Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jesus Reyes Jr.
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Dundee Highlanders
Dundee Highlanders WC
Westfield Community School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 3-1
P. Martin
Crystal Lake Wizards WC
IKWF North Sectional
1st & 3rd (16 Man)
164
02/25
L
F 6-1 1:48
A. Rodriguez
ISI WC
IKWF North Regional-Sycamore
Round 5
164
02/25
W
DEC 6-4
P. Martin
Crystal Lake Wizards WC
IKWF North Regional-Sycamore
Round 3
164
02/23
W
F 2-0 0:31
J. Almanza
Algonquin Middle School
D300 Middle School Championship
Placement Matches (8 Man)
167
02/23
W
F 2-0 0:17
K. Torres
Dundee Middle School
D300 Middle School Championship
Round 2: Varsity and Round Robin
167
01/21
L
DEC 7-2
M. Carter
Red Raiders
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
160-173
01/21
W
DEC 5-2
N. Vogler
Oak Forest Warriors
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
160-173
01/14
L
F 4-0 3:24
A. Larson
Stockton Renegades WC
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 3 (3 Man)
175
01/14
L
MD 10-2
A. Northup
Assumption Elite WC
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 1 (3 Man)
175
12/29
L
MD 18-8
A. Rodriguez
ISI Wrestling Club
Rockford Bad Boys Open
Round 4
104
12/29
L
F 13-2 3:32
L. Mcemery
Ottawa Wolfpack Wrestling Club
Rockford Bad Boys Open
Round 3
104
12/29
W
F 7-0 1:39
C. Mazza
Crystal Lake Wizards Wrestling
Rockford Bad Boys Open
Round 2
104
12/03
L
F 9-1 2:02
L. Mcemery
Ottawa Wolfpack Wrestling Club
2023 Xtreme Challenge
Round 3
111
12/03
L
DEC 8-5
A. Larson
Stockton Renegades WC
2023 Xtreme Challenge
Round 2
111
12/03
W
DEC 7-0
W. Stacy
Xtreme Wrestling Club
2023 Xtreme Challenge
Round 1
111
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
F 2-2 3:29
L. Pretkelis
Tribe Wrestling Club
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
152-162
01/29
W
DEC 2-0
O. Giampaoli-martinez
Wheaton Tigers
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
152-162
01/29
W
F 2-0 0:13
D. Rizzo
Scorpion
Batavia Classic Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
152-162
01/22
L
F 3-0 1:07
J. Rowzee
SAUK VALLEY
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
162-175
01/22
L
MD 12-0
H. Wheeler
Yorkville Wrestling Club
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
162-175
01/22
W
F 10-0 3:25
M. McRoberts
Sycamore
Ezra Hill Jr. Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
162-175
01/15
W
F 4-0 0:12
J. Johnson
Stoughton Wrestling
Stoughton Toughman Tournament
Round 3 (4 Man)
149-162
01/15
L
F 6-3 2:46
O. Satterlee
Crystal Lake Wizards
Stoughton Toughman Tournament
Round 2 (4 Man)
149-162
01/15
W
F 5-0 0:44
I. Vesterdahl
Stoughton Wrestling
Stoughton Toughman Tournament
Round 1 (4 Man)
149-162
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024