Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trayden Huckaby
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Churchill County
Fallon
Greenwave Wrestling Club
Greenwave Youth Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
W
DEC 1-0
J. Barajas
Winnemucca
2024 Tah Neva Championships
Quarterfinals (8 Man)
175lbs
03/16
W
F 7-0 1:36
L. Blaire
Pau-Wa-Lu
Melon Pickers Rumble TAH-NEVA QUALIFIER
2nd Wrestleback (8 Man)
175lbs
03/16
L
DEC 4-3
K. Barbee
Dayton
Melon Pickers Rumble TAH-NEVA QUALIFIER
Semis & 1st WB (8 Man)
175lbs
03/16
W
F 2-0 0:17
B. Nelson
Dayton
Melon Pickers Rumble TAH-NEVA QUALIFIER
Quarterfinals (8 Man)
175lbs
03/09
W
F 2-0 0:42
L. Heckathorn
Fallon
Fernley Tah-Neva Tournament 2024
RD 3
8th 175lbs
03/08
L
DEC 4-1
K. Barbee
Dayton
Fernley Tah-Neva Tournament 2024
RD 2
8th 175lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
F 2-0 2:47
A. Davis
Fernley
2023 Tah Neva Championship
Championships
165lbs
03/25
W
F 2-0 0:38
G. Willams
White Pine
2023 Tah Neva Championship
Semis
165lbs
01/29
L
F 6-3 3:41
J. Maidlow
Douglas County Grapplers
SWA Greenwave Rural Rumble - Day 2
Round 3 (4 Man)
164-180
01/29
L
F 2-0 0:42
R. Donaldson
Spanish Springs Wrestling Club
SWA Greenwave Rural Rumble - Day 2
Round 2 (4 Man)
164-180
01/29
W
DEC 11-6
D. Foremaster
Spanish Springs Wrestling Club
SWA Greenwave Rural Rumble - Day 2
Round 1 (4 Man)
164-180
01/28
L
TF 15-0 2:29
C. Atkinson
Silver State
SWA Greenwave Rural Rumble - Day 1
Round 3 (3 Man)
157-164
01/28
L
DEC 5-0
C. Carson
Elko wrestling club
SWA Greenwave Rural Rumble - Day 1
Round 2 (3 Man)
157-164
01/22
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Silver State Wrestling
SWA Nighthawks
Round 5 (5 Man)
157-167
01/22
W
DEC 7-5
D. Foremaster
Spanish Springs Wrestling Club
SWA Nighthawks
Round 4 (5 Man)
157-167
01/22
W
F 0-0 0:32
C. Gray
North Valley Predators
SWA Nighthawks
Round 3 (5 Man)
157-167
01/22
W
F 2-2 2:21
R. Robasciotti
Douglas County Grapplers
SWA Nighthawks
Round 1 (5 Man)
157-167
01/08
W
F 7-0 2:01
R. Robasciotti
Douglas County Grapplers
SWA Kickoff and Oregon Classic Qualifier
Round 3 (4 Man)
165
01/08
L
F 15-2 3:57
C. Atkinson
Silver State Wrestling Academy
SWA Kickoff and Oregon Classic Qualifier
Round 2 (4 Man)
165
01/08
W
DEC 5-0
C. Gray
Predators Wrestling Club
SWA Kickoff and Oregon Classic Qualifier
Round 1 (4 Man)
165
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024