Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mark Kennedy
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2014-2015
2013-2014
2011-2012
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
W
F 0-0 0:43
J. Carlson
LeSueur-Henderson
Rochester Century Panther Invite
Round 3 (4 Man)
152
01/24
L
F 0-0 4:39
D. Tomberlin
Annandale-Maple Lake
Rochester Century Panther Invite
Round 2 (4 Man)
152
01/24
W
F 0-0 2:38
J. Powers
East Ridge
Rochester Century Panther Invite
Round 1 (4 Man)
152
01/21
W
F 0-11 4:44
Z. Chytka
---
Lakeville South @ Apple Valley
Round 1
152
12/30
L
F 6-6 3:23
B. Gore
South Saint Paul
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
170
12/29
W
F 0-0 1:47
G. Genzoli
Belmont/Platteville
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
170
12/29
L
F 3-0 3:27
T. Haase
Middleton
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
170
12/29
W
F 2-0 0:23
N. Segovia
Nekoosa/Assumption/Port Edwards
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
170
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
MD 9-1
J. Borman
Apple Valley
Apple Valley @ Lakeville South
Round 1
160
01/18
W
FOR 0-0
J. Hatlestad
New London - Spicer
New London - Spicer Invite
Placement Matches (8 Man)
160
01/18
W
F 2-0 0:52
J. Kittelson
Albany
New London - Spicer Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
160
01/17
W
F 0-0 1:44
S. Mady
Belgrade/Brooten/Elrosa
New London - Spicer Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
160
01/17
L
F 2-0 1:28
J. Hatlestad
New London - Spicer
New London - Spicer Invite
Quarterfinals (8 Man)
160
12/28
L
DEC 5-0
H. Duran
---
Bi-State Classic
Round 4 (Session 2 7:00 pm)
170
12/27
L
F 4-2 1:33
B. Wetter
---
Bi-State Classic
Round 2 (Session 1 11:45 am)
170
12/27
W
F 2-0 0:39
W. Thompson
Mt Horeb/Barneveld
Bi-State Classic
Round 1 (Session 1 10:30 am)
170
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
TF 17-2
D. Racer
Apple Valley
Apple Valley @ Lakeville South
Round 1
152
12/30
L
DEC 5-2
Z. Henry
Baraboo
Bi-State Classic
Round 4 (Session 2 7:00 pm)
152
12/29
W
F 9-0 3:14
A. Loeffoelholz
Belmont/Platteville
Bi-State Classic
Round 3 (Session 1 3:00 pm)
152
12/29
L
F 11-2 2:41
K. Hawksford
Hudson
Bi-State Classic
Round 1 (Session 1 10:30 am)
152
12/18
W
F 2-0 1:26
D. Klaphake
Foley
Anoka Christmas Tournament
Champ. Round 1
---
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024