Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rowlen Shumway
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Stillwater Gladiators
Stillwater Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
F 2-0 0:48
L. Leger
Laurel Matburners
Montana State AAU 2024
Round 2
50
02/25
L
F 4-1 1:27
W. Ferrell
Cody wrestling club
Battle Under the Rims
Placement Matches (16 Man)
55A
02/25
W
F 3-0 1:52
T. Ceynar
Team Champs
Battle Under the Rims
Round 5
55A
02/25
W
F 2-0 0:20
N. Riggs
Darkhorse Wrestling Club
Battle Under the Rims
Round 4
55A
02/25
W
F 2-0 0:49
C. Linthicum
Team Champs
Battle Under the Rims
Round 3
55A
02/25
L
F 2-0 0:24
W. Ferrell
Cody wrestling club
Battle Under the Rims
Round 1
55A
02/17
L
F 2-0 0:20
S. Riffel
Magic City Wrestling Club
Crazy Train Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
55A
02/17
W
F 4-0 0:19
M. Ellestad
Heights Wrestling Club
Crazy Train Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
55A
02/17
L
F 8-2 1:43
G. Moser
Colstrip Wrestling Club
Crazy Train Classic
Round 1 (16 Man)
55A
02/04
W
F 3-2 0:38
M. Weber
Lockwood Wrestling Club
B-Town Showdown
Placement Matches (8 Man)
50D
02/04
L
F 7-0 1:20
H. Reimers
Team Champs
B-Town Showdown
2nd Wrestleback (8 Man)
50D
02/04
L
F 0-0
G. Greenwood
Billings Wrestling Club
B-Town Showdown
Semis & 1st WB (8 Man)
50D
02/04
W
F 4-0 0:50
M. Rodriguez
Darkhorse Wrestling Club
B-Town Showdown
Quarterfinals (8 Man)
50D
01/20
L
M FOR 0-0
W. Snyder
Rustler Wrestling Club
Helltown Throwdown
Round 4 Champ & WB (64 Man)
53
01/20
L
F 2-0 0:19
M. May
Helena Wrestling Club
Helltown Throwdown
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
53
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
Replay
MD 12-2
J. Maasen
Heights Wrestling Club
2023 Montana Open
2nd Wrestleback (32 Man)
49
03/25
L
Replay
F 2-0 0:15
R. Rembold
Belgrade Wrestling Club
2023 Montana Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
49
03/18
L
F 5-0 0:40
R. Altenhofen
Miles City Wrestling Club
Montana 2023 AAU State
Round 4
50
03/18
L
F 2-3 0:31
K. Paulson
Wolf Point Wrestling Club
Montana 2023 AAU State
Round 3
50
03/12
L
F 6-0 1:26
B. Everett
Sidney
Brodie Gorder Memorial Iron Eagle 2023
Round 5 (5 Man)
50
03/12
L
F 10-4 1:33
G. Laska
Dakota Rattlers
Brodie Gorder Memorial Iron Eagle 2023
Round 3 (5 Man)
50
03/12
W
F 2-0 0:29
R. Johnson
Sidney
Brodie Gorder Memorial Iron Eagle 2023
Round 2 (5 Man)
50
03/12
W
F 2-0 0:13
A. Edinger
Sidney
Brodie Gorder Memorial Iron Eagle 2023
Round 1 (5 Man)
50
02/26
L
F 8-4 1:22
M. Afraid
Hardin Wrestling Club
Battle Under the Rims
Round 3
50
02/26
L
F 4-1 1:18
E. Weber
Lockwood Wrestling Club
Battle Under the Rims
Round 2
50
02/26
W
F 2-0 0:15
S. Stepina
Team Champs
Battle Under the Rims
Round 1
50
02/19
W
DEC 6-5
E. Weber
Lockwood Wrestling Club
Havoc in the Heights
Round 3 (4 Man)
50-55A
02/19
L
MD 16-4
O. Shroyer
Lockwood Wrestling Club
Havoc in the Heights
Round 2 (4 Man)
50-55A
02/19
W
F 5-2 0:36
J. Wick
Heights Wrestling Club
Havoc in the Heights
Round 1 (4 Man)
50-55A
02/18
L
F 9-4 2:29
K. Holmquist
Hardin Wrestling Club
Crazy Train Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
50
02/18
W
F 12-2 1:25
R. Smith
Heights Wrestling Club
Crazy Train Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
02/18
L
F 2-0 0:21
W. Nelson
Cody wrestling club
Crazy Train Classic
Round 1 (16 Man)
50
02/05
W
F 4-1 0:46
K. Collins
Meagher County Wrestling Club
Shepherd Smackdown
Placement Matches (8 Man)
42-45
02/05
L
DEC 9-6
M. Schilling
---
Shepherd Smackdown
2nd Wrestleback (8 Man)
42-45
02/05
L
F 6-4 0:58
B. Klind
Project Wrestling Club
Shepherd Smackdown
Semis & 1st WB (8 Man)
42-45
02/05
W
F 2-0 0:49
B. Nelson
Lockwood Wrestling Club
Shepherd Smackdown
Quarterfinals (8 Man)
42-45
01/08
W
TF 15-0 2:09
H. Bergquist
Shepherd Wrestling Club
B-town Showdown
Round 3
45
01/08
W
F 9-1 1:19
R. Keller
Team Champs
B-town Showdown
Round 2
45
01/08
W
FOR 0-0
E. Burns
Colstrip Wrestling Club
B-town Showdown
Round 1
45
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 11-3 2:56
R. KOBER
---
Roadkill Classic
Placement Matches (16 Man)
45
02/26
L
MD 10-2
S. Tollefsrud-Evans
Laurel Matburners
Roadkill Classic
Round 5
45
02/26
W
F 0-0 0:14
K. Peterson
Team Champs
Roadkill Classic
Round 4
45
02/26
W
DEC 4-3
T. Payne
Team Champs
Roadkill Classic
Round 3
45
02/26
L
MD 13-0
J. Birdinground
Heights Wrestling Club
Roadkill Classic
Round 2
45
02/06
L
TF 17-2 2:09
G. buffalo
---
Colstrip AAU Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
42-46
02/06
L
F 12-5 1:55
H. Bertsch
---
Colstrip AAU Invite
Quarterfinals (8 Man)
42-46
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023
2023-24 Iowa Wrestling
Oct 26, 2023
2023-24 Iowa State Wrestling
Nov 27, 2023