Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Thomas Zubia
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Perterson Grapplers
Peterson Grapplers
ZUBIABOYZ
ZubiaBoyZ
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
F 2-0 1:07
A. Vasquez
Rough House
SCWAY SoCal Road To State
Placement Matches (16 Man)
125
02/18
W
MD 9-0
Z. Zentner
Mantanona Training Center
SCWAY SoCal Road To State
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
02/18
W
F 1-2 1:07
J. Melendrez
Legacy Wrestling Center
SCWAY SoCal Road To State
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
01/27
W
Replay
DEC 2-0
J. Collier
Spring-Ford Middle School
Tyrant McDonogh Open
Round 3 (3 Man)
115
01/27
W
Replay
DEC 4-3
C. Wayock
Southern Lehigh
Tyrant McDonogh Open
Round 1 (3 Man)
115
01/14
W
Replay
F 2-5 1:20
T. VanBebber
951 Wrestling Club
Jr Battle for the Belt 2024
Placement Matches (8 Man)
114
01/14
L
Replay
DEC 10-6
N. Archuleta
Sunkist Kids Monster Garage
Jr Battle for the Belt 2024
Placement Matches (8 Man)
119
01/14
W
Replay
F 2-5 2:46
I. Navarro
Vista Junior Panthers
Jr Battle for the Belt 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
119
01/14
W
Replay
F 5-0 1:46
J. Haluska
Temecula Valley Wrestling Club
Jr Battle for the Belt 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
114
01/14
L
Replay
TF 15-0 3:11
J. Moreno
Hawkeye Wrestling Club
Jr Battle for the Belt 2024
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
114
01/14
W
Replay
F 2-0 0:25
K. Bumanglag
Granite Wrestling Club
Jr Battle for the Belt 2024
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
119
01/14
L
Replay
DEC 7-6 UTB
N. Archuleta
Sunkist Kids Monster Garage
Jr Battle for the Belt 2024
Quarterfinals (8 Man)
119
01/14
W
Replay
F 5-0 2:43
K. Bumanglag
Granite Wrestling Club
Jr Battle for the Belt 2024
Quarterfinals (8 Man)
114
12/17
L
DEC 10-6
E. Bayardo
Immanuel Wrestling
CVYWA`s Superstate Showcase NOVICE/TOC Qualifier
2nd Place Match (16 Man)
118
12/17
W
TF 17-0 4:10
J. Cardenas
Kerman Wrestling Club
CVYWA`s Superstate Showcase NOVICE/TOC Qualifier
Placement Matches (16 Man)
118
12/17
L
DEC 7-4
C. Cisneros
Team Selma
CVYWA`s Superstate Showcase NOVICE/TOC Qualifier
Placement Matches (8 Man)
112
12/17
W
TF 18-1 4:19
E. Archuleta
Blazers WC
CVYWA`s Superstate Showcase NOVICE/TOC Qualifier
Cons. Semis (16 Man)
118
12/17
W
MD 10-0
R. Gonzales
Madera Wrestling Club
CVYWA`s Superstate Showcase NOVICE/TOC Qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
118
12/17
W
TF 15-0 2:15
C. Rivera
Team Dinamite
CVYWA`s Superstate Showcase NOVICE/TOC Qualifier
Cons. Semis (8 Man)
112
12/17
L
MD 8-0
H. Alvarez
Bellflower
CVYWA`s Superstate Showcase NOVICE/TOC Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
118
12/17
L
TF 16-1 3:42
H. Alvarez
Bellflower
CVYWA`s Superstate Showcase NOVICE/TOC Qualifier
Quarterfinals (8 Man)
112
11/19
W
F 10-0 3:21
A. Corona
BLAZERS WC
CVYWA`s CR Fall Invite - TOC Qualifier
Round 5 (5 Man)
118
11/19
L
MD 17-4
E. Cavazos
Immanuel Wrestling
CVYWA`s CR Fall Invite - TOC Qualifier
Placement Matches (8 Man)
112
11/19
W
FOR 0-0
M. Vargas
Team Coalinga
CVYWA`s CR Fall Invite - TOC Qualifier
Round 4 (5 Man)
118
11/19
W
F 13-4 4:05
J. Cardenas
Kerman Wrestling Club
CVYWA`s CR Fall Invite - TOC Qualifier
Round 3 (5 Man)
118
11/19
W
F 13-0 3:49
A. Murillo
Team G
CVYWA`s CR Fall Invite - TOC Qualifier
Semis & 1st WB (8 Man)
112
11/19
L
F 2-0 0:51
E. Bayardo
Immanuel Wrestling
CVYWA`s CR Fall Invite - TOC Qualifier
Round 1 (5 Man)
118
10/08
L
Replay
MD 11-2
J. Moreno
Hawkeye WC
WORLD CHALLENGE
1st places
110
10/08
L
Replay
DEC 7-0
N. Nava
Top Dog Wrestling Club
WORLD CHALLENGE
5th place
108
10/08
W
Replay
DEC 8-2
M. Risinger
Granite Wrestling Club
WORLD CHALLENGE
SEMIS
110
10/08
L
Replay
MD 12-3
V. Jr
RED WAVE WC
WORLD CHALLENGE
consi semis
108
10/08
W
Replay
F 2-0 1:39
D. Andrini
UNATTACHED
WORLD CHALLENGE
SEMIS
108
10/08
W
Replay
DEC 6-0
B. Garabedian
Immanuel Wrestling
WORLD CHALLENGE
mid wrestlebacks
108
10/08
W
Replay
F 7-0 1:42
H. Smith
Motherlode Wrestling Club
WORLD CHALLENGE
QUARTER FINALS
110
10/08
L
Replay
TF 17-2 3:12
M. Garcia
Roughhouse
WORLD CHALLENGE
QUARTER FINALS
108
10/08
W
Replay
F 7-0 2:09
S. Saunders
Empire
WORLD CHALLENGE
Round 1 (16 Man)
108
09/17
L
DEC 7-5 SV
J. Casas
Scotsmen Wrestling Club
CVYWA`s Scots Skirmish
Placement Matches (8 Man)
112
09/17
W
MD 9-0
R. Corona
Scotsmen Wrestling Club
CVYWA`s Scots Skirmish
Round 2 (3 Man)
100 & 106
09/17
W
MD 17-3
K. Diaz
BLAZERS WC
CVYWA`s Scots Skirmish
Quarterfinals (8 Man)
112
09/10
W
DEC 10-9
G. Juarez
Lion of Judah Wrestling Acad
CVYWA`s 2nd An Remember the Fallen
Round 4 (5 Man)
106&112
09/10
W
MD 9-1
P. Garcia
G-Style Wrestling Club
CVYWA`s 2nd An Remember the Fallen
Round 3 (5 Man)
106&112
09/10
L
DEC 9-4
K. Cerna
Top dog wrestling club
CVYWA`s 2nd An Remember the Fallen
Round 2 (5 Man)
106&112
09/10
W
F 7-2 2:18
K. Diaz
Blazers WC
CVYWA`s 2nd An Remember the Fallen
Round 1 (5 Man)
106&112
09/02
W
DEC 8-4
R. Mujagic
Dynasty WC
CA Super 32 Early Entry Tournament
Placement (16 Man)
106
09/02
W
F 2-1 1:58
R. Ballard
Daniel Cormier WC
CA Super 32 Early Entry Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/13
W
DEC 10-5
A. Gibson
Legion Wrestling
Lionheart Invitational
Round 2 (Best of 3)
106
08/13
W
MD 15-3
A. Gibson
Legion Wrestling
Lionheart Invitational
Round 1 (Best of 3)
106
05/14
L
MD 11-0
A. Hufford
The Supreme Team
The Supreme Gladiator Individuals III
4th Wrestleback (16 Man)
100
05/14
W
MD 11-2
S. Cisneros
CALI?S MOST HATED
The Supreme Gladiator Individuals III
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
05/14
L
MD 11-2
M. Zamudio
Central Coast Most Wanted
The Supreme Gladiator Individuals III
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
04/22
W
F 10-2 1:39
B. Dunford
Team So Cal Elsinore
IEWA @ Centennial/Corona HS
Round 2 (Best of 3)
92-98
04/22
W
F 16-3 5:18
B. Dunford
Team So Cal Elsinore
IEWA @ Centennial/Corona HS
Round 1 (Best of 3)
92-98
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024