Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaiah Galindo
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Marysville Pilchuck
Marysville Pilchuck (Male)
Marysville Pilchuck HS
Marysville Pilchuck Hs
Marysville-Pillchuck
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
W
DEC 5-4
R. Allred
Shelton
Mat Classic XXXI
5th Place (Place 8)
3A 145
02/16
L
DEC 6-1
N. Johnson
---
Mat Classic XXXI
6th Wrestleback (Place 8)
3A 145
02/16
L
DEC 3-1
B. Sofianos
Prairie
Mat Classic XXXI
Semis & 5th WB (Place 8)
3A 145
02/16
W
DEC 5-4
D. Leach
Shorewood
Mat Classic XXXI
Quarters & 3rd WB (Place 8)
3A 145
02/15
W
DEC 9-2
R. Allred
Shelton
Mat Classic XXXI
Round 2 Champ & WB (Place 8)
3A 145
02/15
W
F 2-0 1:30
D. Garcia
Wilson Hs
Mat Classic XXXI
Round 1 (Place 8)
3A 145
02/02
W
DEC 2-1 TB1
B. McBride
Oak Harbor
WIAA WESCO 3A Sub Regionals
Placement Matches (16 Man)
145
02/02
W
TF 16-0 5:56
J. Cabadas
Marysville-Getchell
WIAA WESCO 3A Sub Regionals
Round 4 Semis (16 Man)
145
02/02
W
F 11-0 2:34
S. Johnston
Oak Harbor
WIAA WESCO 3A Sub Regionals
Round 2 Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/15
W
DEC 3-1 SV
B. McBride
Oak Harbor (Male)
Graham Morin Memorial Invite
Placement Matches (16 Man)
145
12/15
W
DEC 3-1
E. Gandert
---
Graham Morin Memorial Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/15
W
MD 11-1
A. Rousselle
Redmond (Male)
Graham Morin Memorial Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/15
W
F 2-0 0:39
C. Godspeed
Bishop Blanchet (Male)
Graham Morin Memorial Invite
Round 1 (16 Man)
145
12/08
W
DEC 7-3
R. Allred
Shelton
2018 Wilfong Classic
1st & 3rd (16 Man)
145
12/08
W
MD 11-3
J. Carter
Puyallup
2018 Wilfong Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/08
W
F 0-0 1:00
A. Contreras
Redmond
2018 Wilfong Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/08
W
F 0-0 1:00
V. Mejia
Skyline
2018 Wilfong Classic
Round 1 (16 Man)
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
F 11-3 4:29
B. Baratone
Southridge HS
Mat Classic XXX
3rd, 5th and7th
3A 138
02/17
L
DEC 4-2
K. Albers
Shadle Park HS
Mat Classic XXX
Consi Semis
3A 138
02/17
L
DEC 8-1
G. Gies
North Central HS
Mat Classic XXX
Semis & 3rd WB
3A 138
02/16
W
F 8-3 5:44
R. Slaughter
Ferndale HS
Mat Classic XXX
Quarters & 1st WB
3A 138
02/16
W
DEC 8-3
D. Delgado
Timberline HS
Mat Classic XXX
Round 1
3A 138
02/10
L
DEC 3-2
T. Padgett
Marysville Getchell Hs
WIAA 3A Region 3 Boys
Championship
138
02/10
W
DEC 5-0
R. Quintana
Kamiakin Hs
WIAA 3A Region 3 Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
MD 17-7
T. Good
Shorecrest Hs
WIAA 3A Region 3 Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/09
W
F 6-1 2:20
E. Holland
Arlington Hs
WIAA 3A Region 3 Boys
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024