Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jason Andrews
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Gardner Edgerton
Gardner-Edgerton
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/22
L
F 2-0 0:38
J. Eddy
---
JV Tomahawk Tussle 2021
Placement Matches (8 Man)
126
11/22
W
F 2-0 1:03
B. Harp
Ola
JV Tomahawk Tussle 2021
Round 3 (8 Man)
126
11/22
W
F 6-1 2:55
T. Lauen
Fellowship Christian School
JV Tomahawk Tussle 2021
Round 2 (8 Man)
126
11/22
L
F 2-0 0:44
H. Woodie
Ola
JV Tomahawk Tussle 2021
Round 1 (8 Man)
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
F 9-2 2:41
Z. Trenkamp
Wichita-South
KSHSAA 6A/5A Championships
Cons Quarters (16 Man)
6A - 113
02/29
W
F 4-2 2:24
S. Imes
---
KSHSAA 6A/5A Championships
2nd WB
6A - 113
02/28
L
TF 18-2 3:41
D. Sheler
---
KSHSAA 6A/5A Championships
Quarters (16 Man)
6A - 113
02/28
W
DEC 7-0
E. Streeter
Lawrence-Free State
KSHSAA 6A/5A Championships
Round 1 (16 Man)
6A - 113
02/22
L
F 0-0 2:25
K. Rosales
---
KSHSAA 6A Regional @ Olathe
1st Place Matches (16 man)
113
02/22
W
DEC 5-0
C. Lawrence
---
KSHSAA 6A Regional @ Olathe
Ch Semis(16 Man)
113
02/21
W
F 2-0 0:15
C. Weinstein
Blue Valley Northwest
KSHSAA 6A Regional @ Olathe
Ch Quarters (16 Man)
113
02/15
W
MD 10-1
E. Streeter
Lawrence Free State
2020 Sunflower League
Finals
113
02/15
W
F 7-3 4:59
D. Thomas
---
2020 Sunflower League
Champ Semis_8-16man
113
02/15
W
DEC 7-2 TB1
C. Lawrence
---
2020 Sunflower League
Champ Qtrs_8-16man
113
02/08
L
TF 20-5
D. Gobay
Patchogue-Medford
SECTION 11 D1 LEAGUE 1 QUALIFIER
Champ. Round 1 (16 Man)
138
02/07
W
F 0-0
R. Page
Carbondale-Santa Fe Trail
Carbondale-Santa Fe Trail @ Gardner-Edgerton
Round 1
120
01/25
L
F 4-8 3:25
L. Sutton
---
23rd Annual Gerald Sadowski Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/25
W
F 3-0 0:26
D. Jay
Topeka West
23rd Annual Gerald Sadowski Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/25
L
F 12-0 3:59
J. Barnes
Holton
23rd Annual Gerald Sadowski Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/25
W
F 2-0 0:30
B. Schlicker
---
23rd Annual Gerald Sadowski Tournament
Round 1 (16 Man)
113
01/23
W
F 0-0
D. Thomas
---
Gardner-Edgerton @ Olathe Northwest
Round 1
113
01/18
L
FOR 0-0
A. Macias
Bonner Springs
Bobcat Classic
Placement (16 Man)
113
01/18
L
FOR 0-0
S. Imes
---
Bobcat Classic
Semis & WB (16 Man)
113
01/18
L
FOR 0-0
B. Ross
Basehor-Linwood
Bobcat Classic
Quarters & WB (16 Man)
113
01/18
W
DEC 1-0
C. Wuthnow
---
Bobcat Classic
Round 2 (16 Man)
113
01/17
L
F 2-1 3:34
S. Barrager
---
Bobcat Classic
Round 1 (16 Man)
113
01/11
L
TF 15-0 2:15
B. Carver
---
2nd ANNUAL DODGE CITY INVITATIONAL
Finals
Boys 113
01/11
W
F 2-0 0:58
D. King
Discovery Canyon Highs School
2nd ANNUAL DODGE CITY INVITATIONAL
Round 5
Boys 113
01/11
L
MD 9-0
B. Baldwin
---
2nd ANNUAL DODGE CITY INVITATIONAL
Round 4
Boys 113
01/11
L
F 4-0 1:27
D. Weber
Pratt High School
2nd ANNUAL DODGE CITY INVITATIONAL
Round 2
Boys 113
12/14
W
F 2-0
B. Schuck
Wamego
Santa Fe Trail JV Mixer
Round 3
120B
12/13
W
F 2-2 1:36
T. Kaub
Ottawa
Santa Fe Trail JV Mixer
Round 2
120B
12/13
W
DEC 5-0
T. Randles
Abilene
Santa Fe Trail JV Mixer
Round 1
120B
12/12
W
DEC 7-4
T. Givens
Lansing
Gardner Edgerton Invitational
Round 4
120
12/09
L
F 0-0 1:33
J. Murray
---
Gardner Edgerton Invitational
Champ. Round 1
120
12/09
L
TF 17-2 5:18
B. Cockrell
---
Gardner Edgerton Invitational
Champ. Round 1
120
12/07
W
DEC 8-2
W. Herselius
---
Gardner Edgerton Invitational
Champ. Round 1
120
12/06
W
F 2-0 0:14
A. Martin
SM East
Cougar JV Mixer
round 3
120D
12/06
W
F 2-0 1:11
S. Duewel
SM Northwest
Cougar JV Mixer
round 2
120D
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024