Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Donald Stafford
Results
Youth Results
Season
2010-2011
2008-2009
Team Name
Semper Fi
Team Xtreme
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
MD 10-2
C. Chastain
Andover Jaguar
Sub Dist 2 North - Bishop Carroll - 2011
Round 3
61
03/12
L
DEC 5-0
Q. Scott
Eureka
Sub Dist 2 North - Bishop Carroll - 2011
Round 1
61
02/26
L
F 0-0
A. Holscher
Rose Hill Wrestling
Douglass Jr. Wrestling Club Open/Novice
round 5
61B
02/26
W
F 0-0
K. Luckner
Clearwater-CYWC
Douglass Jr. Wrestling Club Open/Novice
round 4
61B
02/26
L
F 0-0
M. Butcher
Brawlers
Douglass Jr. Wrestling Club Open/Novice
round 2
61B
02/26
L
DEC 6-4
Q. Scott
Eureka
Douglass Jr. Wrestling Club Open/Novice
round 1
61B
01/29
L
MD 9-0
K. Sackett
Rose Hill
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 8
58-61
01/29
W
F 2-0 0:25
Q. Scott
Eureka
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 7
58-61
01/29
W
F 0-0 0:58
H. Shore
Clearwater
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 4
58-61
01/29
W
F 0-0 0:31
K. Luckner
Clearwater
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 1
58-61
01/22
L
MD 8-0
K. Beitz
Eureka Wrestling Club
Augusta Open/Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
61-64
01/22
W
DEC 7-4
Z. Hill
Andover Jaguars
Augusta Open/Novice
2nd Wrestleback (16 Man)
61-64
01/22
L
F 0-0
H. Schwegman
SEK Jr. Comets Wrestling Club
Augusta Open/Novice
Round 1 (16 Man)
61-64
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/21
L
DEC 11-7
B. Etter
Coffeyville
District 2 - Winfield
8 Man Semi Finals, Cons Rd 1
49
03/21
L
DEC 9-3
S. Dickey
Ark City
District 2 - Winfield
8 Man Round 1
49
03/14
W
F 0-0 0:45
G. Baker
Andover Jaguar
Sub-Dist. 2 North - Andover
Round 4
49 lbs
03/14
W
MD 16-6
C. Farmer
El Dorado
Sub-Dist. 2 North - Andover
Round 3
49 lbs
03/14
L
TF 15-0
M. Spangler
Boos` School
Sub-Dist. 2 North - Andover
Round 2
49 lbs
03/14
W
F 0-0 0:12
G. Baker
Andover Jaguar
Sub-Dist. 2 North - Andover
Round 1
49 lbs
02/08
W
F 0-0 0:29
J. Castillo
Andover Jaguar Wrestling Club
Kansas Novice Championships
Round 2 (3 Man)
49
02/08
W
F 0-0 2:37
N. Brewster
Goddard Wrestling Club
Kansas Novice Championships
Round 1 (3 Man)
49
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024