Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
aaron marquez
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2009-2010
2008-2009
2007-2008
Team Name
SCCAL - Santa Cruz
SCCAL-Santa Cruz
Santa Cruz
Santa Cruz HS
Santa Cruz High School
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
MD 13-4
E. Henry
TCAL-San Benito
2010 Central Coast Section (CCS)
Placement Matches (32 Man)
135
02/20
L
MD 9-1
E. Ruby
WCAL-Bellarmine
2010 Central Coast Section (CCS)
6th Wrestleback (32 Man)
135
02/20
W
DEC 13-11
F. Rosiles
MBL-North Monterey County
2010 Central Coast Section (CCS)
Semis & 5th WB (32 Man)
135
02/20
W
DEC 5-1
N. Ruiz
WCAL-Riordan
2010 Central Coast Section (CCS)
4th Wrestleback (32 Man)
135
02/19
L
F 0-0 5:42
N. Cano
WCAL-Saint Francis
2010 Central Coast Section (CCS)
Quarters & 3rd WB (32 Man)
135
02/19
W
F 0-0 5:45
M. Potter
BVAL-Willow Glen
2010 Central Coast Section (CCS)
Round 2 Champ & WB (32 Man)
135
02/19
W
DEC 12-9
W. Barone
WCAL-Mitty
2010 Central Coast Section (CCS)
Round 1 (32 Man)
135
02/12
W
DEC 5-0
S. Torres
---
2010 SCCAL League Finals
Finals
135
02/11
W
F 0-0 1:01
F. Rust
Scotts Valley High School
2010 SCCAL League Finals
Round 2 (Varsity Semis and Cons. Rd 1, JV Rd 2)
135
02/11
W
F 0-0 0:57
C. Carothers
Harbor High School
2010 SCCAL League Finals
Round 1 (Varsity Quarterfinals)
135
01/30
L
DEC 4-3
G. Arustamov
Cupertino
45th Overfelt Classic
Placement
137
01/30
W
F 0-0 4:57
J. Mercado
---
45th Overfelt Classic
Cons. Semis & WB
137
01/30
W
F 0-0 1:00
A. Rivera
Halfmoon Bay
45th Overfelt Classic
Semis & WB
137
01/30
L
F 0-0 1:36
B. Kastl
---
45th Overfelt Classic
Quarters & WB
137
01/30
W
F 0-0 0:42
J. SALINAS
Santa Clara
45th Overfelt Classic
Round 2
137
12/19
L
DEC 5-2
C. Tognetti
King City
Coast Classic
Round 1 Day 2
135
12/18
W
F 0-0 4:59
B. Martinez
Half Moon Bay
Coast Classic
Round 5 Day 1
135
12/18
L
DEC 4-3
Z. Rodriguez
San Benito
Coast Classic
Round 3 Day 1
135
12/18
W
MD 8-0
M. Rodrigez
South San Francisco
Coast Classic
Round 2 Day 1
135
12/06
L
F 0-0 3:00
J. McCarthy
Archbishop Mitty HS
Peninsula Invite Varsity Tournament
Placement (32 Man)
140
12/05
W
MD 15-7
C. Norman
North Monterey Co.HS
Peninsula Invite Varsity Tournament
Semis & WB (32 Man)
140
12/05
W
F 0-0 2:53
T. Jones
Carmel HS
Peninsula Invite Varsity Tournament
Quarters & WB (32 Man)
140
12/05
W
MD 14-1
J. Montecino
Junipero Serra HS
Peninsula Invite Varsity Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
140
12/05
W
F 0-0 3:04
J. Balenzuela
John O`Connell
Peninsula Invite Varsity Tournament
Round 1 (32 Man)
140
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DEC 14-8
A. Dihn
Westmont
2009 Central Coast Section (CCS)
2nd Wrestleback (32 Man)
135
02/20
L
F 0-0 1:19
S. Takagi
Prospect
2009 Central Coast Section (CCS)
Round 2 Champ & WB (32 Man)
135
01/17
L
DEC 4-1
C. McCallaCreay
Harker Academy
44th Annual Overfelt Classic
Quarters & WB
132
01/17
L
MD 11-1
R. Aboulhouda
Cupertino
44th Annual Overfelt Classic
Round 2
132
01/11
L
DEC 8-2
N. Phan
Seaside
Apple cider classic
Placement
135
01/10
L
F 9-4 6:00
A. Williams
Piedmont Hills
Apple cider classic
Semis & WB
135
01/10
W
F 0-0 6:00
E. Henry
San Benito
Apple cider classic
Quarters & WB
135
01/10
W
F 0-0 2:53
S. Gregory
Menlo Atherton
Apple cider classic
Round 2
135
12/19
L
MD 17-6
Z. Rodriguez
San Benito
Coast Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
135
12/19
W
F 0-0 4:10
R. Heinig
Trinity
Coast Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
135
12/19
L
TF 15-0
J. Johnson
Fremont
Coast Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
135
12/19
W
F 0-0 3:11
A. Delgadillo
Half Moon Bay
Coast Classic
Round 1 (32 Man)
135
12/07
W
MD 10-2
J. Heath
Homestead HS
Peninsula Invite Varsity Tournament
Placement
140
12/06
W
DEC 6-1
R. Gonda
Aragon HS
Peninsula Invite Varsity Tournament
semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
140
12/06
L
F 0-0 0:40
J. Waite
Saratoga HS
Peninsula Invite Varsity Tournament
Quarters & WB
140
12/06
W
DEC 9-7
a. montiel
Monterey HS
Peninsula Invite Varsity Tournament
Round 2
140
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
DEC 7-4
K. Silacci
TCAL - Palma
2008 Central Coast Section (CCS)
2nd Wrestleback (32 Man)
125
02/22
L
F 0-0 1:10
M. Schwager
SCVAL - Los Gatos
2008 Central Coast Section (CCS)
Round 2 Champ & WB (32 Man)
125
02/22
W
DEC 6-5
D. Laone
WCAL - Bellarmine
2008 Central Coast Section (CCS)
Round 1 (32 Man)
125
01/19
L
DEC 7-0
R. Rioja
Archbishop Riordan
43rd Annual Overfelt Classic
Semis & WB
132
01/19
L
F 0-0 1:26
e. lanuza
Watsonville
43rd Annual Overfelt Classic
Quarters & WB
132
01/19
W
FOR 0-0
i. hoffman
Harker Academy
43rd Annual Overfelt Classic
Round 2
132
12/14
L
MD 12-1
P. Munoz
Madera
Coast Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
130
12/14
L
DEC 9-5
J. Potts
Granada
Coast Classic
Round 1 (32 Man)
130
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020