Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brent Kinnard
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2008-2009
2007-2008
2005-2006
Team Name
Lux Casco
Luxembrug-Casco Varsity Reserves
Luxemburg-Casco
LuxemburgCasco
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
F 0-0 1:47
J. Tulachka
Mishicot
D2 Reg. 4 - Mishicot
2nd Place Match (8 Man)
160
02/14
L
DEC 9-3
Z. Klarkowski
Denmark
D2 Reg. 4 - Mishicot
1st, 3rd, 5th (8 Man)
160
02/14
W
DEC 6-4
J. Maggle
Southern Door
D2 Reg. 4 - Mishicot
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
160
02/14
W
F 0-0 5:02
N. Wagner
Sturgeon Bay/Sevastopol
D2 Reg. 4 - Mishicot
Quarterfinals (8 Man)
160
02/06
W
F 2-0 0:31
Z. Klarkowski
Denmark
Luxemburg-Casco @ Denmark
Round 1
160
02/06
L
DEC 6-0
C. Ness
Oconto Falls
Luxemburg-Casco @ Oconto Falls
Round 1
160
02/01
L
DEC 5-1
C. Ness
Oconto Falls
Pulaski Invitational
Placement Matches (16 Man)
160
01/31
W
DEC 8-3
J. Weber
Kaukauna
Pulaski Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/31
W
F 0-0 5:11
Z. Klarkowski
Denmark
Pulaski Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/31
W
MD 16-5
D. Schroth
Hortonville
Pulaski Invitational
Round 1 (16 Man)
160
01/30
W
F 5-11 5:15
C. Anderson
New London
New London @ Luxemburg-Casco
Round 1
160
01/18
W
DEC 8-3
D.
West Allis Central
Luxemburg-Casco @ West Allis Central
Round 1
160
01/18
L
DEC 6-4
A. Fix
Racine Park
Luxemburg-Casco @ Racine Park
Round 1
160
01/18
W
F 5-0 1:03
Z. Kurtz
Janesville Craig
Luxemburg-Casco @ Janesville Craig
Round 1
160
01/10
L
DEC 12-7
A. Johnson
Mineral Point
Cheesehead
Round 8 1/8/05 6:30 PM
160
01/10
L
F 0-0 2:20
A. Yde
Hartland Arrowhead
Cheesehead
Round 6 1/8/05 3:30 PM
160
01/10
L
F 0-0 0:42
S. Liegel
River Valley
Cheesehead
Round 5 1/8/05 1:00 PM
160
01/10
W
DEC 5-1 SV
S. Loosbrock
Adrian, MN
Cheesehead
Round 4 1/8/05 11:00 AM
160
01/10
W
F 0-0 4:05
R. Brueggemann
Edwardsville, IL
Cheesehead
Round 2 1/705 8:00 PM
160
01/10
W
DEC 5-3
R. Wischer
Port Washington
Cheesehead
Round 1 1/7/05 6:00 PM
160
01/09
W
F 9-2 1:23
A. Velicer
West De Pere
Luxemburg-Casco @ West De Pere
Round 1
160
12/30
W
F 4-3 1:40
C. Gaudin
Albert Lea
The Clash
Champ. Round 1
160
12/30
W
F 9-1 3:30
N. Gelsosomo
Mt.Carmel
The Clash
Champ. Round 1
160
12/30
W
F 9-2 4:43
J. Ihrke
Plainville-Elgin Millville
The Clash
Champ. Round 1
160
12/30
W
F 2-3 1:33
T. Benedetti
Archbishop-Moeller Ohio
The Clash
Champ. Round 1
160
12/30
L
DEC 11-4
A. Gabel
Ponderosa
The Clash
Champ. Round 1
160
12/24
L
DEC 5-1
C. Plowman
Wisconsin Rapids
Wisconsin Rapids @ Luxemburg-Casco
Round 1
160
12/21
W
DEC 11-4
A. Kons
Manawa Little Wolf
Luxembrug-Casco Varsity Reserves @ Manawa Little Wolf
Round 1
160
12/21
W
TF 20-5
B. Miller
Lakeside Lutheran
Lakeside Lutheran @ Luxembrug-Casco Varsity Reserves
Round 1
171
12/19
L
DEC 3-2
S. Moe
Seymour
Luxemburg-Casco @ Seymour
Round 1
160
12/13
W
F 0-0 2:59
B. Beeman
Manitowoc
Luxemburg Casco JV Tournament
Round 5
160
12/13
W
F 0-0 3:58
D. Salentine
Luxemburg-Casco
Luxemburg Casco JV Tournament
Round 4
160
12/13
W
F 0-0 0:28
M. Austin
Kaukauna
Luxemburg Casco JV Tournament
Round 2
160
12/13
W
F 0-0 0:32
A. Vandenlangenberg
Seymour
Luxemburg Casco JV Tournament
Round 1
160
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 0-0 1:20
R. Huppert
Ellsworth
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 1 p.m.)
140
01/05
L
F 0-0 2:24
C. Siolka
Bonduel
Brawl In The Falls 2008
Placement Matches (12 Man)
140
01/05
W
TF 20-4
J. Timm
Kimberly
Brawl In The Falls 2008
Semis & 2nd WB (12 Man)
140
01/05
W
F 0-0 0:44
N. Lecher
Hortonville
Brawl In The Falls 2008
Quarterfinals (12 Man)
140
2005-2006
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 0-0 3:49
R. Baugnet
Denmark
Denmark @ Luxemburg-Casco
Round 1
119
12/03
W
F 0-0 3:05
B. Kohl
Milton
Spartan Duals
Round 2
119
12/03
L
F 0-0 0:52
A. Mullins
Mosinee
Spartan Duals
Round 3
119
12/03
W
F 0-0 2:42
A. Dollarhide
Port Washington
Spartan Duals
Round 1
119
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020