Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Devon Brakke
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Brandon Valley Matcats
TOG
Touch Of Gold Wrestling Club
Touch of Gold
Touch of Gold - Gillette, WY
Touch of Gold Wrestling
Touch of Gold Wrestling Club
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
TF 41-2
D. Schramm
Tea Area Titans
2019 SDWCA District 9 Tournament
Round 4
65
03/02
W
MD 11-0
W. Haines
Brandon Valley Matcats
2019 SDWCA District 9 Tournament
Round 3
65
03/02
L
MD 14-1
M. Rezac
Brandon Valley Matcats
2019 SDWCA District 9 Tournament
Round 2
65
03/02
W
F 2-0 0:38
E. Castillo
---
2019 SDWCA District 9 Tournament
Round 1
65
02/10
L
F 2-0 1:15
M. Nygren
Vermillion
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 4
59-64
02/10
W
DEC 6-2
K. Marco
Sibley Ocheyedan
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 3
59-64
02/10
W
F 2-0 0:34
X. Nyreen
Vermillion
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 2
59-64
02/10
L
F 2-0 1:21
N. Wells
Sgt Bluff
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 1
59-64
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
DEC 6-0
N. Aultman
Camel Kids Wrestling
Wright Luck of the Gladiator
Round 3-4
55-56
03/18
L
F 2-0 0:52
J. Thurin
Tri-State Grapplers
Wright Luck of the Gladiator
Round 2-3
55-56
03/18
L
F 8-0 1:21
A. Horning
Sheridan Young Guns
Wright Luck of the Gladiator
Round 1-2
55-56
03/11
L
F 7-5 1:14
C. Loyd
Glenrock Wrestling Club
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 5
56
03/11
L
F 2-2 0:41
A. Horning
Sheridan Young guns
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 4
56
03/11
W
F 9-0 1:45
P. Geer
Douglas WC
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 3
56
03/11
L
F 5-2 1:22
B. D`Agosta
---
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 1 1/2
56
03/11
W
DEC 9-4
N. Aultman
Camel Kids Wrestling
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 2
56
03/11
W
MD 12-0
Z. Thomas
---
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 1
56
01/27
L
F 2-0 1:07
T. Larson
Cobblers Kids Wrestling
Spearfish King of the Hills Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
54-58
01/27
L
F 2-0 1:00
B. Pekarski
---
Spearfish King of the Hills Tournament
Quarterfinals (8 Man)
54-58
01/20
L
MD 18-4
A. Williams
Hulett
Lead/Deadwood AAU Tournament
Round 5 (5 Man)
54-55
01/20
L
F 2-0 0:21
M. Hagen
Sturgis Youth Wrestling
Lead/Deadwood AAU Tournament
Round 4 (5 Man)
54-55
01/20
L
F 2-0 0:54
T. Dunlavy
Warner/Northwestern
Lead/Deadwood AAU Tournament
Round 3 (5 Man)
54-55
01/20
L
F 12-0 4:20
J. Brown
Newcastle, WY
Lead/Deadwood AAU Tournament
Round 2 (5 Man)
54-55
01/13
L
DEC 12-9
R. Jorgensen
Peak Wrestling - Gillette, WY
2018 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
57
01/13
W
DEC 13-12
A. Wolfe
Newcastle, WY
2018 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
57
01/13
W
DEC 7-0
Z. Bears
Hulett, WY
2018 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
2nd Wrestleback (32 Man)
57
01/13
L
F 5-0 0:58
D. Soderlin
Cobbler - Rapid City, SD
2018 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
57
01/13
W
MD 19-10
C. Green
Sturgis, SD
2018 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Round 1 (32 Man)
57
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
F 12-0 1:48
L. Boardman
Moorcroft Mat Masters Wrestlin
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 3
50B
02/19
W
DEC 11-7
P. Gusse
Douglas
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 2
50B
02/19
L
F 2-0 0:25
K. Melchor
Douglas
Bearcat Brawl - Folkstyle
Round 1
50B
01/28
L
DEC 8-4
T. Thompson
Sturgis
Spearfish King of the Hills Tournament
Placement Matches (8 Man)
44-47
01/28
W
MD 21-8
C. Shay
Douglas Wrestling Club
Spearfish King of the Hills Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
44-47
01/28
W
F 13-0 1:58
M. Martinez
Elk Mountain
Spearfish King of the Hills Tournament
Quarterfinals (8 Man)
44-47
01/22
W
F 0-0 0:10
J. Raney
Buffalo Outlaws Wrestling Club
Deb Allison Memorial Folkstyle
Rd 2 2,3,4-man; Rd 3 5&6-man
47-53A
01/22
W
F 0-0 1:54
J. Scheeler
Young guns
Deb Allison Memorial Folkstyle
Rd 1 2,3,&4-man; Rd 2 5&6-man
47-53A
01/14
L
DEC 15-12
D. Hamilton
Touch of Gold - Gillette, WY
2017 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Round 3
49
01/14
L
F 2-0 0:17
E. Ringstad
Douglas, SD
2017 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Round 2
49
01/14
L
F 14-13 4:07
E. Beatson
---
2017 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Round 1
49
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024