May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cory Buckley
Results
Videos
International Results
International
International
High School
Youth
Other
Season
2023
2022
Team Name
Elite Athletic Club
Pfeifer elementary Schererville IN
Region Wrestling Academy
Rwa
2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
FOR 0-0
H. Blanchard
G.t. Norman Elementary School
Christmas Sparty Individual
Round 3 (Best of 3)
70
12/29
W
TF 12-2 2:47
H. Blanchard
G.t. Norman Elementary School
Christmas Sparty Individual
Round 2 (Best of 3)
70
12/29
L
F 4-2 0:36
H. Blanchard
G.t. Norman Elementary School
Christmas Sparty Individual
Round 1 (Best of 3)
70
07/07
W
Replay
TF 10-0 1:21
J. Matteo
Ohio Greco Girls
Rumble Individual
Round 3 (4 Man)
65
07/07
W
FOR 0-0
Z. Holmes
---
Rumble Individual
Round 2 (4 Man)
65
07/07
L
Replay
F 5-0 1:49
J. Langworthy
Reed City
Rumble Individual
Round 1 (4 Man)
65
07/07
W
Replay
F 4-0 1:04
C. Kuberry
Scrapyard WC
Rumble Individual
Placement Matches (8 Man)
65
07/07
W
Replay
TF 14-4 2:49
B. Myers
Midwest Xtreme wrestling
Rumble Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
65
07/07
L
Replay
TF 14-1 2:39
J. Rozeboom
Hutchinson
Rumble Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
65
07/07
W
Replay
TF 10-0 1:56
E. Holyfield
Belding
Rumble Individual
Quarterfinals (8 Man)
65
06/03
L
Replay
TF 10-0 0:38
J. Austin
Contenders Wrestling Acadamy
Bootleggers Individual
Round 3 (3 Man)
65/70
06/03
W
Replay
DEC 13-7
J. Walker
---
Bootleggers Individual
Round 2 (Best of 3)
64
06/03
W
Replay
TF 8-0 1:05
T. Jefferson
Mat Psychos
Bootleggers Individual
Round 2 (3 Man)
65/70
06/03
W
Replay
DEC 12-5
J. Walker
---
Bootleggers Individual
Round 1 (Best of 3)
64
2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
Replay
TF 10-0 1:06
C. Harris
Contenders Wrestling Academy
Christmas Sparty Individual
Round 2 (Best of 3)
64/70
12/29
L
Replay
TF 11-0 1:47
C. Harris
Contenders Wrestling Academy
Christmas Sparty Individual
Round 1 (Best of 3)
64/70
12/03
L
Replay
TF 10-0 2:23
O. WESTPHAL
---
The Bear Individual
Round 2 (Best of 3)
64
12/03
L
Replay
TF 14-3 3:25
O. WESTPHAL
---
The Bear Individual
Round 1 (Best of 3)
64
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020