrestling Meet
Round 3 (5 Man)
110-119
12/05
W
DEC 5-4
A. George
Savannah
Plattsburg Middle School Wrestling Meet
Round 1 (5 Man)
110-119
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020