Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Clayton Skinner
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
L
DEF 0-0
A. Maxwell
Paola High School
Burns Mat Classic
Placement Matches (16 Man)
160
01/05
L
FOR 0-0
M. Solis
Topeka Highland Park
Burns Mat Classic
Semis & 2nd WB (16 Man)
160
01/05
L
F 4-0 1:19
J. Lopez
---
Burns Mat Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/03
W
F 2-0 1:21
D. Fate
Creighton Prep
Creighton Prep @ Bellevue East
Round 1
160
12/29
L
DEC 7-0
R. Green
Bennington
Badger Duals
Placement
160
12/29
W
MD 10-1
K. Andrews
Bennington JV
Badger Duals
Round 2 (10 Team)
160
12/29
W
F 7-2 5:11
D. Radik
---
Badger Duals
Round 5 (10 Team)
160
12/29
W
F 2-0 1:10
J. Schmidt
Fairbury
Badger Duals
Round 3 (10 Team)
160
12/01
L
DEF 2-1 3:13
D. Fate
Creighton Prep
73rd Annual Vern Ekfelt Invitational
Placement Matches
160
12/01
L
F 2-0 0:14
B. Freeberg
---
73rd Annual Vern Ekfelt Invitational
Round 4
160
12/01
L
F 4-0 2:59
T. Powers
Papillion-La Vista
73rd Annual Vern Ekfelt Invitational
Round 3
160
12/01
L
MD 11-1
I. Jackson
---
73rd Annual Vern Ekfelt Invitational
Round Two
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 0-0 1:19
P. Lauterbach
Bellevue West
Bellevue West JV Invite
Placement Matches (8 Man)
152
02/03
W
F 0-0 3:12
H. Danner
Omaha Burke
Bellevue West JV Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
152
01/30
W
F 2-0 0:34
G. Riedemann
Creighton Prep
Elkhorn South JV Invite
Round 3 (Best of 3)
152C
01/30
L
DEC 5-1
C. Trogdon
Elkhorn South
Elkhorn South JV Invite
Round 2 (Best of 3)
152C
01/30
W
F 2-0 1:18
J. Weed
Gretna
Elkhorn South JV Invite
Round 1 (Best of 3)
152C
01/25
W
DEC 9-7
T. Baxter
Plattsmouth
Plattsmouth @ Bellevue East
Round 1
152
01/05
L
F 2-0 0:43
C. Davis
---
Millard West JV Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
152
01/05
W
F 2-0 0:33
A. Guinan
Creighton Prep
Millard West JV Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
145
01/05
W
F 9-1 4:19
J. Vincentini
Omaha Westside
Millard West JV Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
145
01/04
L
DEC 2-1
G. Riedemann
Creighton Prep
Bellevue East @ Creighton Prep
Round 1
145
01/04
W
DEC 5-2
A. Martinez
Creighton Prep
Bellevue East @ Creighton Prep
Round 1
145
12/22
W
DEC 7-3
C. Brown
---
Bellevue East @ Bellevue West
Round 1
145
12/15
W
F 7-0 4:45
C. Buch
Raymond Central
Platteview JV Meet
Champ. Round 1
145
12/15
W
MD 12-4
T. Runge
Aurora
Platteview JV Meet
Champ. Round 1
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/14
W
DEC 10-4
J. Keller
Millard North
Millard North @ Bellevue East
Round 1
152
12/03
W
DEC 3-2
A. Pyatt
Bellevue East
Gross Catholic JV Invite
Round 3 (3 Man)
152D
12/03
L
DEC 2-0
D. Angerman
Millard South
Gross Catholic JV Invite
Round 2 (3 Man)
152D
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 4-0 2:45
B. Fletcher
Ralston
Omaha Bryan Freshmen Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/08
L
F 2-0 0:47
K. Castle
---
Omaha Bryan Freshmen Invitational
Quarterfinals (8 Man)
132
02/06
L
F 2-0 3:24
D. Sovereign
Lincoln Southwest
Millard South Freshmen Invitational
Round 4 (16-Semi; 8-Semi; Round 2 RR)
132
02/06
W
DEC 4-2
J. Christensen
Lincoln East
Millard South Freshmen Invitational
Round 3 - 2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/06
W
F 2-0 0:46
Z. Everts
Lincoln East
Millard South Freshmen Invitational
Round 2 (16 Qtr; 8 Qtr; Round 1 RR)
132
02/06
L
DEC 7-1
L. May
Millard West
Millard South Freshmen Invitational
Round 1
132
01/30
W
F 4-1 2:20
K. Warinski
Platteview
Elkhorn South JV Tournament
Round 4
132B
01/30
L
DEC 3-1
G. Smith
---
Elkhorn South JV Tournament
Round 3
132B
01/30
W
DEC 2-1
B. Horton
Gretna
Elkhorn South JV Tournament
Round 2
132B
01/23
L
DEC 6-2
J. Arends
Millard South
Bellevue East JV Invite
Semis 3rd Round WB & Round 3 5 man
132
01/22
L
F 6-3 1:42
S. Johnson
Creighton Prep
Bellevue East JV Invite
Quarters & 1st WB & Round 2 5 man
132
12/15
W
F 2-0 0:45
J. Whitt
High Plains Community
Platteview JV Meet
Champ. Round 1
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024