Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Genesis Velazquez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Freedom
Freedom (Orlando)
Freedom Orlando
SOWA
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
W
F 2-0 0:39
O. Rhoden
Independent
Florida Girls AAU States-Folkstyle
2nd Wrestleback (8 Man)
145
04/27
L
F 2-0 2:27
E. McCormack
Claw Wrestling Club
Florida Girls AAU States-Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
145
02/16
L
MD 14-4
S. FRANCO
Cypress Creek H S
FHSAA Girls 1A R2
Round 4 (semis and WB)
155
02/16
W
F 6-2 4:19
M. Louis
Evans
FHSAA Girls 1A R2
Round 3 (16 man)
155
02/16
L
MD 15-5
S. Jones
Auburndale
FHSAA Girls 1A R2
Round 2 (quarters and WB)
155
02/16
W
F 3-5 1:51
M. Hernandez
Apopka
FHSAA Girls 1A R2
Round 1 (16 Man)
155
02/08
W
F 7-4 2:13
S. FRANCO
Cypress Creek H S
FHSAA Girls 1A D6
Placements
155
02/07
W
F 2-0 0:29
C. Olds
Poinciana
FHSAA Girls 1A D6
Round 5 (Consi Semis)
155
02/07
L
F 2-0 0:53
J. Camacho
Oak Ridge
FHSAA Girls 1A D6
Round 4 (Semis and WB3)
155
02/07
W
DEC 7-5
J. Burnett
Boone
FHSAA Girls 1A D6
Round 2 (Quarters and WB1)
155
01/26
W
DQ 11-4
D. Thompson
Apopka
Girls Metro/9th-10th metro
1st & 3rd (16 Man)
145
01/26
W
F 2-0 0:54
K. Ramos
Colonial
Girls Metro/9th-10th metro
4th Wrestleback (16 Man)
145
01/26
L
TF 17-0 4:36
E. McCormack
Windermere
Girls Metro/9th-10th metro
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/26
W
F 2-0 0:51
T. Humphries
Boone
Girls Metro/9th-10th metro
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/20
L
DEC 9-7
A. Echezerrata
South Dade
Florida Girls Elite 8 Duals
Placement Matches (8 Team)
155
01/20
L
F 13-1 3:20
M. Eltzroth
Hernando
Florida Girls Elite 8 Duals
2nd Place Match (8 Team)
145
01/13
L
F 10-7 5:19
J. Camacho
Oak Ridge
Lady Bear Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
155
01/13
L
F 2-2 3:10
C. Lindsey
Jones
Lady Bear Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
01/13
W
F 2-0 0:57
J. Molina
Gateway
Lady Bear Classic
Round 1 (16 Man)
155
01/05
L
F 2-2 1:08
G. Jones
Flagler Palm Coast
Winter Springs Girls/JV Tournament
Placement Matches (16 Man)
155
01/05
W
F 6-1 1:48
H. Richards
Oviedo
Winter Springs Girls/JV Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
155
01/05
W
F 5-0 0:50
J. Miller
Central (Brooksville)
Winter Springs Girls/JV Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
12/20
L
Replay
F 4-0 1:30
A. Paz
South Dade High school
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
155
12/20
W
Replay
F 6-2 2:45
J. Ross
Greenbrier High School
2023 Girls Knockout Christmas Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
155
12/20
L
Replay
MD 12-0
C. Shull
Timber Creek
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
155
12/20
W
Replay
F 6-0 2:49
J. Molina
Gateway HS
2023 Girls Knockout Christmas Classic
Round 1 (32 Man)
155
12/16
L
F 2-0 0:58
A. Burre
Bartram Trail H.S.
Let Freedom Ring Girls IBT
2nd Wrestleback (16 Man)
155
12/16
W
F 2-0 1:34
S. Andres
Immokalee
Let Freedom Ring Girls IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
12/16
L
TF 17-0 4:30
M. Earl
Hernando
Let Freedom Ring Girls IBT
Round 1 (16 Man)
155
11/22
L
F 2-0 1:40
D. Graves
Oviedo HS
Lady Braves Thanksgiving Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
155
11/22
W
F 0-0 0:58
B. Moeller
Bell Creek High School
Lady Braves Thanksgiving Classic
4th Wrestleback (32 Man)
155
11/22
L
F 18-1 3:53
G. Proctor
Flagler Palm Coast High School
Lady Braves Thanksgiving Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
155
11/22
W
F 2-0 0:48
O. Rhoden
Lake Nona High School
Lady Braves Thanksgiving Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
155
09/30
W
F 7-0 1:48
I. Cabrera
Attack
Juggernaut Orlando Qualifier
Round 7
155
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
L
Replay
F 2-0 0:53
A. Rottmann
Charlie`s Angels-IL Blk
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (6 Team)
170
06/21
L
Replay
F 2-0 1:09
K. Tucker
Montana
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (6 Team)
170
06/21
L
Replay
F 2-0 1:34
B. Graham
Iowa Minion Nation
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (16 Team)
170
06/21
W
Replay
F 2-0 1:09
K. Traversie-Johnson
SD Heat
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Placement Matches (16 Team)
170
06/21
L
Replay
F 2-0 3:11
A. Hubbs
Wyoming
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (6 Team)
170
06/21
L
Replay
F 6-1 2:44
K. Bryant
Diamond Fish
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (16 Team)
170
06/21
W
Replay
DEC 10-6
B. Watt
Charlie`s Angels-FL Pnk
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 5 (6 Team)
170
06/21
L
Replay
F 2-0 1:06
K. Hall
Charlie`s Angels-WV
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (16 Team)
170
06/21
L
Replay
F 6-3 5:25
M. Solis
STL Green
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (6 Team)
170
06/21
L
Replay
F 2-0 0:32
C. Bishop
Charlie`s Angels-IL Pnk
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (16 Team)
170
04/29
L
MD 17-3
J. Harrison
RPA Wrestling
Girls AAU States
Placement Matches (8 Man)
177.0
04/29
W
FOR 0-0
N. Laird
Glynn Coastal
Girls AAU States
Round 3 (8 Man)
177.0
04/29
W
F 2-0 0:42
Z. Caffery
Harmony
Girls AAU States
Round 1 (8 Man)
177.0
01/21
W
F 8-5 4:00
N. Chonaya
Evans
Lady Falcons Invitational
Placement Matches (8 Man)
155
01/21
W
F 2-0 0:43
J. Alston
Lake Wales
Lady Falcons Invitational
Cross Bracket (8 Man)
155
01/21
L
F 3-4 2:00
N. Chonaya
Evans
Lady Falcons Invitational
Round 3 (8 Man)
155
01/21
W
F 2-0 0:31
M. RIVERA
Cypress Creek
Lady Falcons Invitational
Round 2 (8 Man)
155
01/21
W
F 2-4 2:42
C. Lindsey
Jones
Lady Falcons Invitational
Round 1 (8 Man)
155
01/19
W
F 2-0 3:35
A. Johnston
Osceola (Kissimmee)
Timber Creek JV/Girls 5
Round 3 (5 Man)
155-170
01/19
L
NC 0-0
G. DeFreitas
Timber Creek
Timber Creek JV/Girls 5
Round 4 (5 Man)
155-170
01/19
L
NC 0-0
S. Hayatt
Winter Park
Timber Creek JV/Girls 5
Round 5 (5 Man)
155-170
01/19
W
F 0-0
M. Nielsen
Timber Creek
Timber Creek JV/Girls 5
Round 1 (5 Man)
155-170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024