Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Today · 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Today · 12:00 PM UTC
Poseidon
Today · 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 Jet Ironman
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Karson Etienne
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Hutchinson
Hutchinson HS
Maize Wrestling Club
Maize wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
M FOR 0-0
Z. Elbert
McPherson HS
Salthawk Invitational - JV Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/20
L
F 0-0 1:06
B. Malone
Emporia HS
Salthawk Invitational - JV Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/20
W
F 2-1 2:48
E. Wenzlick
Buhler HS
Salthawk Invitational - JV Boys
Round 1 (16 Man)
144
01/06
L
DEC 12-6
B. Stein
Great Bend
Dodge City Boys Invitational
Placement Matches
144
01/06
W
F 2-4 3:41
D. Herl
Hoxie
Dodge City Boys Invitational
Round 4
144
01/06
W
F 7-2 4:30
G. Ntembe
Blue Valley
Dodge City Boys Invitational
Round 3
144
01/06
L
TF 17-1 3:17
B. Salinas
Ulysses High School
Dodge City Boys Invitational
Round 2
144
01/06
L
F 2-0 1:10
T. Mehlhorn
Pratt
Dodge City Boys Invitational
Round 1
144
01/05
L
TF 18-0 5:07
B.
Newton HS
South/Hutchinson/Newton Tri
Round 1
144
01/05
L
DEC 7-6
Z. McMurray
Salina-South HS
South/Hutchinson/Newton Tri
Round 1
144
12/15
L
F 15-2 4:57
D. Gauna
Derby HS
Derby HS @ Hutchinson HS
Round 1
144
12/08
W
F 9-2 3:51
K. Marcial
Lawrence
2023 Eagle Invitational
Round 7 Sat 9:30
144
12/08
L
F 4-0 2:42
G. Weichelt
Pine Creek
2023 Eagle Invitational
Round 2 (3 Team)
144
12/08
W
F 5-2 2:00
A. Lopez
Lexington
2023 Eagle Invitational
Round 2 Friday 3:15
144
12/08
L
F 5-0 1:45
T. Wark
Colby High School
2023 Eagle Invitational
Round 1 (3 Team)
144
12/08
L
F 8-3 4:42
S. Keeten
Phillipsburg
2023 Eagle Invitational
Round 6 Friday 8:15
144
12/08
W
F 2-5 2:24
C. Bandy
Wichita West
2023 Eagle Invitational
Round 4 Friday 5:45
144
12/08
L
TF 19-4 5:47
A. Buoy
Wray
2023 Eagle Invitational
Round 3 Friday 4:30
144
12/08
L
DEC 9-6
L. Kelley
Maize HS
Campus vs Maize Hutchinson
Round 1
144
12/02
W
F 11-7 2:26
J. Scheffler
Shawnee Mission Northwest
2023 Junction City Blue Jay Duals
Round 2 (4 Team)
144
12/02
L
F 0-0
D. Davis
Junction City
2023 Junction City Blue Jay Duals
Finals (2 Team)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 11-5 4:03
P. Tabor
Winfield Youth Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Placement Matches (32 Man)
132
03/05
L
MD 12-2
C. Menke
Topeka Blue Thunder Wrestling
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Semis & 5th WB (32 Man)
132
03/05
W
F 2-4 4:12
J. Chrislip
Hillsboro Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
4th Wrestleback (32 Man)
132
03/05
W
F 3-2 1:51
S. Rohr
Hill City Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
03/05
W
F 2-0 0:40
G. Becker
Chapman Kids Wrestling
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
2nd Wrestleback (32 Man)
132
03/05
L
F 7-0 1:57
D. Cuba
Abilene Kids Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Round 1 (32 Man)
132
02/04
L
Replay
DEC 7-6
P. Tabor
Winfield Youth Wrestling Club
Battle of The Belt
2nd Wrestleback (32 Man)
130
02/04
L
Replay
TF 17-0 3:40
L. Waters
Odessa Optimist Wrestling Club
Battle of The Belt
Round 2 Champ & WB (32 Man)
130
01/21
L
TF 17-1 3:37
P. Bowers
South Central Punishers
2023 David Goodsell Jr Memorial
Round 3 (4 Man)
130
01/21
W
F 7-6 4:01
J. Daniel
Wichita Wrestling Club
2023 David Goodsell Jr Memorial
Round 2 (4 Man)
130
01/21
W
F 6-1 4:11
L. Winters
Wichita Wrestling Club
2023 David Goodsell Jr Memorial
Round 1 (4 Man)
130
01/14
L
F 4-2 1:25
M. Harris
Maize
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
1st & 3rd (16 Man)
130
01/14
W
DEC 7-0
X. White
Augusta Wrestling Club
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
4th Wrestleback (16 Man)
130
01/14
L
F 15-2 4:26
P. Bowers
South Central Punishers
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
01/14
W
F 2-5 1:28
D. Apel
Augusta Wrestling Club
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
12/31
L
F 8-3 2:42
D. Beard
Andover Wrestling Club
Valley Center Round Robin Open/Novice
Round 4
130
12/31
W
F 6-3 2:34
G. Ruttenberg
Circle Wrestling Club
Valley Center Round Robin Open/Novice
Round 3
130
12/31
W
F 4-1 1:24
A. Heinecke
Salina Kids Club
Valley Center Round Robin Open/Novice
Round 2
130
12/31
W
F 10-1 2:08
A. Gorrell
Valley Center Wrestling Club
Valley Center Round Robin Open/Novice
Round 1
130
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023