May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nick Busse
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
Team Name
St Paul
St. Paul
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
DEC 7-0
T. Meyer
Fillmore Central
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 2 (16 Man)
C120
02/18
W
Replay
DEC 8-6
J. Hassler
Battle Creek
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 1 (16 Man)
C120
02/17
L
Replay
DEC 4-1
J. Escandon
Gibbon
2022 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
C120
02/12
L
MD 13-2
B. Loftis
---
NSAA Class C District 2
Placements
120
02/12
W
DEC 5-4
A. Robles
---
NSAA Class C District 2
Consi Semis
120
02/12
L
F 2-0 1:00
C. Kohout
Milford
NSAA Class C District 2
Semis and WB3
120
02/11
W
F 2-2 1:40
A. Keltner
Wilber-Clatonia
NSAA Class C District 2
Quarters and WB1
120
02/05
L
Replay
MD 23-10
J. Kavan
Aquinas Catholic
2022 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
02/05
W
Replay
DEC 6-4
B. Kolc
Yutan
2022 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
120
02/05
W
Replay
F 2-0 1:07
Z. Mitchell
O`Neill
2022 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
120
01/22
L
DEF 2-0 0:28
A. Berney
Centura
Louplatte Conference Tournament
Round 6
120
01/22
W
DEC 9-4
G. Rasmussen
Ravenna
Louplatte Conference Tournament
Round 5
120
01/22
L
DEC 8-1
J. Escandon
Gibbon
Louplatte Conference Tournament
Round 3
120
01/15
W
DEC 4-2 SV
D. Liess
Norfolk Catholic
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Finals
120
01/15
L
F 6-0 5:06
B. Siebrandt
Wisner-Pilger
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 5
120
01/15
W
DEC 6-3
S. Peters
---
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 4
120
01/15
W
DEC 5-3
B. Jurgensen
Clarkson/Leigh
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 3
120
01/14
L
F 2-0 0:39
A. Sinn
Thayer Central
Minden Dual Invite
Cross Bracket (8 Team)
120
01/14
W
DEC 5-4
G. Haussermann
Franklin
Minden Dual Invite
Round 2 (8 Team)
120
01/14
L
MD 16-7
R. Nelson
Minden
Minden Dual Invite
Placement Matches (8 Team)
120
01/14
L
MD 12-1
B. Bussinger
Cozad
Minden Dual Invite
Round 3 (8 Team)
120
01/14
W
F 2-0 0:44
E. Baker
---
St Paul Tri
Champ. Round 1
120
01/14
W
DEC 4-3
C. Kennedy
---
St Paul Tri
Champ. Round 1
120
01/08
L
MD 9-0
O. Vondra
Elkhorn Valley
Central City Invite
Cons Semis
120
01/08
W
F 7-0 2:54
J. Winberg
Pleasanton
Central City Invite
semis
120
01/08
W
DEC 9-8
D. VanLaningham
---
Central City Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/08
L
MD 13-2
R. Nelson
---
Central City Invite
Quts
120
01/08
W
F 5-0 0:42
E. Baker
---
Central City Invite
Round 1 (16 Man)
120
01/08
W
DEC 2-1
G. Rasmussen
Ravenna
Burwell Wrestling Invite
Round 6
120
01/07
W
F 2-0 0:48
M. Painter
---
Burwell Wrestling Invite
Round 5
120
01/07
L
DEC 8-2
H. Barger
Crofton-Bloomfield
Burwell Wrestling Invite
Round 4
120
01/07
W
F 5-0 3:10
N. Nelson
---
Burwell Wrestling Invite
Round 2
120
12/18
W
DEC 6-2
J. Barbee
Adams Central
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (10 Team)
120
12/18
W
DEC 5-3
R. Hernandez
Gibbon
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
120
12/18
W
F 6-0 4:44
T. Shoup
Cross County/Osceola
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
120
12/18
L
F 6-2 3:08
G. Rasmussen
Ravenna
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
120
12/10
L
DEC 7-0
Z. Kavan
Aquinas
Wood River Invite
Medal Rounds (Round 6)
120
12/10
W
DEC 11-7
L. Carrizales
Hershey
Wood River Invite
Round 4
120
12/10
W
DEC 10-6
R. Hernandez
Gibbon
Wood River Invite
Round 2
120
12/10
W
F 2-0 0:43
N. Cook
Wood River
Wood River Invite
Round 1 (16 Man)
120
12/04
L
DEC 6-0
W. Moninger
---
Broken Bow Invite
Placements
120
12/04
W
DEC 7-0
C. Rasmussen
Kearney Catholic
Broken Bow Invite
Semis
120
12/04
W
F 7-2 3:12
L. Wetherington
Mitchell
Broken Bow Invite
Round 2
120
12/03
W
F 0-2 3:41
A. Berney
Centura
St.Paul, Centura, Minden Triangular
Champ. Round 1
120
12/03
L
DEC 9-8
R. Nelson
---
St.Paul, Centura, Minden Triangular
Champ. Round 1
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DEC 7-0
C. Kohout
Milford
2021 NSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
C106
02/19
W
DEC 2-0
G. Romshek
Aquinas Catholic
2021 NSAA State Championships
1st Wrestleback
C106
02/19
L
F 2-0 1:16
T. Edwards
Loomis/Bertrand
2021 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
C106
02/13
L
DEC 6-1
T. McCoy
---
NSAA Class C District 1
Placements
106
02/13
W
F 2-0 0:53
T. Hill
Arlington
NSAA Class C District 1
Consi Semis
106
02/13
L
MD 10-1
R. Fisher
---
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
106
02/13
W
MD 11-3
J. Luna
Boone Central
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
106
02/06
L
MD 12-3
R. Fisher
---
NSAA Class C Sub-District 1B
Placements
106
02/06
W
F 2-0 1:12
T. Hill
Arlington
NSAA Class C Sub-District 1B
Round 2 (Semis and WB1)
106
01/30
L
F 0-0
J. Alden
---
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Finals
106
01/30
W
F 2-0 3:37
T. Miller
Kearney JV
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Semis
106
01/30
W
F 5-0 1:44
W. Warneke
Elkhorn Valley
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Round 2
106
01/23
L
TF 20-3 4:23
D. Garfield
Central City
LouPlatte Conference Tournament
Finals
106
01/23
W
F 4-2 3:36
G. Wedemeyer
---
LouPlatte Conference Tournament
Round 4
106
01/16
L
DEC 5-3
D. Liess
Norfolk Catholic
2021 Cross County Bob Orsborn Classic
Finals
106
01/16
W
F 3-2 3:53
B. Jurgensen
Clarkson/Leigh
2021 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 5
106
01/16
W
F 1-2 2:17
K. Schindler
---
2021 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 3
106
01/16
W
F 2-0 0:39
Z. Burkey
---
2021 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 2
106
01/15
W
F 15-2 4:14
L. Choquette
Minden
Minden Dual Invite
Cross Bracket (8 Team)
106
01/15
W
DEC 7-3
T. Wells
Thayer Central
Minden Dual Invite
Round 3 (8 Team)
106
01/15
L
DEC 8-2
M. Janssen
Holdrege
Minden Dual Invite
Placement Matches (8 Team)
106
01/15
W
F 1-2 2:40
N. Haggart
Cozad
Minden Dual Invite
Round 2 (8 Team)
106
01/09
L
DEC 4-3
K. Thompson
Hershey
Central City
Cons Semis
106
01/09
L
F 14-0 4:38
D. Garfield
Central City
Central City
semis
106
01/09
W
F 2-2 3:33
E. Pena
West Point-Beemer
Central City
Quts
106
01/09
W
F 3-2 1:44
W. Warneke
Elkhorn Valley
Central City
Round 1 (16 Man)
106
01/08
L
DEC 6-0
R. Fisher
---
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 5 (10 Team)
106
01/08
W
F 2-0 1:47
D. Nekoliczak
---
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 1 (10 Team)
106
01/08
W
F 0-0 2:40
G. Wedemeyer
---
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Placement
106
01/08
W
MD 11-2
B. Jurgensen
Clarkson-Leigh
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 2 (10 Team)
106
12/19
W
F 2-0 0:21
M. Schroll
Ravenna
2020 Kearney Catholic Duals
Round 5 (6 Team)
106
12/19
L
DEC 8-2
P. Hernandez
---
2020 Kearney Catholic Duals
Round 2 (6 Team)
106
12/19
W
F 2-0 0:56
T. Hill
Arlington
2020 Kearney Catholic Duals
Round 4 (6 Team)
106
12/11
W
DEC 7-5
G. Romshek
Aquinas
Wood River Invite
Medal Rounds (Round 6)
106
12/11
W
F 3-5 4:01
A. Flores
Gothenburg
Wood River Invite
Round 5
106
12/11
L
F 2-0 1:03
K. Thompson
Hershey
Wood River Invite
Round 4
106
12/11
W
DEC 6-2
G. Romshek
Aquinas
Wood River Invite
Round 2
106
12/05
W
DEC 9-7
D. Garey
---
Broken Bow Invite
Placements
106
12/05
W
F 7-2 2:48
B. Hammond
Southern Valley
Broken Bow Invite
Semis
106
12/05
W
DEC 9-8
C. Watson
Broken Bow JV
Broken Bow Invite
Round 2
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020