Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
IAN KOHNEN
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 6-1 2:42
R. Hanson
Clarion-Goldfield-Dows
IHSAA 1A Dist 5
1st & 3rd (4 Man)
138
02/15
L
F 2-2 1:28
J. Mulder
---
IHSAA 1A Dist 5
Semifinals (4 Man)
138
02/08
L
F 11-0 5:46
R. Hanson
Clarion-Goldfield-Dows
IHSAA 1A Sec 9
1st and 3rd Place
138
02/08
W
F 6-7 2:51
N. Blair
---
IHSAA 1A Sec 9
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
02/08
W
NC 0-0
N. Blair
---
IHSAA 1A Sec 9
2nd Place Match (8 Man)
138
02/01
L
MD 11-2
B. Stauffer
Greene County
2020 Charger Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
02/01
W
MD 14-0
M. Miller
Southeast Valley
2020 Charger Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
138
02/01
L
F 5-0 3:55
L. James
---
2020 Charger Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
138
02/01
W
MD 10-2
R. Fees
Panorama
2020 Charger Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/01
W
F 2-0 0:43
B. Birmingham
Southeast Warren/Melcher-Dallas
2020 Charger Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
138
01/21
L
F 2-0 0:40
J. Khommanyvong
South Central Calhoun
Twin Lakes Conference Wrestling
Placement Matches (8 Man)
138
01/20
W
MD 14-2
N. Blair
---
Twin Lakes Conference Wrestling
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/20
W
F 12-0 1:51
J. Arter
East Sac County
Twin Lakes Conference Wrestling
Quarterfinals (8 Man)
138
01/12
W
F 1-0 3:21
J. Saul
Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire
GTRA Invitational
Placement (12 Man)
138
01/11
L
MD 15-7
M. McGill
---
GTRA Invitational
Semis & WB (12 Man)
138
01/11
W
F 6-4 3:36
D. Sonberg
Central Springs
GTRA Invitational
Cons. Round 2 (12 Man)
138
01/11
L
F 6-6 6:12
A. Mason
Webster City
GTRA Invitational
Quarters (12 Man)
138
12/21
L
DEC 5-0
S. Parkis
Kuemper Catholic
Tiger-Knight Invitational
Placements
138
12/21
W
MD 13-5
H. Hanner
Westwood,Sloan
Tiger-Knight Invitational
WB Semifinals
138
12/21
W
F 2-0 1:56
K. Lindsay
---
Tiger-Knight Invitational
Quarterfinals
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024