Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Billy Martin
Results
High School Results
Season
2021-2022
2018-2019
Team Name
Baker
Baker County
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 0-0 3:38
A. Miller
Darien (Hinsdale South)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/12
W
F 0-0 2:41
M. Wilson
Chicago (Bogan)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/12
W
F 0-0 0:22
F. Zayyad
Tinely Park (hs)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/12
L
TF 19-4
I. Corral
Oak Forest
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/11
W
DEC 8-2
G. Akkawi
Chicago (St. Ignatius College Prep)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Round 1 (16 Man)
152
01/22
W
DEF 4-2 2:10
C. Kendall
Aurora Christian
Metro Suburban Conference Championship
Placement Matches (8 Man)
152
01/22
L
F 6-0 1:52
L. Christie
Bishop McNamara
Metro Suburban Conference Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 0-0 2:28
C. Beasley
Bishop John Snyder
FHSAA 1A D3
Round 5 (consi semis)
145
02/20
L
F 0-0 1:38
D. Robinson
West Nassau
FHSAA 1A D3
Round 2 (quarters and WB)
145
02/02
L
F 0-0 1:58
G. Kelsey
Stanton College Preparatory School
Westside Round Robin Individual IBT
Round 4 (5 Man)
145
02/02
W
F 0-0 3:55
L. Babin
Ponte Vedra
Westside Round Robin Individual IBT
Round 3 (5 Man)
145
02/02
L
F 0-0 1:00
H. Brown
Creekside
Westside Round Robin Individual IBT
Round 2 (5 Man)
145
02/02
L
F 0-0 1:40
C. Middleton
Rockledge
Westside Round Robin Individual IBT
Round 1 (5 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024