May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Mar 23-Dec 31 Ā· Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-12 Ā· Resumes Today at 1:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 10-11 Ā· Resumes Today at 2:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12 Ā· Resumes Today at 2:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today Ā· 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
Today Ā· 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today Ā· 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 Ā· Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon Kipper
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Lancaster
Lancaster Flying Arrows WC
Lancaster Wrestling Club
SRG/Lancaster
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
L
F 0-0 1:17
W. Anderson
Boscobel/Wauzeka-Steuben
Boscobel Tri-Dual
Round 1
285
12/18
L
F 0-0
B. Mchone
Iowa-Grant/Highland
Boscobel Tri-Dual
Round 1
285
12/08
L
F 0-0 0:34
M. Neefe
Ithaca/Weston
Quad - IW, Lancaster, Brookwood, Darlington/Blackhawk
Round 1
285
12/06
L
F 0-0 1:18
G. Ruf
Darlington/Black Hawk
Quad - IW, Lancaster, Brookwood, Darlington/Blackhawk
Round 1
285
12/02
L
F 0-0 0:51
D. Clay
Monona Grove/McFarland
Reedsburg Duals
---
285
12/02
L
F 0-0 0:35
C. Parcher
LaCrosse Logan/Central
Reedsburg Duals
---
285
12/02
L
F 0-0
G. Mathews
Riverdale
Reedsburg Duals
---
285
12/02
L
F 0-0 1:10
B. Petersen
Reedsburg
Reedsburg Duals
---
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
F 2-1 1:23
C. Dunlavey
Darlington Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Min. Pt. Qualifier
Round 6
240
03/18
L
F 2-0 1:27
Z. Kind
NGL
WWF Kids Folkstyle Min. Pt. Qualifier
Round 4
240
03/11
L
F 4-0 1:27
I. Vondra
Dodgeville Mat Club
Boscobel Youth Wrestling Tournament
round 3
242-255
03/11
W
DEC 5-2
E. Wilcox
Edgerton
Boscobel Youth Wrestling Tournament
round 2
242-255
03/04
L
F 10-0 3:29
E. McIntosh
Verona Area Wrestling Club
2023 Verona Classic
Round 2 (Best of 3)
190-244
03/04
L
F 9-1 3:29
E. McIntosh
Verona Area Wrestling Club
2023 Verona Classic
Round 1 (Best of 3)
190-244
02/05
L
F 5-0 0:42
C. Simmons
Prairie du Chien
Prairie du Chien K-8 Open
round 4
183-255
02/05
W
F 5-0 0:14
A. McGeshick
Boys and Girls Club-La Crosse
Prairie du Chien K-8 Open
round 3
183-255
02/05
L
DEC 6-0
M. Pettit
Prairie du Chien
Prairie du Chien K-8 Open
round 2
183-255
01/29
L
F 4-0 3:08
M. Hocking
Warrior Youth Wrestling
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 4
256-257
01/29
L
DEC 1-0
M. Hocking
Warrior Youth Wrestling
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 3
256-257
01/29
W
F 5-0 1:15
M. Hocking
Warrior Youth Wrestling
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 2
256-257
01/18
L
F 6-0 0:28
C. Dunlevy
Blackhawk-Darlington
SWC 8 Dodgeville
Round 3 (4 Man)
215-274
01/18
L
F 4-2 1:31
G. Judd
Dodgeville
SWC 8 Dodgeville
Round 2 (4 Man)
215-274
01/17
W
F 4-0 2:08
E. Mulderink
IGH
SWC 8 Dodgeville
Round 1 (4 Man)
215-274
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020