Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lincoln Pratt
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Central Utah Wrestling Club
Gunnison
Gunnison
Gunnison Bulldogs
Gunnison Valley
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
FOR 0-0
G. Jacobsen
JWC
Beehive Brawl
1st places
200
01/13
L
FOR 0-0
L. Turner
Uintah wrestling
Beehive Brawl
rr Round 2
200
01/13
L
FOR 0-0
D. Zolman
Sons of Atlas WC
Beehive Brawl
rr ROund 1
200
01/13
L
FOR 0-0
A. Silva
Badlands Elite
Beehive Brawl
Round 1 (32 Man)
200
01/12
L
DEC 9-2
A. Mendez
Delta
2024 Junior High Southern Region
Round 4
180+
01/11
L
DEC 6-2
D. Simons
Millard Wrestling Club
2024 Junior High Southern Region
Round 2
180+
12/16
L
F 7-1 1:36
L. Turner
Uintah Wrestling
2023 Juab Winter Classic K-9
Semis & 3rd WB (16 Man)
190+
12/16
L
F 6-0 3:22
B. Stewart
Carbon
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarters & 1st WB (16 Man)
190+
12/09
W
F 8-2 0:43
F. Jacobsen
JWC
Provo Holiday Classic
Round 5 (5 Man)
189-205
12/09
W
F 3-2 0:26
I. Everitt
Pleasant Grove/TUG
Provo Holiday Classic
Round 4 (5 Man)
189-205
12/02
L
DEC 10-3
E. Peterson
Davis Wrestling Club
Davis Youth Tournament
Round 2
176-191
12/02
L
F 9-6 4:15
E. Peterson
Davis Wrestling Club
Davis Youth Tournament
Round 1
176-191
11/18
W
F 4-1 0:35
K. Hem
Millard Wrestling Club
2023 Millard Youth Ironman
Round 2 (Best of 3)
185-191
11/18
W
F 2-0 0:50
K. Hem
Millard Wrestling Club
2023 Millard Youth Ironman
Round 1 (Best of 3)
185-191
11/11
L
F 0-4 0:38
S. Fiatoa
Beaver
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 4 (5 Man)
189-209
11/11
W
F 3-0 0:11
K. Hem
Millard Wrestling Club
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 3 (5 Man)
189-209
11/11
W
F 5-0 0:29
D. Simons
Millard Wrestling Club
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 2 (5 Man)
189-209
11/11
W
F 5-0 0:22
F. Jacobsen
JWC
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 1 (5 Man)
189-209
11/04
W
F 2-1 1:05
A. Mendez
Delta Wrestling Club
Rabbit Rumble
Round 3
191-218
11/04
W
F 2-0 0:28
K. Curtis
Delta Wrestling Club
Rabbit Rumble
Round 2
191-218
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
DEC 6-4
A. O`Hearon
Richfield
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 3 (Best of 3)
165-180
03/25
W
F 2-2 1:12
A. O`Hearon
Richfield
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 2 (Best of 3)
165-180
03/25
L
F 8-6 2:17
A. O`Hearon
Richfield
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 1 (Best of 3)
165-180
01/21
W
F 2-0 0:15
B. Larsen
Millard
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
3rd/5th place
170
01/21
L
F 3-2 0:50
B. Weston
Rich
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
6th Wrestleback (32 Man)
170
01/21
L
MD 8-0
K. Richards
Bear River
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
170
01/21
W
F 2-0 0:43
B. Clegg-mcray
South Summit
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
01/13
L
F 2-5 1:26
K. Valentine
Millard Wrestling Club
2023 Junior High Southern Region
Round 3 (4 Man)
165
01/12
W
F 2-2 0:38
M. Hall
Juab Wrestling Club
2023 Junior High Southern Region
Round 2 (4 Man)
165
01/12
W
F 5-0 1:52
B. Larsen
Millard Wrestling Club
2023 Junior High Southern Region
Round 1 (4 Man)
165
01/04
W
F 2-0 0:20
F. Jacobsen
JWC
Sanpeter Showdown
Round 3 (3 Man)
164-181
01/04
W
F 5-0 0:35
A. Baker
Delta wrestling club
Sanpeter Showdown
Round 1 (3 Man)
164-181
12/14
L
F 8-1 2:43
J. Robison
Ram Wrestling
North Sevier Jr High Round Robins
Round 3 (4 Man)
153-194
12/14
W
F 3-7 2:18
A. O`Hearon
Richfield Wildcats
North Sevier Jr High Round Robins
Round 2 (4 Man)
153-194
12/14
W
F 2-0 0:26
K. Bastian
Richfield Wildcats
North Sevier Jr High Round Robins
Round 1 (4 Man)
153-194
11/19
W
F 5-0 0:30
B. Larsen
MILLARD Wrestling Club
2022 Millard Youth Ironman
Round 5 (5 Man)
155-170
11/19
L
F 5-0 1:13
K. Valentine
MILLARD Wrestling Club
2022 Millard Youth Ironman
Round 4 (5 Man)
155-170
11/19
W
F 2-0 0:51
N. Notte
Wasatch Wrestling Club
2022 Millard Youth Ironman
Round 3 (5 Man)
155-170
11/19
L
F 4-1 1:28
H. Ledbetter
Jr. Wildcat Wrestling
2022 Millard Youth Ironman
Round 2 (5 Man)
155-170
11/05
W
F 2-0 1:24
M. Hall
JWC
Rabbit Rumble
Round 3 (4 Man)
163-178
11/05
W
F 5-0 1:00
H. Smith
Beaver
Rabbit Rumble
Round 2 (4 Man)
163-178
11/05
L
F 12-7 3:27
S. Fiatoa
Beaver
Rabbit Rumble
Round 1 (4 Man)
163-178
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020