Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Tachick
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Gillett/Suring
Pembine
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
TF 19-2 4:06
B. Vincent
Oconto
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
125-136
02/11
W
F 5-1 2:25
E. Pukel
Green Bay United
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
125-136
02/11
W
F 11-1 3:59
P. Skarda
Peshtigo Bulldogs
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
125-136
12/17
L
MD 13-3
I. Sanchez
Team Nazar
Shawano Youth Holiday Classic
Round 4
73-75
12/17
L
F 2-1 2:38
G. Behling
Bay Port Wrestling Club
Shawano Youth Holiday Classic
Round 3
73-75
12/17
W
F 5-4 2:37
T. Guyette
Shiocton Youth Wrestling
Shawano Youth Holiday Classic
Round 2
73-75
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
MD 9-1
C. Kallas
New London
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 6
69
03/18
L
TF 16-0 2:53
B. Stumpf
Aviators
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 5
69
03/18
W
DEC 8-6
O. Meisner
De Pere Redbirds Youth
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 4
69
03/12
L
DEC 6-5
J. Helmle
Pulaski Wrestling
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
67-70
03/12
W
TF 15-0 2:52
S. Federer
Shiocton Youth Wrestling
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
67-70
03/12
W
F 9-0 1:18
A. Huff
Seymour
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
67-70
02/12
W
F 0-0 2:43
B. Shefchik
Bay Port Wrestling Club
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
62-67
02/12
W
F 0-0 0:15
W. Shelley
Lena
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
62-67
02/12
L
DEC 9-4
P. Butnick
Crivitz
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
62-67
02/04
W
F 5-0 1:16
A. Haure
MGM Silver Spartans
Crivitz Youth Wresling
Round 3 (4 Man)
65-66
02/04
W
F 6-4 1:36
A. Ross
Iron mountain
Crivitz Youth Wresling
Round 2 (4 Man)
65-66
02/04
L
DEC 7-3
H. Fortier
Kingsford Youth Wrestling
Crivitz Youth Wresling
Round 1 (4 Man)
65-66
01/29
L
MD 15-4
A. Belanger
Gladstone Youth Wrestling
Marinette Youth Wrestling Tournament
Round 5 (5 Man)
64-70
01/29
L
DEC 8-6 SV
K. Fendrick
Muskego Wrestling Club
Marinette Youth Wrestling Tournament
Round 3 (5 Man)
64-70
01/29
W
TF 15-0 2:53
G. Eisner
Menominee Youth Wrestling
Marinette Youth Wrestling Tournament
Round 2 (5 Man)
64-70
01/29
W
F 5-0 0:28
O. Rochon
Bark River-Harris
Marinette Youth Wrestling Tournament
Round 1 (5 Man)
64-70
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024