Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sabina Charlebois
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
G Minooka
Illinois
MINOOKA
Minooka
Minooka High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
W
Replay
F 5-0 3:41
A. Kremper
Bemidji
Clash National Girl`s Duals II
Round 3 (6 Team)
124
01/05
L
Replay
F 1-3 4:33
A. Norquist
Hastings
Clash National Girl`s Duals II
Round 1 (6 Team)
124
01/05
W
F 0-0
E. Ambris
Hoffman Estates (Conant)
Ottawa Girls Holiday Hootenanny1
Champ. Round 2
125
01/01
L
F 4-2 2:41
D. Azar
Naperville (Central)
Ottawa Girls Holiday Hootenanny1
1st Place Match
125
12/29
W
MD 10-1
M. Rocush
Palos Heights (Shepard)
Ottawa Girls Holiday Hootenanny1
Round 1
125
12/29
L
F 0-0
D. Azar
Naperville (Central)
Ottawa Girls Holiday Hootenanny1
Round 1
125
12/29
W
F 0-0
C. Hernandez
Harvard
Ottawa Girls Holiday Hootenanny1
Round 1
125
12/29
W
F 0-0
B. Curcuru
Geneseo
Ottawa Girls Holiday Hootenanny1
Round 1
125
12/21
W
F 4-3 2:38
M. Orozco
Aurora (West Aurora)
Yorkville Triangular
Round 1
125
12/20
L
DEC 5-1
Y. Aguirre
Yorkville (H.S.)
Yorkville Triangular
Round 1
125
12/16
W
F 5-0 4:41
M. Thomas
Chicago Phoenix Military Academy High School
Morris Girls Invite
1st & 3rd (16 Man)
125
12/16
W
DEC 9-2
I. Rivas
Schaumburg High School
Morris Girls Invite
4th Wrestleback (16 Man)
125
12/16
L
F 2-0 1:45
K. Smith
Canton High School
Morris Girls Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
12/16
W
F 2-0 1:45
M. Orozco
Aurora West Aurora High School
Morris Girls Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
12/14
W
F 14-5 5:46
H. Salem
Tinley Park (Andrew)
Minooka @ Tinley Park (Andrew)
Round 1
125
12/13
W
F 2-2 1:00
P. Pilgrim
Joliet (Central)
Joliet (Central) @ Minooka
Round 1
125
12/09
L
Replay
F 6-8 5:01
A. McClure
Normal West
`The Munch` Girls Pontiac Invitational
Round 5 - Place Matches
125
12/09
L
Replay
F 2-0 0:29
K. Smith
Canton
`The Munch` Girls Pontiac Invitational
Round 4 - Semifinals
125
12/09
W
Replay
F 9-2 2:13
A. Miloncus
Springfield (H.S.)
`The Munch` Girls Pontiac Invitational
Round 3 - Quarters
125
12/08
W
Replay
MD 10-2
N. Rodriguez
Morton Cicero
`The Munch` Girls Pontiac Invitational
Round 2
125
12/07
W
F 2-0 1:36
L. Madrigal
Lockport (Twp.)
Minooka @ Lockport (Twp.)
Round 1
125
12/06
W
F 2-0 3:00
S. Davison
Plainfield (Central)
Minooka @ Plainfield (Central)
Round 1
125
12/04
W
F 0-0 5:19
A. Nwyoe
Flossmoor (Homewood-F.)
Schaumburg Dual Team Tournament
Round 1
125
12/02
W
F 0-0 1:09
I. Rivas
Schaumburg (H.S.)
Schaumburg Dual Team Tournament
Round 1
125
12/02
W
F 8-3 3:19
A. Nwyoe
Flossmoor (Homewood-F.)
Schaumburg Dual Team Tournament
Round 1
125
12/02
L
F 0-0 0:12
A. Sylvester
Aurora (West Aurora)
Schaumburg Dual Team Tournament
Round 1
125
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/15
L
Replay
VFA 1:41 8-2
M. Smith
Idaho
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 16 #1
117 lbs
07/15
W
Replay
VFA 3:50 7-0
L. Cota
Arizona
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
117 lbs
07/15
L
Replay
VFA 3:02 4-5
L. Blair
Tennessee
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
117 lbs
07/15
W
Replay
VPO1 8-4
K. Rosa
Oklahoma
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
117 lbs
01/28
L
F 6-1 1:34
G. Gomez
Glenbard North
2023 OPRF Girls Invitational
third round
114-122
01/28
W
F 11-1 4:47
G. Montesinos
Maine East
2023 OPRF Girls Invitational
second round
114-122
01/28
W
F 5-0 1:45
G. Torres
Morton
2023 OPRF Girls Invitational
first round
114-122
01/21
W
F 4-0 5:40
I. Vivanco
G Joliet Central
Varsity Boys & Girls SPC Tournament
Placement Matches (8 Man)
G 120
01/21
W
F 9-1 3:46
R. Lopez
G West Aurora
Varsity Boys & Girls SPC Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
G 120
01/07
W
F 2-0 1:23
C. Lopienski
ELK GROVE
Conant Girls Wrestling Tournament 2023
third round
121-127
01/07
W
DEC 6-3
K. Rayome
LAKE FOREST
Conant Girls Wrestling Tournament 2023
second round
121-127
01/07
L
F 2-0 1:25
Y. Aguirre
YORKVILLE
Conant Girls Wrestling Tournament 2023
first round
121-127
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024