Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kael Gonzales
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2018-2019
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 2-4 2:23
J. Castro
Pueblo Central
Pueblo Centennial JV Tournament
Placement Matches (8 Man) (16 Man) (32 Man)
144
01/13
W
F 2-2 0:44
G. Jones
Widefield
Pueblo Centennial JV Tournament
2nd WB (8 Man) 4th WB (16 Man) 6th WB (32 Man)
144
01/13
L
F 7-7 5:32
G. Thompson
Rocky Ford
Pueblo Centennial JV Tournament
Semis (8 Man) Semis (16 Man) Semis (32 Man)
144
01/13
W
F 5-0 0:55
C. Russo
Rampart
Pueblo Centennial JV Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
01/13
W
F 2-0 0:32
S. Mahnke
Mesa Ridge
Pueblo Centennial JV Tournament
Rd 1 (16 Man) Rd 2 Champ & WB (32 Man)
144
01/11
L
F 4-5 2:20
R. Vigil
Pueblo South
Pueblo East @ Pueblo South
Round 1
144
01/05
L
F 9-1 3:49
L. Norris
Cibola
2024 Conflict at Cleveland
R3 Champ & R2 Cons
145
01/05
L
F 0-8 3:28
B. Lundien
Centennial
2024 Conflict at Cleveland
R1 Champ
145
01/04
L
F 7-0 1:56
T. Macaluso
Pueblo County
Pueblo County @ Pueblo East
Round 1
144
12/14
L
MD 11-3
D. Roane
Mesa Ridge
Mesa Ridge/Falcon/Pueblo East Tri
Round 1
144
12/14
L
F 4-2 2:41
J. Cates
Falcon
Mesa Ridge/Falcon/Pueblo East Tri
Round 1
144
12/08
L
F 2-0 1:18
j. oconnor
Chicago (Brother Rice)
Chicago (Brother Rice) @ Pueblo East
Round 1
144
12/01
L
F 2-0 1:08
C. Bell
Chaparral
Battle of the Best
Round 5 (6 Team)
157
12/01
L
F 2-0 1:07
A. Herrera
Pine Creek
Battle of the Best
Round 2 (6 Team)
157
12/01
L
F 2-4 2:35
T. Cruz
Pueblo West
Battle of the Best
Round 1 (4 Team)
157
12/01
W
F 2-0 0:42
P. Lavery
Cheyenne Mountain
Battle of the Best
Round 4 (6 Team)
157
12/01
L
F 5-0 1:23
G. Mezo
Legend
Battle of the Best
Round 2 (4 Team)
157
12/01
L
F 2-1 0:58
B. BravoPacker
Brighton
Battle of the Best
Round 1 (6 Team)
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 7-1 2:43
S. Martinez
Lutheran
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
150
03/04
L
F 12-8 2:36
J. Zavala
Delta
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
03/04
W
F 4-2 1:31
H. Marioni
Doherty
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
Round 1 (32 Man)
150
01/27
L
F 2-2 1:00
T. Dashner
Pine Creek
65th Rocky Welton Invitational
Round 4 - Cons 2nd Rd - Day 1
150
01/27
L
F 4-0 0:48
C. Liles
Great Bend
65th Rocky Welton Invitational
Round 1 Champ - Day 1
150
01/26
W
F 13-0 2:59
A. Roque
Pueblo Central
Pueblo Central @ Pueblo East
Round 1
144
01/19
W
F 2-0 0:37
S. McMurtree
Pueblo Centennial
Pueblo East @ Pueblo Centennial
Round 1
150
01/07
L
FOR 0-0
J. Schacht
Cheyenne Mountain
Classification Clash
Cons with Semis - Round 3 (5 Man)
150
01/07
L
FOR 0-0
L. Ruvalcaba
Liberty
Classification Clash
Quarters
150
01/05
W
F 6-0 5:17
C. Carlin
Pueblo County
Pueblo East @ Pueblo County
Round 1
138
12/16
L
Replay
F 10-0 3:54
T. Cox
Windsor
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
144
12/16
L
Replay
F 6-2 2:00
K. Pratt
Liberty
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 1 Champ
144
12/15
L
F 2-0 1:07
T. Trevino
Mesa Ridge
Pueblo East/ Mesa Ridge/ Broomfield Tri
Champ. Round 1
144
12/15
W
F 0-0 0:29
O. Moss
Broomfield
Pueblo East/ Mesa Ridge/ Broomfield Tri
Champ. Round 1
144
12/03
L
F 2-0 0:43
L. Jack
---
Pueblo Central Invitational
Placement Matches (16 Man) (8 Man)
144
12/03
W
F 5-0 1:32
C. Jacobson
Manitou Springs
Pueblo Central Invitational
16 Man 4th WB & 8 Man 2nd WB
144
12/03
L
F 6-2 1:57
D. Burchett
---
Pueblo Central Invitational
Semis (16 Man) Semis (8 Man)
144
12/03
W
F 10-1 2:13
J. Ruybalid
Pueblo South
Pueblo Central Invitational
Quarterfinals (16 Man) Quarterfinals (8 Man)
144
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
W
MD 11-2
K. Shellabarger
Sangre De Cristo
CO Middle & Elementary School State
Placement Matches (16 Man)
113
03/30
W
F 5-0 1:58
K. Vasquez
Bad Dogs Elite
CO Middle & Elementary School State
4th Wrestleback (16 Man)
113
03/30
L
F 4-0 2:58
S. Eli
Northglenn Youth Wrestling Clu
CO Middle & Elementary School State
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
03/29
W
F 10-0 4:07
K. Shellabarger
Sangre De Cristo
CO Middle & Elementary School State
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023