Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Mitchell
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Glencoe
Glencoe High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 8-2 4:33
D. Jones
McNary
OSAA/OnPoint State Championships
6A Consolation 2 (32 Man)
6A-113
02/23
L
Replay
F 2-0 1:45
E. Lybarger
Mountainside
OSAA/OnPoint State Championships
6A Championship 1 (32 Man)
6A-113
02/17
L
Replay
DEC 4-0
J. Andrade
Glencoe
OSAA 6A Pacific Conference
3rd
113
02/17
W
Replay
F 8-11 4:58
B. Decker
Liberty
OSAA 6A Pacific Conference
Round 5 4th Wrestleback (16 Man)
113
02/17
L
Replay
F 2-0 1:11
J. Rosa
Forest Grove
OSAA 6A Pacific Conference
Round 4.1 Semis (16 Man)
113
02/17
W
Replay
F 11-6 4:43
B. Schoof
McMinnville
OSAA 6A Pacific Conference
Round 2 Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/03
W
F 3-5 1:59
R. Hendren
Westview
Sherwood Invitational
Placement (32 Man)
113
02/03
W
F 3-9 4:35
B. Sanchez
Sherwood
Sherwood Invitational
Round 4
113
02/03
W
F 4-3 4:57
B. Schoof
McMinnville
Sherwood Invitational
Round 3
113
02/03
L
TF 17-2 3:50
R. Sandstrom
Philomath
Sherwood Invitational
Round 2
113
02/01
W
MD 9-1
D. Ojeda
Hillsboro
Glencoe @ Hillsboro
Round 1
120
01/27
W
F 2-2 2:55
B. Schoof
McMinnville
Tualatin Invitational 2024
Placement (16 & 32 Man)
113
01/27
W
DEC 11-8
S. Sandoval
Aloha
Tualatin Invitational 2024
Semis & WB (16 & 32 Man)
113
01/27
L
TF 16-1 4:00
B. Wooldridge
McMinnville
Tualatin Invitational 2024
Quarters & WB (16 & 32 Man)
113
01/27
W
F 2-0 1:50
S. Bromwell
Cleveland
Tualatin Invitational 2024
Champ Round 1 (16 Man) & Round 2 Champ (32 Man)
113
01/26
W
F 2-0 3:09
Z. Farias
Sherwood
Pacific Conference 4-Way Duals
Round 1
120
01/11
L
MD 9-0
K. Enriquez
Forest Grove
Glencoe @ Forest Grove
Round 1
120
01/05
L
DEC 11-5
B. Wooldridge
McMinnville High School
McMinnville @ Glencoe
Round 1
120
12/02
L
F 6-2 0:58
G. Singleton
Roseburg High School
Jerry Lane Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/02
L
F 3-0 1:20
M. Elenes
Westview High School
Jerry Lane Duals
Round 5 (6 Team)
120
12/02
L
F 8-2 5:02
D. Jones
McNary High School
Jerry Lane Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/02
W
MD 12-1
L. Lucas
North Salem High School
Jerry Lane Duals
Round 3 (6 Team)
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
MD 14-2
K. Enriquez
Forest Grove
OSAA 6A Pacific Conference
3/4 and 5/6 Placing
106
02/11
L
Replay
F 5-2 4:36
K. Worthington
Newberg
OSAA 6A Pacific Conference
Round 6 Cons. Semis (16 Man)
106
02/11
W
Replay
DEC 6-3
D. Weimann
Forest Grove
OSAA 6A Pacific Conference
Round 5 Round WB3
106
02/11
W
Replay
F 9-1 3:00
J. Martinez
McMinnville
OSAA 6A Pacific Conference
Round 3 2nd Wrestleback (16 Man)
106
02/11
L
Replay
DEC 7-0
L. Vaughn
Newberg
OSAA 6A Pacific Conference
Round 2 Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/28
W
DEC 8-4
E. Dara
Grants Pass
Tualatin Invitational 2023
Placement (16 & 32 Man)
106
01/28
L
MD 12-4
N. Higa
Grants Pass
Tualatin Invitational 2023
Semis & WB (16 & 32 Man)
106
01/28
W
MD 15-3
R. Nelson
West Salem
Tualatin Invitational 2023
Quarters & WB (16 & 32 Man)
106
01/28
W
MD 9-0
D. Keyser
Lake Oswego
Tualatin Invitational 2023
Champ Round 1 (16 Man) & Round 2 Champ (32 Man)
106
01/27
L
F 4-0 1:51
G. Silva
Liberty
Liberty @ Glencoe
Round 1
120
01/20
L
F 2-0 1:24
K. Schertenleib
Hillsboro
Glencoe @ Hillsboro
Round 1
120
01/14
L
Replay
DEC 2-0 SV
J. Andrade
Glencoe
Bob Beisel Invitational
Championship match
106
01/14
W
DEC 14-7
D. Weimann
Forest Grove
Bob Beisel Invitational
Round 4: Semis
106
01/14
W
Replay
TF 17-1 5:19
C. Estrada
Beaverton
Bob Beisel Invitational
Round 2: 16/8
106
01/13
W
F 2-0 0:42
L. Seitz
Tigard
Burton 5 Enterprises Invitational
Finals
106
01/13
L
DEC 6-4
E. Dara
Grants Pass
Burton 5 Enterprises Invitational
Round 4
106
01/13
W
F 2-0 0:21
S. Barela
South Salem
Burton 5 Enterprises Invitational
Round 3
106
01/13
L
MD 14-4
J. Sprague
Tigard
Burton 5 Enterprises Invitational
Round 1
106
01/06
L
DEC 5-0
A. Hamel
McMinnville
McMinnville @ Glencoe
Round 1
120
12/17
W
F 2-0 0:36
W. Dunn
Sandy
Liberty HS Boys 2022 Invitational
Round 4
113
12/17
L
DEC 10-4
J. Duong
Centennial
Liberty HS Boys 2022 Invitational
Round 3
113
12/17
L
DEC 8-4
E. Armenta
Tualatin
Liberty HS Boys 2022 Invitational
Round 2
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024